E-recepta Tabletka „dzień po”

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Możesz zacząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Tabletka „dzień po”

Tabletka dzień po online to usługa, dzięki której szybko otrzymasz dostęp do skutecznej antykoncepcji awaryjnej. W takich przypadkach szczególnie liczy się czas – im szybciej zażyjesz tabletkę, tym większa szansa, że uda się uniknąć zapłodnienia. Dzięki naszym usługom receptę otrzymasz nawet w 5 minut, także wieczorem, w nocy lub w weekend.

W jakiej sytuacji pomoże ci tabletka „dzień po”?

Tabletka „dzień po” jest rodzajem antykoncepcji awaryjnej. Zażywa się ją w sytuacji, gdy doszło do współżycia bez zabezpieczenia (zażywania tabletek antykoncepcyjnych, użycia prezerwatywy lub stosowania innej formy antykoncepcji). Jeśli kobieta współżyła w czasie dni płodnych, może ograniczyć ryzyko zapłodnienia dzięki zastosowaniu tabletki. Jej działanie polega na zahamowaniu lub opóźnieniu owulacji – zawarte w leku hormony blokują uwalnianie komórki jajowej przez jajniki lub zapłodnienie komórki jajowej, która została już wcześniej uwolniona. Skuteczność antykoncepcji awaryjnej jest dość duża. W niemal 80% przypadków udaje się opóźnić owulację nawet do 5 dni. Jeśli chodzi o tabletkę „dzień po”, recepta może zostać zrealizowana także w formie elektronicznej. A jakie leki tego rodzaju są dostępne w Polsce?

Tabletka „dzień po” – recepta na lek, jaki możesz u nas otrzymać

Skuteczność tabletek „dzień po” zależy od tego, ile czasu upłynęło od niezabezpieczonego stosunku płciowego. W naszym kraju są dostępne dwa rodzaje leków – EllaOne i Escapelle.

Ich mechanizm działania jest podobny, ale różnią się one skutecznością w zależności od momentu, w którym je przyjmujesz.

Escapelle najlepiej wybrać wówczas, gdy od stosunku minęło niewiele czasu. Do 72 godzin skuteczność tego rodzaju antykoncepcji awaryjnej wynosi około 84%, ale potem znacząco spada. Jeśli współżyłaś kilka dni temu i martwisz się, że możesz zajść w ciążę, wybierz EllaOne. Takie tabletki działają również powyżej 72 godzin od stosunku – nawet do 5 dni.

Nie masz pewności, jaką e-receptę na tabletkę „dzień po” zamówić? Pamiętaj, że współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie ginekologii i zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w wyborze rodzaju antykoncepcji.

Jak otrzymać receptę na tabletkę „dzień po” online?

Aby nasz ginekolog mógł wystawić ci e-receptę na tabletkę „dzień po”, potrzebuje od ciebie kilku podstawowych informacji. W formularzu dostępnym na naszej stronie należy podać swoje dane osobowe, numer PESEL, miejsce zamieszkania. Konieczne jest również podanie daty stosunku płciowego, ostatniej miesiączki i wizyty u ginekologa.

Po przesłaniu danych lekarz wystawi ci e-receptę. Tabletkę „dzień po” będziesz mogła na jej podstawie otrzymać w dowolnej aptece. Farmaceuta poprosi cię o kod, który znajduje się w SMS-ie i wiadomości mailowej.

Potrzebujesz e-recepty na tabletkę „dzień po”? U nas dostaniesz ją od ręki!

Antykoncepcja awaryjna jest w Polsce w pełni legalna. Mimo to możesz spotkać się z problemami z otrzymaniem recepty na tabletki „dzień po”. Niektórzy lekarze nie zgadzają się na wypisywanie takich recept z powodów światopoglądowych. Problematyczne bywa także umówienie się na wizytę u ginekologa bez konieczności długiego oczekiwania na wolny termin.

Zamówienie recepty na tabletkę „dzień po” online pomoże ci poradzić sobie w takiej sytuacji. Usługi E-lekarz24h.pl są dostępne przez całą dobę, a recepty nie musisz drukować ani pokazywać w aptece. Jeśli kiedykolwiek przytrafi ci się sytuacja, w której będziesz potrzebowała dodatkowego zabezpieczenia przed zapłodnieniem, pamiętaj, że możesz na nas liczyć.

Sprawdź, jak dbamy o twoje zdrowie

Wystawiona na podstawie e-recepty tabletka „dzień po” jest w większości przypadków całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Aby lekarz mógł ci ją przepisać, powinien wiedzieć jak najwięcej na temat twojego stanu zdrowia. Nie wymaga to osobistej konsultacji, jak w przypadku wizyt stacjonarnych. Wystarczy, że podasz podstawowe informacje w formularzu, aby ginekolog mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji awaryjnej. W razie potrzeby może poprosić cię o dosłanie niezbędnej dokumentacji medycznej. Nawet w takim przypadku możesz liczyć jednak na szybkie załatwienie sprawy – pamiętamy, że zależy ci na czasie i na jak największej skuteczności tabletki „dzień po”.

Wszystkim osobom, które zamawiają u nas tabletkę „dzień po” online, oferujemy 25% zniżki na konsultację medyczną. Dzięki temu możesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie.