Symcare

Symcare - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Problem nietrzymania moczu dotyka nie tylko starszych osób, lecz jest dolegliwością, z którą muszą mierzyć się także osoby młode. Przeciwdziałanie chorobie wymaga czasu, dlatego warto o dobry lek na tego typu problem. Odpowiedzią jest Symcare. Jakie jest jego działanie? Kto może go przyjmować? Dowiesz się tego z opisu poniżej. Umów się na e-wizytę, zasięgnij porady specjalisty i zamów receptę szybko i sprawnie.

Czym jest lek Symcare?

Lek Symcare to tabletki przepisywane przez lekarza w przypadku nietrzymania moczu. Ich podstawowym zadaniem jest zmniejszenie aktywności nadreaktywnego pęcherza i zwiększenie ilości moczu, jaką pacjent może w nim pomieścić. W rezultacie możliwe jest wydłużenie odstępu między wypróżnieniami i tym samym zmniejszenie objawów choroby.

Jak przyjmować lek Symcare?

Lek Symcare przyjmuje się w całości, nie rozdrabniając ani krusząc tabletki przed jej spożyciem. Nie jest istotne czy pacjent zażywa go w trakcie posiłku, czy poza jego przyjmowaniem. Ważne jest jednak to, aby popić lek odpowiednią ilością płynu, na przykład szklanką wody. W przypadku przedawkowania leku należy szybko zgłosić się o pomoc lekarską, ponieważ wzięcie zbyt dużej ilości tabletek może skutkować takimi objawami, jak zawroty głowy, omamy, nadmierne pobudzenie, trudności w oddychaniu czy ból głowy. Pełna lista skutków ubocznych wynikających z przedawkowania znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Na jakie dolegliwości stosuje się lek Symcare?

Tabletki Symcare znajdują swe zastosowanie się przede wszystkim w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza moczowego, charakteryzujących się nagłymi, częstszymi i silniejszymi epizodami oddawania moczu lub niezdolnością do zatrzymywania go w pęcherzu. Dzięki ich stosowaniu pacjent może odczuć ulgę i ograniczyć częstotliwość wizyt w toalecie.

Skład i zawartość opakowania leku Symcare

W opakowaniu leku Symcare znajduje się 30, 50, 90 bądź 100 okrągłych i obustronnie wypukłych tabletek powlekanych w blistrach. Wersja zawierająca 5 mg substancji czynnej produkowana jest w kolorze jasnożółtym, a 10 mg — w jasnoróżowym. Podstawowym budulcem leku jest substancja czynna — bursztynian solifenacyny. Rdzeń leku tworzą skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza 6cPs oraz stearynian magnezu. Pełna lista składników tworzących lek i jego otoczkę jest możliwa do przeczytania na ulotce dołączonej do opakowania.

Symcare – dawkowanie leku

Zazwyczaj dzienną dawką stosowaną w leczeniu jest 5 mg, chyba że lekarz postanowi o jej zwiększeniu do 10 mg. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem i dawkowaniem leku należy zwrócić się o poradę do specjalisty. Tabletki przeznaczone są tylko do stosowania przez osoby dorosłe. W przypadku pominięcia dawki leku należy jak najszybciej ją uzupełnić. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zbliża się czas przyjęcia kolejnej tabletki — w takim wypadku należy przyjąć lek zgodnie z przyjętym schematem stosowania. Ważne jest, aby zażywać jedną dawkę leku dziennie i nie stosować podwójnej ilości w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Prowadzić to może bowiem do przedawkowania leku wraz ze związanymi z nim skutkami ubocznymi.

Jakie mogą być działania niepożądane po stosowaniu leku Symcare?

Jak każdy lek, stosowanie Symcare może prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych, choć nie u każdego muszą się one pojawić. Szczególnym ryzykiem jest rozwój ataku alergicznego lub poważnej reakcji skórnej, wymagających natychmiastowej pomocy lekarskiej. W przypadku obrzęku naczynioruchowego leczenie należy natychmiast przerwać i zastosować środki zaradcze. Przyjmowanie leku może również doprowadzić do innych działań niepożądanych. Najczęstsze to: zaparcia, niewyraźne widzenie, dyskomfort w jamie brzusznej, ból brzucha czy suchość w ustach. Rzadziej u pacjentów występują problemy z oddawaniem moczu, senność lub zmęczenie. Cała lista możliwych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem leku Symcare znajduje się w ulotce przeznaczonej dla pacjenta.

Przeciwskazania do stosowania leku Symcare

Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lub planowanych lekach przed rozpoczęciem leczenia lekiem Symcare. Lek ten wchodzi w reakcję z innymi medykamentami dlatego ważne jest konsultowanie stosowania ich połączenia z Symcare ze specjalistą. Szczególnie dotyczy to leków chinolitycznych czy tych wzmagających perystaltykę przewodu pokarmowego, ponieważ mogą osłabiać jego działanie. Pełna lista leków wchodzących w reakcję z Symcare dostępna jest na ulotce leku. Warto się z nią zapoznać przed jego przyjęciem. Przeciwwskazaniem przy stosowaniu leku jest także prowadzenie pojazdów oraz obsługa maszyn. Do skutków ubocznych działania leku należy bowiem niewyraźne widzenie i poczucie zmęczenia, dlatego wykonywanie takich działań mogłoby być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Lek Symcare a ciąża i okres karmenia piersią

W przypadku, gdy kobieta planuje lub jest w ciąży oraz przechodzi okres karmienia piersią, stosowanie tego medykamentu nie jest wskazane. Szczególne istotne jest to w przypadku kobiet karmiących, ponieważ substancja czynna znajdująca się w Symcare przedostaje się do mleka matki.


Symcare – podstawowe informacje · Kategoria: tabletki na nietrzymanie moczu · Substancja czynna: solifenacyna bursztynianu (solifenacini succinas) · Dawka: 5/10 mg · Opakowanie: 30 /50/90/100 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!