Duac

Duac - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Trądzik to dolegliwość, która jest błędnie identyfikowana z chorobą, dotykającą jedynie nastolatków. Okazuje się, że trądzik może atakować niezależnie od wieku, nawet osoby dorosłe. Problemem, który wywołuje tę dolegliwość, nie jest w końcu dojrzewająca skóra, a różne inne czynniki. Wśród nich możemy wymienić zarówno czynniki genetyczne, uczulenie na niektóre substancje, jak i czynniki zewnętrzne. Dolegliwość ta często wiąże się ze wstydem i zakłopotaniem. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest szybkie pokonanie jej objawów. Jeśli zmagasz się z trądzikiem doskonałym wyborem dla ciebie będzie żel Duac. Działa on miejscowo niwelując objawy trądziku. Jest dostępny jedynie na receptę, jednak można ją uzyskać dzięki naszej stronie internetowej.

Czym jest lek Duac?

Lek Duac występuje w formie żelu i jest preparatem stosowanym w miejscowym leczeniu trądziku. W jego składzie możemy znaleźć dwie substancje czynne. Dzięki ich połączeniu żele Duac charakteryzuje się kompleksowymi skutecznych działaniem.

Jakie dokładnie substancje zawiera lek Duac?

Jedną z substancji czynnych zawartych w leku Duac jest klindamycyna. Należy ona do grupy antybiotyków zwalczających bakterie powodujące trądzik. Drugą substancją czynną jest nadtlenek benzoilu. Składnik ten działa bakteriobójczo, a także ogranicza produkcję łoju. W efekcie ze skutecznie zwalczane zostają zaskórniki oraz inne wypryski.

Kiedy warto zastosować lek Duac?

Lek Duac jest przeznaczony do stosowania w leczeniu trądziku pospolitego. Rozważyć jego zastosowanie, szczególnie w przypadku trądziku przebiegającego wraz ze zmianami zapalnymi. Zastosowanie dwóch substancji czynnych pozwoli na dokładne odkażenie i naprawę skóry.

Kiedy nie należy stosować leku Duac?

Lek Duac nie powinien być stosowany na uszkodzoną skórę. Niewskazane jest również leczenie tym preparatem dolegliwości innych niż trądzik. W takiej sytuacji kuracja mogłaby jedynie zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed wprowadzeniem leczenia preparatem Duac.

Kto może stosować lek Duac?

Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Ważne jest jednak to, aby miały one ukończone 12. rok życia.

Kto nie powinien stosować leku Duac?

Okazuje się, że nawet jeśli u pacjenta występuje trądzik, a tym samym istnieją wskazania do zastosowania leku, preparat ten nie powinien być stosowany przez wszystkich pacjentów. Nie istnieje wiele przeciwwskazań do rozpoczęcia kuracji lekiem Duac. Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku.

Jak prawidłowo stosować lek Duac?

Lek Duac występuje w formie żelu, który powinien być aplikowany zewnętrznie na zmienioną chorobowo skórę. Co ciekawe, aplikacja nie powinna być punktowa. Żel należy rozprowadzić na całej powierzchni skóry objętej trądzikiem. Jeśli trądzik występuje na całej twarzy, należy zastosować ilość leku odpowiadającą mniej więcej opuszkowi palca. Maksymalne dawkowanie, jaką można zastosować wynosi około 2,5 opuszka.

Jak często należy stosować lek żel Duac?

Zaleca się, aby żel Duac był aplikowany raz na dobę. Najlepiej, aby aplikacja miała miejsce wieczorem, przed snem. Przed zastosowaniem preparatu należy dokładnie oczyścić skórę. Cała kuracja powinna trwać aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Czy lek Duac może wywoływać jakieś skutki uboczne?

W trakcie stosowania leku Duac mogą pojawić się skutki uboczne, jednak warto zaznaczyć, że zwykle są one słabo nasilone i łatwe do wyleczenia. U niektórych pacjentów może pojawić się uczucie pieczenia lub swędzenia po zaaplikowaniu produktu. Częstym skutkiem ubocznym jest również łuszczenie się skóry. W bardzo sporadycznych przypadkach może pojawić się reakcja alergiczna, objawiająca się obrzękiem twarzy oraz języka, w efekcie której utrudnione zostanie oddychanie. W trakcie stosowania leku może pojawić się również biegunka oraz mocne skurcze brzucha.

Co zrobić w razie pojawienia się skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Duac?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, mogące wynikać ze stosowania leku Duac, powinien chociaż tymczasowo zrezygnować z jego stosowania. W niektórych przypadkach zalecane jest również skontaktowanie się z lekarzem i ustalenie planu leczenia skutków ubocznych.

Czy lek Duac może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Zarówno w okresie ciąży, jak i w czasie karmienia piersią, stosowanie leku Duac nie jest zalecane. Do tej pory nie zostały przeprowadzone odpowiednie badania, które wykazałyby, że tego typu kuracja będzie bezpieczna zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Lekarz może wyrazić zgodę na przeprowadzenie tego typu leczenia tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie będą istniały żadne inne metody pokonania dolegliwości, na którą cierpi ciężarna lub karmiąca kobieta.


Duac (żel, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: trądzik • Substancja czynna: klindamycyna, nadtlenek benzoilu • Dawka: 10 mg+50 mg/g • Opakowanie: 15 g, 30 gPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !