Taromentin

Taromentin - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zapalenie narządu słuchu może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie pacjentowi. Dolegliwość ta często wiąże się z silnym bólem, a także pogorszeniem słuchu. W przypadku tych objawów kluczowe jest szybkie zdiagnozowanie problemu, a następnie zastosowanie odpowiedniego i skutecznego leczenia. Jeśli zmagasz się z bólem ucha, doskonałym wyborem może być dla Ciebie lek Taromentin. Jego skuteczne działanie pozwoli na szybkie pokonanie problemu. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania oraz działania. Recepta, która pozwoli na zakup tego leku w aptece, zostanie wygenerowana na naszej stronie internetowej w zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Taromentin?

Lek Taromentin jest jednym z antybiotyków stosowanych w zwalczaniu infekcji bakteryjnych. W jego składzie już dostałeś dwie substancje czynne ma amoksycylinę oraz kwas kwawulanowy. Do zakupu tego preparatu wymagane jest okazanie ważnej i odpowiedniej recepty wygenerowanej przez uprawnionego lekarza.

Jaki efekt daje połączenie substancji czynnych zawartych w leku Taromentin?

Amoksycylina należy do grupy leków zwanych penicylinami. Jej działanie pozwala na blokowanie aktywności rozwoju w wielu bakterii. Niektóre z nich pozostają jednak odporne na ten składnik, a także mogą go atakować. Dzięki zastosowaniu leku Taromentin drugiej substancji czynnej, jaką jest kwas kwas kwawulanowy, Celina jest chroniona przed unieczynnieniem przez bakterie.

Kiedy warto zastosować lek Taromentin?

Lek Taromentin może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci w leczeniu wielu zakażeń bakteryjnych. Najczęściej jest wykorzystywane w leczeniu zakażenia ucha środkowego oraz zatok. Doskonale sprawdza się również w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, dróg moczowych, a także zakażeń i zapaleń skóry, tkanek miękkich oraz stawów.

Jakie przeciwskazania uniemożliwiają pacjentowi rozpoczęcie kuracji lekiem Taromentin?

Lek Taromentin nie powinien być stosowany przez wszystkich pacjentów. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na którąś substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia stosowania wspomnianego preparatu są reakcje alergiczne na inne antybiotyki, które zostały już zaobserwowane w przeszłości. Nie należy rozpoczynać kuracji lekiem Taromentin, jeśli pacjent zmaga się z zaburzeniami czynności wątroby lub żółtaczką.

Czy lek Taromentin może być stosowany wraz z innymi środkami leczniczymi?

Lek Taromentin może wpływać na działanie wielu innych leków. Przed rozpoczęciem mojego stosowania należy dokładnie przedyskutować z lekarzem wszystkie dotychczas przyjmowane preparaty. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na leki stosowane w leczeniu dny moczanowej, nowotworów oraz chorób reumatycznych.

Czy lek Taromentin może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Z reguły odradza się rozpoczynanie kuracji lekiem Taromentin w trakcie ciąży lub u w okresie karmienia piersią. Zawarte w leku substancje mogą przenikać do łożyska oraz mleka matki, przez co preparat ten może powodować zagrożenie dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju dziecka.

Czy po zażyciu leku Taromentin pacjent może prowadzić pojazdy?

Działanie leku może powodować znaczne zaburzenia koncentracji oraz senność, przez to prowadzenie aut, a także innych maszyn może być niebezpieczne. Zaleca się odczekanie odpowiedniej ilości czasu, aż działanie leku zostanie złagodzone. Dopiero wtedy możliwe będzie bezpiecznie kierowanie pojazdem.

Jak prawidłowo dawkować lek Taromentin?

W trakcie stosowania leku Taromentin należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Wskazaną dawką tego preparatu zwykle jest przyjmowanie jednej tabletki 3 razy na dobę. Lek może być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia, jednak powinny one przyjmować preparat w formie zawiesiny. Jeśli zalecona przez lekarza dawka okaże się niewystarczająca, a objawy nie zostaną złagodzone, ilość przyjmowanego leku może zostać zwiększona. Decyzja ta powinna jednak zostać podjęta przez lekarza.

Czy lek Taromentin może powodować niepożądane reakcje organizmu?

Z racji silnego działania lek Taromentin, jak wiele innych leków, może powodować nie tylko założone działania, ale także różne niepożądane reakcje. Wielu pacjentów skarży się na pojawienie się charakterystycznej reakcji alergicznej, objawiającej się wysypką, gorączką, obrzękiem oraz zaczerwienieniem. W niektórych przypadkach może pojawić się biegunka oraz bóle brzucha.

Co zrobić w razie pojawienia się skutków ubocznych wynikających z działania leku Taromentin?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane reakcje wynikające ze stosowania leku Taromentin, powinien niezwłocznie zrezygnować z jego stosowania, a także skontaktować się z lekarzem. Pozwoli to na zredukowanie ryzyka pojawienia się kolejnych skutków ubocznych, a także pozwoli na ustalenie planu dalszego leczenia.


Taromentin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból ucha • Substancja czynna: amoksycylina, kwas klawulanowy • Dawka: 875 mg + 125 mg • Opakowanie: 14 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !