Polsart

Polsart - opis i informacje o leku

Kolejki do lekarza na NFZ są długie, a prywatna wizyta u specjalisty droga? Zamów konsultację lekarską online i ciesz się szybką usługą w niskiej cenie!

Nadciśnienie tętnicze to poważna choroba cywilizacyjna, która stanowi jeden z najważniejszych czynników ryzyka przedwczesnej śmierci. Wiąże się ona nie tylko z wysoką śmiertelnością, ale również z zapadalnością na choroby układu krążenia, takie jak: niewydolność lub zawał serca, niewydolność nerek, choroba tętnic obwodowych czy udar mózgu. Warto regularnie kontrolować wysokość ciśnienia tętniczego krwi, ponieważ w wielu przypadkach nadciśnienie nie daje żadnych uciążliwych objawów. Jeśli stwierdzono u Ciebie problem z wysokim ciśnieniem krwi i szukasz odpowiedniego preparatu, który ureguluje Twój stan zdrowia w tym zakresie, skorzystaj z możliwości, jaką daje leczenie preparatem Polsart. Zamów e-wizytę lekarską i otrzymaj swoją e-receptę na ten preparat.

Co to jest Polsart i jak działa?

Polsart to środek medyczny w tabletkach doustnych, należący do grupy leków, które określa się jako antagoniści receptora angiotensyny II, będącej efektywnym regulatorem ciśnienia krwi. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie ciśnienia tętniczego w organizmie pacjenta. Zadaniem tabletek Polsart jest natomiast wstrzymanie działania tej substancji, wytwarzanej przez organizm, co wpływa na rozkurcz naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. O potrzebie stosowania tego leku decyduje lekarz, który wypisuje na niego receptę.

Kiedy wskazane jest stosowanie leku Polsart?

Polsart stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, występującego u osób dorosłych w sposób samoistny, czyli bez wpływu innej choroby. Dzięki temu pacjent może uniknąć poważnego uszkodzenia naczyń krwionośnych w narządach, co może doprowadzić u niego do wystąpienia zawału serca, niewydolności serca lub nerek, udaru, a nawet całkowitej utraty zdolności widzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ często zdarza się, że podwyższone ciśnienie tętnicze krwi nie daje żadnych objawów, a może wiązać się z późniejszymi poważnymi powikłaniami. Dlatego, aby mieć kontrolę nad własnym zdrowiem, warto regularnie mierzyć ciśnienie. Ponadto Polsart stosuje się, jako lek skutecznie zmniejszający częstotliwość zachorowań, których przyczyną są dolegliwości sercowo-naczyniowe, miażdżyca lub cukrzyca typu 2.

Jak dawkuje się lek Polsart?

Polsart ma formułę tabletek podawanych doustnie. W przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego zazwyczaj przyjmuje się dawkę wynoszącą 40 mg raz na dobę. Jednak u niektórych pacjentów wystarcza dawka mniejsza – 20 mg raz na dobę. Maksymalna możliwa dawka dobowa preparatu wynosi 80 mg i nie wolno jej przekraczać. Polsart powinno przyjmować się zgodnie z zaleceniami lekarza. Specjalista również decyduje o terminie całej kuracji. Zazwyczaj najlepsze rezultaty obniżenia ciśnienia u pacjenta obserwuje się w ciągu 4-8 tygodni od rozpoczęcia lekoterapii. W przypadku, kiedy chory przyjmie większą liczbę tabletek niż zalecana, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to doprowadzić do wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Nie jest istotne czy pacjent przyjmuje preparat razem z posiłkiem, czy nie, ponieważ nie wpływa to na jego skuteczność lub bezpieczeństwo stosowania. Ponadto lek należy stosować zawsze o tej samej porze.

Przeciwwskazania do stosowania leku Polsart

W przypadku, kiedy pacjent wykazuje uczulenie lub nadwrażliwość, na którykolwiek ze składników preparatu Polsart, nie powinien go stosować. Ponadto unikać stosowania tego leku powinny osoby zmagające się z ciężką niewydolnością wątroby, kobiety w ciąży, pacjenci mający cukrzycę lub zaburzenia czynności nerek, dzieci i młodzież przed 18 rokiem życia oraz osoby leczone preparatami obniżającymi ciśnienie krwi. Tego typu sytuacje powinny zostać zgłoszone lekarzowi podczas wywiadu medycznego.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić w okresie przyjmowania leku Polsart?

Podczas terapii lekiem Polsart u pacjenta mogą wystąpić działania niepożądane, choć nie u każdego. Niektóre z nich nie wpływają znacząco na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie, a inne mogą wiązać się z potrzebą udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej. Wśród tego typu skutków ubocznych można wymienić: niedociśnienie tętnicze, zakażenia układu moczowego, zakażenia górnych dróg oddechowych, niedokrwistość, stany depresyjne, omdlenia, zawroty głowy, bradykardię, duszności, bóle brzucha, biegunkę, wzdęcia, wymioty, potliwość ciała, bóle pleców i mięśni, zaburzenia nerkowe, bóle w klatce piersiowej i ogólne osłabienie organizmu. W przypadku wystąpienia uciążliwych dolegliwości należy skonsultować je z lekarzem, a w razie konieczności – odstawić preparat Polsart.

Jak przechowywać preparat Polsart?

Opakowanie z lekiem Polsart należy chronić przed światłem słonecznym i przechowywać poza dostępem dzieci. Nie należy go stosować po upływie terminu ważności. Niewykorzystanych tabletek nie można wyrzucać do kanalizacji i do pojemników na odpadki w domu. W kwestii usunięcia niezużytych leków najlepiej skonsultować się z farmaceutą.


Polsart (tabletki, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na nadciśnienie Substancja czynna: telmisartan Dawka: 40 / 80 mg Opakowanie: 28 / 30 / 56 tabletek



Kolejki do lekarza na NFZ są długie, a prywatna wizyta u specjalisty droga? Zamów konsultację lekarską online i ciesz się szybką usługą w niskiej cenie!