Torecan(Tabletki powlekane)

Kategoria: nudności i wymioty
Substancja czynna: tietylperazyna
Dawka: 6,5 mg
Opakowanie: 60 tabletek

Źródło https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/6730/leaflet

Torecan - opis i informacje o leku


Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie ! Nudności oraz wymioty to dość problematyczne dolegliwości, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Są one dość powszechne i mogą wynikać z wielu chorób. Podstawą w skutecznym leczeniu tego typu dolegliwości jest odpowiednia diagnoza ich przyczyny. Warto jednak znaleźć preparat, który pozwoli na złagodzenie tych objawów. Jeśli zmagasz się z wymiotami i nudnościami, lek Torecan będzie dla Ciebie idealny. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania. Do zakupu leku niezbędna będzie recepta, jednak w łatwy sposób można uzyskać ją dzięki naszej stronie internetowej!

Czym jest Torecan?

Lek Torecan jest skutecznym lekiem przeciwwymiotnym sprzedawanym wyłącznie po okazaniu ważnej i odpowiedniej recepty. Zawiera on sunstancję czynną zwaną tietylperazyną. To właśnie ona gwarantuje skuteczne działanie leku. Wspomniany preparat należy do grupy fenotiazyn, czyli substancji będących antagonistami receptorów dopaminergicznych, odpowiadających za regulowanie wielu procesów zachodzących w organizmie.

Jak działanie wykazuje lek Torecan?

Lek Torecan charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem przeciwwymiotnym. Dzięki jego zastsowaniu możliwe jest również zredukowanie problematycznych zawrotów głowy oraz charakterystycznego uczucia mdłości.

Jak długo działa lek Torecan?

Działanie leku Torecan rozpoczyna się po około 30 minutach od przyjęcia tabletki. Trwa około 4 godziny. W tym czasie pacjent nie odczuwa problematycznego i uporczywego odruchu wymiotnego. Po pewnym czasie substancja zostaje wydalona z organizmu. Jest ona metabolizowana w wątrobie, a następnie wydalana przez nerki. Połowiczny czas rozkładu leku Torecan wynosi 12 godzin.

Jak działa lek Torecan?

Po zastosowaniu, lek Torecan oddziałuje na ośrodek wymiotny w tworze siatkowym rdzenia przedłużonego. Preparat oddziałuje również na strefę wyzwalającą charakterystyczny odruch wymiotny, która znajduje się w jednej z komór mózgowych. Dzięki jego działaniu możliwe jest przerwanie docierających do mózgu sygnałów wywołujących wymioty.

Jak dawkować lek Torecan?

Wspomniany preparat powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Z reguły zaleca się stosowanie od jednej do trzech dawek leku dziennie. Ogólnie przyjętą dawką jest 6,5 mg substancji czynnej. Dokładna dawka leku Torecan powinna zostać ustalona przez medyka, w oparciu o stan zdrowia pacjenta, a także poziom nasilenia jego objawów i dolegliwości.

Czy lek Torecan może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Z racji silnego działania, lek Torecan może wywoływać reakcje niepożądane organizmu. Wielu pacjentów stosujących ten lek skarżyło się na uczucie senności oraz zagubienia. Często pojawiającym się skutkiem ubocznym są również bóle i zawroty głowy. W trakcie stosowania leku może pojawić się również suchość błon śluzowych. Lek torecan może powodować również typowe reakcje alergiczne, objawiające się między innymi obrzękami.

Czy w trakcie stosowania leku Torecan można prowadzić pojazdy?

Z racji tego, że lek Torecan oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, w trakcie jego stosowania nie wolno podejmować się prowadzenia samochodów oraz innych pojazdów. Aby móc bezpiecznie zasiąść za kierownicą, należy odczekać odpowiednią ilość czasu od przyjęcia ostatniej dawki leku.

Co zrobić w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Torecan?

Zastosowanie większej ilości leku Torecan traktuje się jako przedawkowanie. W tej sytuacji mogą wystąpić charakterystyczne objawy, takie jak spadek ciśnienia, a także zaburzenia rytmu serca i drgawki. U niektórych osób może zwiększyć się również temperatura ciała. Po przyjęciu większej dawki leku niż była zalecona, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia stosowanie leku Torecan?

Pomimo skutecznego i niezawodnego działania lek Torecan nie może być stosowany u wszystkich pacjentów. Przede wszystkim powinny go unikać osoby uczulone na którykolwiek jego składnik. Z racji oddziaływania preparatu na ośrodkowy układ nerwowy, nie zaleca się stosowanie go przez pacjentów zmagających się z depresją, a także zaburzeniami świadomości. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji lekiem Torecan jest niedociśnienie. Nie powinien on być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Lek jest przeznaczony głównie dla osób dorosłych i nie powinien być przyjmowany przez osoby poniżej 15. roku życia.

Czy w trakcie stosowania leku Torecan można przyjmować inne preparaty?

Zawarta w leku Torecan substancja czynna może nasilać działanie innych leków. Przed rozpoczęciem kuracji wspomnianym preparatem, zalecane jest dokładne skonsultowanie z lekarzem dotychczas przyjmowanych leków. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim leki oddziałujące na ośrodkowy układ nerwowy, takie jak leki uspokajające, znieczulające lub nasenne.



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !