Ile jest ważna e-recepta?

Spis treści 1. Ile jest ważna e-recepta? 1.1. Ile czasu jest ważna e-recepta w 2021 roku? 1.2. Od kiedy obowiązują? 1.3. Jak ją zrealizować? 1.4. Ile dni jest ważna e-recepta […]

Ile jest ważna e-recepta?

Ile jest ważna e-recepta?

Ile jest ważna e-recepta? Nie różni się ona od tradycyjnego, fizycznego dokumentu. Widoczna będzie natomiast spora oszczędność czasu, jeżeli chodzi o sam czas uzyskania wypisu na leki, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się wybrać naszą ofertę. Sama liczba dni, przez jaką dokument będzie obowiązywać, jest uzależniona od tego, na co dokładnie będzie on wystawiony.

Ile czasu jest ważna e-recepta w 2021 roku?

Zastanawiasz się, ile czasu jest ważna e-recepta w 2021 roku? Sama opcja uzyskania tego dokumentu w zasadzie jest jeszcze nowością, stąd pojawia się dużo pytań i wątpliwości, które zaraz wyjaśnimy. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest prosta realizacja uzyskanego wypisu, którą można dokonać we wszystkich aptekach w Polsce. W związku z tym nie trzeba się przejmować, czy pobliska placówka będzie akceptowała takie zakupy.

Od kiedy obowiązują?

Już od kilku lat trwa projekt cyfryzacji polskiej służby zdrowia, który odbywa się etapami. Początkowo nowe rozwiązania technologiczne objęły system zwolnień lekarskich, potem skierowań, a obecnie także wystawiania recept na leki dla pacjentów. W większości aptek można je było realizować już od początku 2019 roku. Do końca 2019 roku systemy te wdrożono we wszystkich aptekach, ponieważ od 2020 roku wszystkie te placówki są zobowiązane do realizowania elektronicznych recept. Wybierając się do apteki, na pewno nie spotkasz się z odmową, bez względu na wielkość swojej miejscowości.

Zobacz też  Profilaktyka malarii

Jak ją zrealizować?

Prostota wykorzystywania takiego dokumentu jest jednym z jego głównych atutów, a do tego doszły kwestie bezpieczeństwa, szczególnie istotne w obecnych czasach, ponieważ, aby uzyskać e-receptę, nie jest konieczny kontakt z lekarzami czy innymi pacjentami. W praktyce, korzystając z naszej strony e-lekarz24h.pl i ubiegając się o receptę online, otrzymasz poprzez SMS lub e-mail dedykowany kod składający się z czterech cyfr. Udając się do apteki, wystarczy, że podasz ten numer oraz swój PESEL, a na bazie tego sprzedawca uzyska dostęp do elektronicznej recepty i sprzeda wystawione w ramach niej lekarstwa.

Ile dni jest ważna e-recepta od chwili jej wystawienia?

To, ile dni jest ważna wystawiona e-recepta, jest uzależnione od tego, czego ona dotyczy, zatem nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Co istotne, sam proces uzyskania takiego dokumentu jest niezwykle szybki, szczególnie gdy zrezygnujesz z wizyty w stacjonarnej przychodni, a wybierzesz nasze usługi. Wszystko odbędzie się wtedy online, a cały proces wykonasz w 3 krokach. Sam kod do e-recepty otrzymasz już po 5 minutach od opłacenia zamówienia.

Czas obowiązywania

W większości przypadków elektroniczna recepta będzie ważna przez 30 dni od daty wystawienia. Wyjątkiem są recepty dotyczące antybiotyków, które są lekami szczególnymi, jeżeli chodzi o ich przyjmowanie, więc dotycząca ich recepta obowiązuje przez 7 dni. Warto przy tym zaznaczyć, że nie musisz realizować takiej recepty samemu, ponieważ może to zrobić również inna osoba dysponująca Twoim numerem PESEL oraz wysłanym kodem dostępu. W razie gorszego samopoczucia możesz zatem poprosić o to kogoś z rodziny czy znajomego.

Czy trzeba na nią długo czekać?

Elektroniczne recepty wystawiają obecnie lekarze przyjmujący w przychodniach, co oznacza standardowy i czasochłonny proces, związany z umawianiem się na wizytę oraz czekaniem na swoją kolej. Korzystając z naszych usług, możesz załatwić sprawę o wiele szybciej, gdyż wypełnisz jedynie podstawowe dane i formularz medyczny, bez konieczności rejestrowania się. Po opłaceniu zamówienia już po kilku minutach otrzymasz swój kod dostępu. Jest to zatem bardzo szybka opcja, a do tego dostępna przez cały tydzień, niezależnie od pory dnia.

Zobacz też  Łysienie

Czy konieczne jest zadbanie o dokumentację medyczną?

Do uzyskania u nas elektronicznej recepty nie wymagamy dostarczenia dokumentacji medycznej. W szczególnych przypadkach lekarz może jednak poprosić o jej uzupełnienie. W razie braku wskazań czy pojawienia się przeciwwskazań lekarz może odmówić wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia. W formularzu widzisz przy tym koszt usługi, do którego nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat.

W związku z tym, że elektroniczne recepty są w Polsce jeszcze pewną nowością, dużo osób zastanawia się, ile są one ważne i jak łatwo je zrealizować. Czas obowiązywania wynosi do 30 dni przy standardowych lekach i 7 dni w przypadku antybiotyków. Samo wykorzystanie recepty jest tymczasem proste i bardzo komfortowe. Polecamy uzyskanie jej przez naszą stronę, korzystając z możliwości e-konsultacji i e-recepty online. Gwarantujemy szybki proces, który zamknie się w kilkunastu minutach, oraz zapewniamy pełne bezpieczeństwo – nasi lekarze kompleksowo przeanalizują Twój przypadek na podstawie uzupełnionego przez Ciebie formularza. Zachęcamy zatem do skorzystania z usług e-lekarz24h.pl.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /alt/home/webmaster.clinicmed/www/domeny/e-lekarz24h.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
CM
CM

Dział "Blog" na stronie e-lekarz24h.pl zawiera informacje wyłącznie o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Treści oraz porady, które się tam znajdują, nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być traktowane jako profesjonalna porada medyczna. Wydawca serwisu e-lekarz24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.