Beloflow

Beloflow - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Nietrzymanie moczu jest problemem wstydliwym i mało kto otwarcie o nim mówi. Jest to jednak dolegliwość, która znacznie utrudnia codzienne życie i prowadzi do wielu komplikacji. W przypadku tego problemu warto skorzystać z pomocy leku Beloflow. Zapoznaj się z informacjami na jego temat w opisie poniżej oraz wyczytaj je z dołączonej do leku ulotki. Skorzystaj z e-wizyty i w ciągu kilku minut odbierz receptę na adres mailowy!

Czym jest lek Beloflow?

Tabletki Beloflow stosowane są w przypadku problemu z nietrzymaniem moczu. Ich zadaniem jest zmniejszenie aktywności nadaktywnego pęcherza i zwiększenie ilości moczu, który pacjent jest w stanie w nim utrzymać. Dzięki temu umożliwione jest wydłużenie odstępów w wypróżnianiu, co tym samym przynosi ulgę choremu. Tabletki przeznaczone są tylko do stosowania przez osoby dorosłe.

Na jakie dolegliwości stosuje się lek Beloflow?

Leku Beloflow wykorzystuje się przede wszystkim w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza, charakteryzującego się epizodami niespodziewanej, dużo częstszej oraz intensywnie odczuwanej potrzeby oddawania moczu lub niemożliwości trzymania moczu w pęcherzu.

Beloflow – dawkowanie leku

Zalecaną dawką stosowaną przez pacjenta jest jedna tabletka 5 mg na dobę. Lekarz może zlecić jednak jej zwiększenie do 10 mg, jeśli występuje taka potrzeba. Ważne jest to, by przyjmować lek zgodnie z zaleceniami specjalisty, ponieważ w przypadku zażycia dawki większej niż zalecana, konieczna może być pomoc medyczna. W przypadku pominięcia dawki należy jak najszybciej przyjąć zaległą tabletkę, chyba że zbliża się tradycyjna pora zastosowania kolejnej kapsułki. Ważne jest bowiem by nie przyjmować więcej niż jednej tabletki dziennie. W przypadku przedawkowania leku nastąpić mogą różnorakie skutki uboczne, do których należy ból głowy, senność, zaburzenia widzenia, trudności w oddychaniu, zatrzymanie moczu czy drgawki. Pełna lista objawów, które mogą wynikać z przedawkowania leku, znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. Ważne jest także to, by przed przerwaniem stosowania leku, skonsultować to z lekarzem. Nagłe zaprzestanie przyjmowania leku skutkować może bowiem zaostrzeniem lub powrotem objawów pęcherza nadreaktywnego. By nie pogorszyć swojego stanu zdrowia, wszelkie zmiany w dawkowaniu leku należy zatem konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Jak przyjmować lek Beloflow?

Ważne jest to, aby przyjmować lek zgodnie z zaleceniami lekarza, który w odpowiedni sposób dobierze dawkę leku do potrzeb pacjenta. Tabletki występują w 2 dawkach 5 mg i 10 mg. Tę drugą wersję można podzielić na dwie tabletki o mniejszej ilości substancji znajdującej się w leku. Tabletkę połyka się w całości, popijając odpowiednią ilością płynów. Nie należy jej rozgniatać ani gryźć. Nie jest istotne to, czy lek przyjmuje się podczas posiłku, czy niezależnie od niego — sposób stosowania zależy więc od preferencji pacjenta.

Przeciwskazania do stosowania leku Beloflow

Przeciwwskazaniem do przyjmowania leku jest uczulenie na którykolwiek ze składników leku. W przypadku wystąpienia ataku alergii bądź ciężkiej akcji skórnej należy natychmiast poinformować lekarza lub farmaceutę oraz skorzystać z pomocy medycznej Istotne jest to, by przed przyjęciem leku poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lub planowanych medykamentach. Szczególnie istotne jest to w przypadku leków chinolitycznych, cholinergicznych czy przyśpieszających pracę przewodu pokarmowego. Ze względu na fakt, że lek zawiera laktozę, przed jego przyjęciem przez osoby, które nie tolerują niektórych cukrów, należy skonsultować ten fakt z lekarzem. Lista leków, z którymi nie powinno przyjmować się Beloflow znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. Nie należy także prowadzić samochodów i obsługiwać maszyn po przyjęciu leku Beloflow, ponieważ może on powodować niewyraźne widzenie, uczucie zmęczenia czy senność.

Stosowanie leku Beloflow w ciąży

Według ulotki dołączonej do opakowania leku nie powinno się stosować leku Beloflow podczas ciąży oraz okresu karmienia piersią. Substancja czynna znajdująca się w tabletkach przenika bowiem do mleka matki, mimo że niekorzystnie działać na karmione nim dziecko.

Jakie mogą być działania niepożądane po stosowaniu leku Beloflow?

Podobnie jak w przypadku innych leków, stosowanie Beloflow może powodować skutki uboczne, choć nie u każdego mogą one wystąpić. Do najczęściej występujących należy uczucie suchości w jamie ustnej, niewyraźne widzenie, ludności, senność czy trudności w oddawaniu moczu. Przyjęcie leku może też powodować trudności z wypróżnianiem, zawroty głowy czy wymioty. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Skład i zawartość opakowania leku Beloflow

Lek Beloflow opracowany został na bazie substancji czynnej – bursztynianu solifenacyny w 5 mg bądź 10 mg dawce. W składzie leku znaleźć można też m.in. skrobię kukurydzianą i laktozę jednowodną, stad nie powinno się stosować tego leku przez pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W opakowaniu leku Beloflow znajduje się 30 lub 90 tabletek pakowanych w blistry. Te w 5 mg dawce produkowane są w kolorze jasnożółtym, a 10 mg — w kolorze jasnoróżowym.


Beloflow – podstawowe informacje · Kategoria: tabletki na nietrzymanie moczu · Substancja czynna: solifenacyna bursztynianu (solifenacini succinas) · Dawka: 10 mg · Opakowanie: 30 / 90 tabletek powlekanych



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!