Usunięcie ganglionu – ile zwolnienia

Bolesne, guzkowate torbiele w okolicy stawów i ścięgien to coraz częstsza przypadłość. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest chirurgiczne usunięcie ganglionu. Ile zwolnienia można otrzymać od lekarza? Dowiedz się, co wpływa na […]

usunięcie gangliona ile zwolnienia

Bolesne, guzkowate torbiele w okolicy stawów i ścięgien to coraz częstsza przypadłość. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest chirurgiczne usunięcie ganglionu. Ile zwolnienia można otrzymać od lekarza? Dowiedz się, co wpływa na tę decyzję!

Ganglion to rezultat nadmiaru płynu stawowego. Powstają m.in. w wyniku przeciążania części ruchomych układu ruchu identycznymi czynnościami przez dłuższy czas. Torbiel galaretowata powoduje dyskomfort, ból, osłabienie i niedowład mięśni oraz nerwów. Podstawową metodą leczenia jest farmakologia, ale czasami konieczne jest operacyjne usunięcie ganglionu – ile zwolnienia lekarskiego otrzymasz po takim zabiegu, zależy od kilku czynników. O rodzaju i długości L4 decydują przede wszystkim stan zdrowia oraz charakter obowiązków zawodowych.

Chirurgiczne usunięcie ganglionu – ile zwolnienia, co przy nawrocie?

Powyższe pytania zadaje sobie wielu pacjentów, którzy szykują się do operacji. Każdy przypadek lekarze oceniają indywidualnie. Dotyczy to każdego etapu leczenia – od diagnozy i wyboru metody leczenia aż po (jeśli to konieczne) zabiegu usunięcia ganglionu. Ile zwolnienia dostają pacjenci? U większości pacjentów wystarczą 2–3 tygodnie przerwy od pracy, by powrót do zajęć nie spowodował powikłań. Jeśli ganglion pojawi się ponownie lub pojawią się komplikacje, ten okres może zostać przedłużony.

O wydłużeniu zwolnienia lekarskiego po usunięciu ganglionu może zdecydować każdy uprawniony do wystawiania L4 lekarz. Pacjent nie ma obowiązku udawania się do specjalisty, który go prowadził i wykonywał zabieg. Twoje zwolnienie wkrótce się kończy, a obserwujesz u siebie objawy nawrotu lub powikłań? Na naszej stronie przeprowadzisz błyskawiczne konsultacje lekarskie online. Lekarz podejmie decyzję na podstawie informacji i dokumentów, które przekażesz.

Usunięty ganglion oznacza konieczność rehabilitacji na zwolnieniu lekarskim

Większość pacjentów może wykonywać zalecone ćwiczenia rehabilitacyjne samodzielnie w domu. Stosowanie się do zaleceń lekarskich pomoże ci wrócić do pełnej sprawności. Unikaj obciążania stawów i ścięgien. W przeciwnym wypadku nie dość, że skomplikujesz stan zdrowia, to jeszcze narazisz się na konsekwencje za wykorzystywanie L4 niezgodnie z przeznaczeniem.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /alt/home/webmaster.clinicmed/www/domeny/e-lekarz24h.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Jacek Górecki
Jacek Górecki
Lekarz medycyny, absolwent prestiżowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją jest praca naukowa oraz pomaganie pacjentom w poprawie ich zdrowia i jakości życia.

Dział "Blog" na stronie e-lekarz24h.pl zawiera informacje wyłącznie o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Treści oraz porady, które się tam znajdują, nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być traktowane jako profesjonalna porada medyczna. Wydawca serwisu e-lekarz24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.