Tramadol Aurovitas

Tramadol Aurovitas - opis i informacje o leku

Recepta na potrzebny lek bez osobistej wizyty w gabinecie? To możliwe! Kliknij, umów się i odbierz e-receptę na preparat, którego potrzebujesz!

Jeśli szukasz preparatu pomocnego w uśmierzeniu bólów o umiarkowanym lub dużym nasileniu, przeczytaj najważniejsze informacje na temat leku Tramadol Aurovitas – wyprodukowanego na bazie chlorowodorku tramadolu, który oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, łagodząc uporczywe dolegliwości bólowe. Sprawdź, kiedy można stosować ten lek, a kiedy nie jest to wskazane. Dowiedz się więcej podczas e-wizyty lekarskiej w naszym serwisie, w którym otrzymasz e-receptę na sprawdzony środek przeciwbólowy.

Jak dawkuje się Tramadol Aurovitas?

Kapsułki twarde Tramadol Aurovitas to lek zwalczający bóle o umiarkowanym bądź dużym nasileniu. Jego odpowiednie dawkowanie ustala specjalista na podstawie stopnia nasilenia bólu pacjenta. Dedykowany jest pacjentom dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia. Stosuje się go metodą doustną. Zazwyczaj dawka początkowa preparatu dla pacjentów z bólem przewlekłym wynosi 50 mg, a dla osób zmagających się z bólem ostrym – od 50 do 100 mg. Lek przyjmuje się co 6 – 8 godzin. Maksymalna dobowa dawka leku to 400 mg i jest stosowana wyłącznie w szczególnych sytuacjach klinicznych. Zaleca się, by seniorzy po 75 roku życia przyjmowali preparat Tramadol Aurovitas w większych odstępach czasu. To samo dotyczy pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością wątroby lub nerek.

Kiedy nie zaleca się stosowania leku Tramadol Aurovitas?

Ze stosowania leku Tramadol Aurovitas powinny zrezygnować osoby z nadwrażliwością na jeden lub więcej składników tego preparatu, a także pacjenci w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby i nerek oraz nieleczonej padaczki. Ponadto niewskazane jest przyjmowanie preparatu Tramadol Aurovitas, jeśli u pacjenta doszło do ostrego zatrucia alkoholem, opioidami, preparatami na bezsenność, innymi produktami przeciwbólowymi lub psychotropowymi. Nie zaleca się również łączenia tego leku z inhibitorami MAO. Dlatego podczas wizyty lekarskiej należy opowiedzieć lekarzowi o swoich dolegliwościach i stosowanych preparatach.

Dlaczego podczas kuracji Tramadolem Aurovitas nie wolno pić alkoholu?

W czasie terapii przy użyciu leku Tramadol Aurovitas nie zaleca się spożywać alkoholu, ponieważ może on wpłynąć na wzmocnione działanie preparatu i skutkować wystąpieniem silnych działań niepożądanych, zagrażających zdrowiu i życiu pacjenta. Z tego powodu osoba stosująca Tramadol Aurovitas powinna odstawić napoje alkoholowe.

Tramadol Aurovitas a ciąża i karmienie piersią

Ponieważ istnieje mało informacji na temat bezpieczeństwa przyjmowania leku Tramadol Aurovitas w okresie ciąży, wskazane jest, aby w tym czasie nie stosować tego preparatu w trosce o zdrowie przyszłej matki i nienarodzonego dziecka. Jeśli kobieta przyjmująca lek Tramadol Aurovitas przypuszcza, że mogła zajść w ciążę, powinna natychmiast odstawić kapsułki przeciwbólowe i skonsultować się ze specjalistą. Zawarty w leku tramadol przenika do mleka kobiecego. Z tego powodu w okresie laktacji nie powinien być on stosowany. Zdarza się, że lekarze pozwalają kobiecie karmiącej na jednorazowe przyjęcie Tramadolu Aurovitas, jednak z reguły zaleca się przerwanie karmienia piersią, jeśli kobieta chce regularnie stosować ten preparat.

Tramadol Aurovitas a prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Ponieważ stosowanie leku Tramadol Aurovitas może wiązać się z występowaniem u pacjenta skutków ubocznych takich jak senność czy zawroty głowy, przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu lub obsługiwania maszyn, powinien on upewnić się, że preparat nie wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie.

Tramadol Aurovitas – jakie działania niepożądane?

Tramadol Aurovitas, tak jak każdy inny preparat medyczny, może doprowadzić do powstania skutków ubocznych, choć nie u każdego pacjenta. Zdarza się, że preparat wywołuje u niektórych osób reakcje alergiczne. Ciężkie reakcje alergiczne zdarzają się rzadko, jednak należy mieć je na uwadze i w przypadku ich wystąpienia – zgłosić się do lekarza. Osoby stosujące Tramadol Aurovitas najczęściej skarżą się na: nudności, zawroty i bóle głowy, senność, ogólne zmęczenie, nudności i wymioty, zaparcia, nadmierną potliwość ciała. Niezbyt często spotykają się z kołataniem serca, niedociśnieniem tętniczym, biegunką, objawami skórnymi, brakiem apetytu, czy drgawkami. Wśród innych dolegliwości wymienić można również: omdlenia, problemy ze wzrokiem, osłabienie, halucynacje, poczucie dezorientacji, stany lękowe, bezsenność, huśtawki nastrojów, itd. W przypadku wystąpienia takich lub innych działań niepożądanych należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.

Jak należy przechowywać lek Tramadol Aurovitas?

Opakowanie z kapsułkami Tramadol Aurovitas należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci – najlepiej w warunkach, gdzie panuje temperatura poniżej 30°C. Jeśli upłynął termin ważności preparatu nie wolno go przyjmować. Wówczas wskazane jest oddanie opakowania z lekiem do apteki. Nie należy wyrzucać niewykorzystanych leków do pojemników na odpadki w domu lub do kanalizacji.


Tramadol Aurovitas (kapsułki, lek na receptę) – podstawowe informacje:
Kategoria: lek przeciwbólowy
Substancja czynna: tramadolu chlorowodorek
Dawka: 50 mg
Opakowanie: 20 / 30 / 60 kapsułek




Recepta na potrzebny lek bez osobistej wizyty w gabinecie? To możliwe! Kliknij, umów się i odbierz e-receptę na preparat, którego potrzebujesz!