Meteospasmyl

Meteospasmyl - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zespół jelita drażliwego jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości wynikających z funkcjonowania układu pokarmowego. Jej objawy to nic innego jak zaburzenia pracy żołądka, jelit czy innych narządów. Przebieg tej choroby zwykle jest dość problematyczny, jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest jego złagodzenie. Zmagasz się z zespołem jelita drażliwego i szukasz sposobu na pokonanie choroby? W tym przypadku z pewnością sprawdzi się lek Meteospasmyl. Działa on szybko i skutecznie, dzięki czemu poprawa zostanie z łatwością zauważona. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego leku, które przedstawiliśmy poniżej. Receptę na zakup tego leku można uzyskać w zaledwie kilka minut dzięki naszej stronie internetowej.

Czym jest lek Meteospasmyl?

Lek Meteospasmyl jest lekiem stosowanym przede wszystkim w leczeniu dolegliwości bólowych towarzyszących rożnym zaburzeniom pracy przewodu pokarmowego. Wśród subtsancji czynnych zawartych w tym preparacie znajduje się alweryna oraz symetykon.

Jak dokładnie działa lek Meteospasmyl?

Działanie leku Meteospasmyl polega przede wszystkim na oddziaływaniu na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. W efekcie zmniejszone zostaje uczucie bólu spowodowane ich skurczem. Zawarty w leku symetykon działa dodatkowo na pracę jelit, zmniejszając napięcie powierzchniowe znajdujących się w nich gazów.

Kiedy warto zastosować lek Meteospasmyl?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, lek Meteospasmyl jest stosowany szczególnie w leczeniu stanów bólowych wynikających z dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Preparat ten doskonale sprawdzi się w leczeniu zespołu jelita drażliwego, a także choroby zwanej bolesną uchyłkowatością jelita grubego.

Jakie przeciwskazania uniemożliwiają stosowanie leku Meteospasmyl?

Okazuje się, że nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać ze skutecznego działania leku Meteospasmyl. Głównym przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku. Preparat nie powinien być stosowany również przez osoby zmagające się z objawami niedrożności przewodu pokarmowego.

Czy przed rozpoczęciem kuracji lekiem Meteospasmyl należy wykonać jakieś badania?

Przed zastosowaniem leku Meteospasmyl warto wykonać badania, które wykluczą istnienie przeciwskazań do jego przyjmowania. Ważnym badaniem jest również badanie krwi, dzięki któremu pacjent sprawdzi stan swojej wątroby. Jest to istotne, ponieważ lek Meteospasmyl może zwiększać aktywność enzymów wątrobowych. Wspomniane badanie powinno być wykonywane regularnie również w trakcie trwania kuracji.

Czy lek Meteospasmyl może być stosowany przez dzieci?

Z racji braku odpowiednich badań dotyczących działania leku Meteospasmyl u dzieci i młodzieży, nie zaleca się stosowania go w tych grupach wiekowych. Preparat powinien być stosowany jedynie przez osoby dorosłe.

Czy lek Meteospasmyl może być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią?

Z reguły nie zleca się stosowania leku Meteospasmyl zarówno u kobiet w ciąży, jak i u mam karmiących piersią. W trakcie konsultacji należy poinformować lekarza o ciąży, przypuszczeniu o jej istnieniu oraz o karmieniu.

Jak prawidłowo dawkować lek Meteospasmyl?

W trakcie stosowania leku Meteospasmyl niezwykle istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Dawka przyjmowana przez pacjentów zwykle składa się z jednej lub dwóch kapsułek leku. Kapsułki powinny być przyjmowane 3 razy na dobę, najlepiej przed posiłkami. Podczas kuracji lekiem Meteospasmyl istotne jest obserwowanie swojego organizmu i działania wspomnianego preparatu. Jeśli coś będzie nie tak, lekarz będzie mógł zmodyfikować przyjmowaną dawkę.

Czy w trakcie stosowania leku Meteospasmyl mogą wystąpić skutki uboczne?

Lek Meteospasmyl, jak wiele innych leków, może wpływać na organizm powodując różne skutki uboczne. Wśród najczęściej występujących można wymienić bóle i zawroty głowy, a także ogólny dyskomfort i złe samopoczucie. U niektórych pacjentów może pojawić się również suchość w jamie ustnej, a także reakcja alergiczna objawiająca się wysypką, pokrzywką lub obrzękiem krtani.

Czy należy kontynuować kurację lekiem Meteospasmyl jeśli wystąpią skutki uboczne?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane reakcje organizmu po zastosowaniu leku Meteospasmyl, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Zalecane jest również tymczasowe odstawienie stosowania wspomnianego preparatu. W trakcie konsultacji z lekarzem ustalony zostanie dalszy plan leczenia, obejmujący zmniejszenie dawki dotychczas stosowanego leku i zmianę metody kuracji.


Meteospasmyl (kapsułki, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: zespół jelita drażliwego • Substancja czynna: alweryny cytrynian, symetykon • Dawka: 60 mg + 300 mg • Opakowanie: 20 kapsułek, 30 kapsułek, 40 kapsułekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !