Bisocard

Bisocard - opis i informacje o leku

Potrzebujesz pilnie recepty na lek, bez którego nie możesz kontynuować leczenia? Zamów ją podczas e-porady lekarskiej i otrzymaj kod do e-recepty na swój telefon nawet w 5 minut w naszej placówce medycznej 24/7!

Zmagasz się z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, a może od wielu lat cierpisz na jego niewydolność i szukasz sprawdzonego leku, który obniży ciśnienie tętnicze krwi? Skontaktuj się z lekarzem i dowiedz się, czy tabletki powlekane Bisocard są dla Ciebie. Umów się na teleporadę u specjalisty i zamów e-receptę na skuteczny preparat, który pomoże Ci w leczeniu zaburzeń pracy serca.

Bisocard – lek na nadciśnienie, dławicę piersiową i niewydolność serca

Bisocard to tabletki stosowane doustnie, mające za zadanie obniżyć tętno i zredukować wysoki puls u pacjenta, który zmaga się z objawami nadciśnienia tętniczego. Lek zabezpiecza serce przed zintensyfikowaną pracą i skutecznie pomniejsza siłę skurczu. Można go kupić wyłącznie na receptę. Produkuje się go w formie tabletek, w dwóch dawkach 5 mg i 10 mg, które lekarz dobiera na podstawie dolegliwości, stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych pacjenta.

Z czego składa się i jak działa Bisocard?

Sposób działania leku na nadciśnienie Bisocard opiera się na substancji czynnej, którą jest bisoprolol. To właśnie dzięki temu beta-blokerowi w organizmie pacjenta, stosującego ten preparat, dochodzi do selektywnego zablokowania receptorów beta-adrenegicznych, znajdujących się np. w sercu i w naczyniach krwionośnych. W ten sposób dochodzi do spowolnienia pracy i obniżenia siły skurczu, dzięki czemu serce nie jest wysoko eksploatowane.

Wskazania i przeciwwskazania do przyjmowania leku Bisocard

Tabletki powlekane Bisocard są dedykowane osobom dorosłym w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej i przewlekłej niewydolności serca. O konieczności zażywania preparatu powinien zadecydować specjalista na podstawie wywiadu medycznego i badań diagnostycznych. Leku nie powinni stosować m.in. pacjenci mający uczulenie na substancję czynną lub na jakikolwiek inny jego składnik, cierpiący na ciężką astmę oskrzelową, przewlekłe choroby płuc, bardzo ciężkie zaburzenia serca w typie wstrząsu kardiogennego, mocno obniżone ciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia w kończynach, itp. W takich i podobnych przypadkach bezpieczeństwo zażywania preparatu należy przeanalizować z lekarzem. Przed rozpoczęciem kuracji wskazane jest również zgłoszenie wszystkich preparatów, które są stosowane przez pacjenta aktualnie lub były stosowane w przeszłości. Jest to istotne, ponieważ właściwości innych leków mogą mieć wpływ na prawidłowe działanie leku Bisocard i powodować występowanie skutków ubocznych.

Czy Bisocard powoduje skutki uboczne?

Bisocard, tak jak każdy inny produkt farmakologiczny, może stać się powodem wystąpienia u pacjenta działań niepożądanych. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może się z nimi spotkać. Najczęściej pojawiające się skutki uboczne stosowania leku Bisocard to: powolna czynność i nasilenie niewydolności serca, ale również bóle i zawroty głowy, drętwienie rąk i nóg, zaburzenia układu pokarmowego (nudności, wymioty, zaparcia, biegunka), niedociśnienie tętnicze i ogólne uczucie przemęczenia. Wszystkie możliwe skutki uboczne zażywania tabletek Bisocard można odnaleźć w ulotce producenta dołączonej do opakowania preparatu.

Jak dawkować tabletki Bisocard?

Odpowiednie dawkowanie tabletek Bisocard i długość leczenia określa lekarz na podstawie ogólnego stanu zdrowia i objawów chorobowych występujących u pacjenta. Bisocard do lek do stosowania długoterminowego, a jego dawki mogą być sukcesywnie zwiększane lub zmniejszane – zależnie od odpowiedzi organizmu na leczenie. Zwykle na początku terapii specjalista zaleca stosowanie 5 mg substancji czynnej raz na dzień. W przypadku nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej maksymalna dawka dobowa może wynieść 20 mg raz na dzień, a w przypadku leczenia niewydolności serca – 10 mg. Wskazane jest zażywanie preparatu rano. Nieistotne jest czy jego zażywanie będzie połączone z posiłkiem czy nie.

Jak należy przechowywać tabletki Bisocard?

Nie ma specjalnych dyspozycji co do przechowywania preparatu Bisocard. Istotne jest, aby znajdował się w miejscu, w którym temperatura wynosi poniżej 30°C i które jest niewidoczne i niedostępne dla dzieci.

Czy w okresie terapii lekiem Bisocard można spożywać alkohol?

Nie, leku Bisocard nie należy łączyć z alkoholem, ponieważ może to skutkować wystąpieniem działań niepożądanych takich jak bóle i zawroty głowy, czy otumanienie.

Czy Bisocard można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie, stosowanie leku Bisocard w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest wskazane, ponieważ może to być niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju zarówno płodu, jak i nowonarodzonego dziecka. Nie ma twardych danych na temat wnikania substancji czynnej preparatu przez łożysko i do mleka matki i z tego właśnie względu należy unikać przyjmowania tego leku przez matki i przyszłe matki, a także kobiety, które w niedalekiej przyszłości zamierzają zajść w ciążę.


Bisocard (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na nadciśnienie tętnicze Substancja czynna: bisoprolol Dawka: 2,5 / 5 / 10 mg Opakowanie: 30 / 60 / 120 tabletek



Potrzebujesz pilnie recepty na lek, bez którego nie możesz kontynuować leczenia? Zamów ją podczas e-porady lekarskiej i otrzymaj kod do e-recepty na swój telefon nawet w 5 minut w naszej placówce medycznej 24/7!