Torecan-czopki

Kategoria: nudności i wymioty
Substancja czynna: tietyloperazyna
Dawka: 6,5 mg
Opakowanie: 6 czopków doodbytniczych

Źródło https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/24832/leaflet

Torecan - opis i informacje o leku


Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !Nudności i wymioty to objawy, które często towarzyszą wielu chorobą. Szczególnie problematyczne są w przypadku osób, które zmagają się z chorobą nowotworową. Stosowana przez nich kuracja obejmująca chemioterapię lub radioterapię niesie ze sobą wiele skutków ubocznych, które obejmują między innymi pojawiający się odruch wymiotny i nudności. Dzięki zastosowania leku Torecan możliwe jest złagodzenie tych dolegliwości. Przedstawione poniżej informacje pozwolą w pełni zapoznać się z tym preparatem. Receptę, którą umożliwi zakup tego leku, można uzyskać na naszej stronie internetowej!

Czym jest lek Torecan?

Lek Torecan jest preparatem przeciwwymiotnym, sprzedawanym wyłącznie po okazaniu odpowiedniej recepty. Działanie wspomnianego leku polega na wpływaniu na rdzeń przedłużony. W efekcie możliwe jest znaczne złagodzenie odruchu wymiotnego wynikającego z sygnału wysłanego przez wspomniany rdzeń. Lek Torecan oddziałuje również na ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie skutków nieprawidłowego działania aparatu lokomocyjnego. W efekcie złagodzone zostaje uczucie nudności oraz zawrotów głowy.

Jak długo działa lek Torecan?

Działanie leku Torecan może zostać zaobserwowane przez pacjenta po około 30 minutach od podania. Jego efekt utrzymuje się przez około 4 godziny. W razie potrzeby, po tym czasie możliwe jest zastosowanie kolejnej dawki preparat.

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Torecan?

Lek Torecan jest przeznaczony do leczenia, nudności oraz wymiotów. Powinien być stosowany przez pacjentów po chemioterapii cytotoksycznej, Radioterapii lub stosowaniu innych leków toksycznych. Pomiany preparat sprawdzi się również u osób po zabiegach chirurgicznych.

Jak należy dawkować lek Torecan?

Z reguły zaleca się stosowanie leku Torecan od 1 do 3 razy na dobę. Standardowa dawka preparatu zawiera 6,5 mg substancji czynnej. Dokładna dawka powinna zostać ustalona przez lekarza w oparciu o poziom nasilenia objawów oraz dolegliwości pacjenta, a także jego wiek.

W jaki sposób należy aplikować lek Torecan?

Lek Torecan występuje w formie czopków. Są one przeznaczone do stosowania doodbytniczego. Przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z lekarzem, który przedstawi prawidłowy sposób ich aplikowania. Zaleca się stosowanie wspomnianych czopków dopiero po wypróżnieniu.

Kto nie powinien rozpoczynać kuracji lekiem Torecan?

Pomimo skutecznego i niezawodnego działania leku Torecan, nie może on być stosowany u wszystkich pacjentów. Przede wszystkim nie powinny go stosować osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem są również zaburzenia świadomości oraz nieprawidłowe działanie ośrodkowego układu nerwowego. Lek Torecan nie powinien być stosowany przez osoby zmagające się z niedociśnieniem. Z racji tego, że wspominany preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych, bezwzględnie należy go unikać u dzieci i młodzieży, które nie ukończyły jeszcze 15. roku życia.

W jakich przypadkach należy szczególnie uważać podczas stosowania leku Torecan?

Kuracja lekiem Torecan wymaga zachowania dodatkowej ostrożności, szczególnie w sytuacji, gdy pacjent zmaga się z niskim ciśnieniem krwi. Dokładnej konsultacja jest wymagana, jeśli pacjentka zmagająca się z nudnościami oraz wymiotami jest w ciąży lub karmi piersią. Szczególnie uważać powinny również osoby cierpiące na zaburzenia pracy wątroby.

Czy lek Torecan może być stosowany wraz z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Torecan należy poinformować lekarza o dotychczas przyjmowanych lekach. Niektóre preparaty mogą wchodzić z lekiem Torecan w interakcje, przez co może dojść do zaburzenia wchłaniania substancji czynnej lub spotęgowania jej działania.

Czy lek Torecan może być stosowany u kobiet w ciąży?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Torecan u kobiety będącej w ciąży należy przeprowadzić dokładną konsultacje lekarską. Obecnie nie istnieją badania, które potwierdziłyby negatywny wpływ na płód, jednak nie należy lekceważyć obecnego ryzyka. Lek Torecan może zostać zalecony kobiecie w ciąży jedynie w takiej sytuacji, kiedy korzyści dla jej zdrowia wynikające z jego stosowania znacznie przewyższałyby zagrożenie dla płodu.

Czy lek Torecan może wywoływać skutki uboczne?

Osoby stosujące lek Torecan zgłaszały pojawiającą się senność oraz uczucie zagubienia. Często występującym skutkiem ubocznym są również bóle oraz zawroty głowy. Podczas stosowania leku mogą pojawić się również spadki ciśnienia krwi, pojawiające się szczególnie podczas gwałtownej zmiany pozycji. W efekcie mogą wystąpić zawroty głowy, a nawet omdlenia.

Co zrobić w przypadku pojawienia się skutków ubocznych?

Pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie jakiekolwiek reakcje niepożądane wynikające ze stosowania leku Torean powinni niezwłocznie zrezygnować z jego stosowania. Zalecane jest również skonsultowanie się z lekarzem, który ustali dalszy plan leczenia.



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !