Linefor

Linefor - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Jeśli szukasz leku, który skutecznie będzie działał w leczeniu padaczki oraz zaburzeń lękowych u osób dorosłych, a także takiego, który może być stosowany w przeciwdziałaniu bólom neuropatycznym pochodzenia ośrodkowego i obwodowego, warto zastanowić się nad rozpoczęciem przyjmowania Linefor. Jest to lek na receptę, który z pomocą zawartej w nim substancji czynnej wykazuje szerokie spektrum działania. Jak działa? Na jakie dolegliwości jest w stanie pomóc? Jak go dawkować? Z czym może wiązać się jego stosowanie? Odpowiedzi na wszelkie pytania tego typu można znaleźć w opisie poniżej oraz ulotce od producenta. Masz wątpliwości? Umów się na teleporadę i rozwiej je już dziś!

Linefor – czym jest i w jakich sytuacjach można go stosować?

Linefor jest lekiem stosowanym głównie w celu przeciwdziałania długotrwałym bólom spowodowanym uszkodzeniem nerwów, padaczce, zaburzeniom lękowym i wszelkim dolegliwościom neuropatycznym pochodzenia obwodowego i ośrodkowego. Ma więc szerokie spektrum działania. Jest bowiem w stanie skutecznie działać w leczeniu cukrzycy, półpaśca, obwodowego bólu neuropatycznego, określonych typów padaczki i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Linefor – dla kogo jest ten lek? Jakie są przeciwwskazania do stosowania medykamentu?

Lek ten może być stosowany tylko przez osoby pełnoletnie w celu leczenia padaczki, bólów neuropatycznych i zaburzeń lękowych. Nie jest zatem medykamentem przeznaczonym dla osób niepełnoletnich. Jest to spowodowane niedostateczną wiedzą na temat bezpieczeństwa zażywania leku w tej grupie wiekowej. Linefor nie może być zastosowany wśród pacjentów, którzy uczuleni są na substancję czynną bądź którykolwiek z innych składników znajdujących się w leku. Podejrzenie wystąpienia reakcji alergicznej jest wskazówką dla pacjenta, by jak najszybciej skontaktować się z lekarzem oraz by zaprzestać stosowania tego medykamentu. Należy także podjąć wszelkie środki ostrożności ze względu na intensywność oddziaływania na organizm substancji czynnej znajdującej się w leku. Może ona bowiem powodować ciężkie wysypki skórne, zawroty głowy, senność, niewyraźne widzenie czy inne zaburzenia widzenia, o których natychmiast należy poinformować specjalistę. Konieczne jest podjęcie środków ostrożności w przypadku pacjentów z cukrzycą, chorobami serca, niewydolnością nerek, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi oraz problemami związanymi z uzależnieniami od alkoholu czy leków. Pełna lista przeciwwskazań oraz środków ostrożności znajduje się na ulotce od producenta, która dołączona jest do opakowania Lineforu.

Jak przyjmować lek Linefor? Dawkowanie leku

Lek ten można stosować zarówno podczas posiłków, jak i poza nimi. Dopuszczone jest także zażywanie go wraz z doustnymi środkami przyjmowanymi w ramach antykoncepcji. W przypadku bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego padaczki bądź uogólnionych zaburzeń lękowych, dawka dobierana jest indywidualnie w zależności od organizmu pacjenta i zawiera od 150 do 600 mg leku na dobę. Zwykle przyjmowana jest w dwóch bądź trzech dawkach rano i wieczorem bądź rano, w południe i wieczorem. Długość leczenia zależna jest od decyzji lekarskiej. Należy trzymać się stałej pory stosowania leku, popijając tabletki odpowiednią ilością płynów i połykając kapsułkę w całości. W sytuacji przyjęcia większej dawki niż zalecana należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem bądź udać się po pomoc do najbliższej placówki medycznej. Pominięcie dawki musi zostać z kolei jak najszybciej uzupełnione, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej kapsułki. Nie można zażywać podwójnych dawek leku.

Linefor – możliwe działania niepożądane

W przypadku stosowania leku może dojść do pojawienia się działań niepożądanych. Nie u każdego pacjenta one jednak wystąpią. Szczególnie niebezpieczna jest możliwość pojawienia się obrzęku twarzy lub języka, a także zaczerwienienie skóry wraz z jej złuszczaniem i tworzącymi się w jej obrębie pęcherzykami. W takiej sytuacji konieczne jest jak najszybsze zasięgnięcie pomocy medycznej. Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych należą z kolei senność, bóle głowy oraz zawroty głowy. Często można spotkać się także ze zwiększonym apetytem, trudnościami w skupieniu, zaburzeniami pamięci i koncentracji, nieostrym widzeniem, suchością w ustach, bólem gardła, bólem stawów, zwiększoną masę ciała, biegunką, zaparciami czy bezsennością. Są to jednak tylko niektóre z działań niepożądanych, które występują u pacjentów stosujących ten lek. Pełna lista częściej i rzadziej pojawiających się skutków ubocznych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Skład i zawartość opakowania leku Linefor

Substancją czynną znajdującą się w leku jest pregabalina. Dostępne są opakowania zawierające 25, 50, 75, 100, 150, 200, 225 bądź 300 mg w jednej dawce. Pozostałe składniki leku tworzą między innymi skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, tlenek żelaza czarny, żelatyna, talk i glikol propylenowy. Pełna lista znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. W zależności od dawki, tabletki różnią się także kolorem oraz nadrukiem.


Linefor – podstawowe informacje
Kategoria: leki przeciwpadaczkowe
Substancja czynna: pregabalina (pregabalinum)
Dawka: 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg, 300 mg
Opakowanie: 14, 21, 28, 56, 60 lub 84 tabletki



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Inne leki o podobnym działaniu