Adablok

Adablok - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nietrzymanie moczu to dość problematyczna dolegliwość, która wynika z zaburzeń funkcjonowania pęcherza moczowego. Jest ona dość powszechna i może dotykać wielu osób, niezależnie od ich wieku. Nietrzymanie moczu można łatwo i skutecznie wyleczyć, jednak do tego celu niezbędne będzie zaopatrzenie się w odpowiednie preparaty. Doskonałym wyborem dla osób zmagających się ze wspomnianą wstydliwą dolegliwością będzie lek Adablok. Wpłynie on na pracę pęcherza tak, że nietrzymanie moczu nie będzie już dla pacjenta problemem. Zanim kuracja wspomnianym preparatem zostanie rozpoczęta, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leku Adablok. Receptę, która umożliwi jego zakup uzyskają Państwo dzięki naszej stronie internetowej.

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Adablok?

Główną dolegliwością, w której leczeniu zalecany jest lek Adablok jest zespół pęcherza nadreaktywnego. Objawia się ona częstym i nagle występującym parciem na pęcherz, a także częstomoczem czy nawet nietrzymaniem moczu.

Co zawiera lek Adablok?

Lek Adablok zawiera w swoim składzie substancję czynną zwaną solifenacyną byrsztynianu. Może ona występować w stężeniu 5 mg lub 10 mg w każdej tabletce powlekanej. Wspomniana substancja należy do grupy leków cholinolitycznych, czyli takich, które skutecznie wpływają na pracę pęcherza moczowego, zwalczając objawy zespołu nadreaktywnego.

Jak działa lek Adablok?

Dzięki zastosowaniu leku Adablok, pacjent z pewnością zaobserwuje większy komfort podczas korzystania z toalety. Główne działanie leku polega na rozkurczaniu dróg moczowych. W efekcie pęcherz może zmieścić większą ilość moczu, a tym samym pacjent może pozwolić sobie na rzadsze wizyty w toalecie.

Jak dawkować lek Adablok?

Lek Adablok powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. To on powinien ustalić dokładną dawkę, która będzie wskazana u pacjenta. Ilość zażywanego leku powinna zostać ustalona w oparciu o stan zdrowia chorego, a także stopień nasilenia jego objawów.

Jak dawka leku Adablok zwykle jest zalecana?

Z reguły zaleca się stosowanie 5 mg leku na dobę. Dawka ta może zostać zmodyfikowana przez lekarza, w zależności od tego jak nasilone będą objawy chorobowe pacjenta. Nie należy przekraczać przyjmowania 10 mg substancji czynnej na dobę. Tabletki powinny być stosowane w całości, nie należy ich kruszyć.

Kto nie powinien stosować leku Adablok?

Pomimo skutecznego działania, lek Adablok nie może być stosowany przez wszystkich pacjentów zmagających się z nietrzymaniem moczu. Przede wszystkim powinny unikać go osoby, u których oddawanie moczu zostało zatrzymane. Preparat ten nie jest wskazany również w przypadku ciężkich chorób przewodu pokarmowego. Leku nie powinny stosować osoby cierpiące na choroby wątroby oraz nerek. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest również uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku.

Czy lek Adablok może być stosowany u kobiet w ciąży?

Nie zaleca się stosowania leku Adablok w trakcie trwania ciąży. Zawarte w preparacie substancje mogą przenikać do łożyska, a tym samym wpływać na organizm dziecka. Nie należy stosować wspomnianego preparatu również w okresie karmienia piersią, ponieważ lek może przenikać również do mleka. Lekarz może zgodzić się na kurację lekiem tylko wtedy, gdy nie będzie istniało żadne inne rozwiązanie pozwalające na złagodzenie objawów nietrzymania moczu.

Czy w trakcie stosowania leku Adablok mogą pojawić się jakieś skutki uboczne?

Podczas kuracji lekiem Adablok, oprócz pożądanych działań, pacjent może zaobserwować również skutki uboczne. Wśród najczęściej występujących można wymienić suchość w jamie ustnej, a także jamie nosowej. U niektórych pacjentów mogą pojawić się zaburzenia widzenia. Często występującymi skutkami ubocznymi wynikającymi ze stosowania leku Adablok są problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak zaparcia, nudności czy bóle brzucha.

Co zrobić w razie pojawienia się skutków ubocznych w trakcie stosowania leku Adablok?

Jeśli pacjent zauważy u siebie jakiekolwiek niepożądane reakcje wynikające ze stosowania leku Adablok, powinien tymczasowo zrezygnować z przyjmowania tego preparatu. Niezbędne może okazać się również skontaktowanie z lekarzem lub wizyta w szpitalu. W trakcie konsultacji należy przedstawić swoje dolegliwości, a także wskazać na preparat, który został przyjęty i mógł wywołać takie skutki. Pozwoli to na jasne zinterpretowanie problemu, a tym samym ustalenie odpowiedniego leczenia.

Czy w trakcie stosowania leku Adablok należy zachować jakieś środki ostrożności?

Podczas stosowania leku Adablok należy ściśle przestrzegać zaleconych dawek. Absolutnie nie wolno samodzielnie ich zwiększać lub modyfikować. Po zastosowaniu leku należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, ponieważ jego działanie może wpływać na obniżenie koncentracji, a także zaburzenia widzenia.


Adablok (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nietrzymanie moczu • Substancja czynna: bursztynian solifenacyny • Dawka: 5 mg, 10 mg • Opakowanie: 30 tabletek powlekanych



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !