Amantadyna

Amantadyna, lek, o którym zrobiło się głośno z uwagi na badany wpływ na leczenie COVID-19, jest substancją wspomagającą leczenie grypy typu A. Ma również zastosowanie w terapii wielu chorób o […]

amantadyna

Amantadyna, lek, o którym zrobiło się głośno z uwagi na badany wpływ na leczenie COVID-19, jest substancją wspomagającą leczenie grypy typu A. Ma również zastosowanie w terapii wielu chorób o podłożu neurologicznym. Jeżeli potrzebujesz recepty na ten lek w ramach prowadzonego leczenia, możesz uzyskać go dzięki elektronicznej konsultacji online. Sprawdź, jak w dobie współczesnych zagrożeń skorzystać z nowoczesnej formy profesjonalnego lekarskiego wsparcia i otrzymać niezbędne e-recepty.

Amantadyna – działanie 1-aminoadamantanu

Lek sprzedawany pod nazwą amantadyna to pochodna adamantanu, organiczny związek chemiczny z grupy amin. Uzyskiwany jest w procesie syntezy grupy aminowej do adamantanu. Jako lek substancja stosowana jest doustnie, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Jest w niewielkim stopniu metabolizowana, a w większości wydalana w niezmienionej formie z moczem. Preparat nasila przewodnictwo dopaminergiczne, a także swoiście hamuje replikację wirusów grypy A. Maksymalne stężenie substancji w osoczu ma miejsce około 3-4 godzin od przyjęcia.

Dawkowanie

Substancja ta stosowana jest przede wszystkim w leczeniu choroby Parkinsona, najczęściej równolegle z lewodopą. Może służyć także zwalczaniu wirusa grypy A. Szczegóły dawkowania leku ustalane są z lekarzem. Może mieć to miejsce w ramach elektronicznych konsultacji online, które masz szansę odbyć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu dzięki przychodni e-lekarz24h.pl.

Przypuszczalny wpływ na COVID-19

Podejrzenia, iż amantadyna może mieć działanie lecznicze na infekcję wirusem COVID-19, pojawiły się w związku z zaobserwowaniem braku poważnych konsekwencji infekcji u osób chorych na SM – stwardnienie rozsiane oraz chorobę Parkinsona, które przyjmowały lek. Jednak do końca roku 2021 żadne dostatecznie wiarygodne badanie kliniczne nie potwierdziło w całości, aby podawanie amantadyny mogło wpływać należycie skutecznie na tę infekcję wirusową. Przyjmowanie leku w celu leczenia COVID-19 może powodować szereg skutków ubocznych. Dotychczasowe badania kliniczne oraz komórkowe wykazały oddziaływanie amantadyny w postaci amilorydu heksametylenu (HMA) na blokowanie kanału jonowego białka E koronawirusa SARS-CoV-2.

Zobacz też  Leczenie koronawirusa wziewnym lekiem na astmę. budezonid – COVID-19 można nim pokonać!

Jak szybko uzyskać receptę na amantadynę?

Jeżeli potrzebujesz recepty na lek zawierający amantadynę, na przykład Viregyt K, możesz skorzystać z opcji konsultacji online w przychodni e-lekarz24h.pl. Profesjonalny zespół lekarzy dyżuruje, aby zapewnić dostęp do elektronicznych porad bez względu na dzień czy jego porę. Lekarze korzystają z ogólnopolskiego systemu E-Recepty, dzięki któremu już w kilka minut możesz uzyskać dostęp do niezbędnych w terapii leków w dowolnej aptece w Polsce. To w pełni bezpieczne, praktyczne rozwiązanie dostępne w atrakcyjnej cenie zdalnej konsultacji lekarskiej online.

Profesjonalna i bezpieczna e-konsultacja

Konsultacja odbywa się w formie elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że uzupełnisz formularz medyczny online, podając wszystkie niezbędne informacje. Pamiętaj, że to na ich podstawie lekarz analizuje zgłoszenie i dobiera optymalne rozwiązanie, z pełną dbałością o bezpieczeństwo. Twoje dane medyczne są chronione, dostęp do nich ma jedynie lekarz z placówki medycznej wykonującej działalność leczniczą. Przesyłasz formularz, opłacasz konsultację, a kod SMS recepty możesz uzyskać nawet w ciągu pięciu minut. Nie ma konieczności, abyś osobiście odwiedzał lekarza, żeby kontynuować leczenie.

Wygodna e-recepta na potrzebne leki

System elektronicznych recept, który obowiązuje w Polsce od 2020 roku, stwarza nowe możliwości dla telemedycyny. Bazując na doświadczonym zespole lekarzy, oferujemy Ci możliwość skorzystania z ich usług dzięki wygodnemu systemowi. Otrzymaną receptę możesz zrealizować w dowolnej aptece albo przekazać do realizacji komuś, kto dostarczy Ci niezbędne leki. Już w formularzu wskazujesz, jakie preparaty są Ci potrzebne, możesz też przekazać inne niezbędne dla lekarza informacje mogące mieć wpływ na proces leczenia.

Placówka medyczna dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Nie zawsze masz możliwość skorzystania z klasycznej porady lekarskiej – termin nie pasuje, jesteś poza miejscem zamieszkania czy potrzebujesz szybko uzupełnić leki, a najbliższa wizyta jest dostępna dopiero za kilka dni. Dlatego elektroniczne konsultacje przez portal e-lekarz24h.pl są rozwiązaniem dobrym w niemal każdej sytuacji. Usługi dostępne są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Obejmują e-konsultację lekarską z e-receptą, również z możliwością wystawienia recepty na tabletki antykoncepcyjne, „dzień po” czy zwolnienie lekarskie w przypadku choroby. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu, wypełnienie ankiety medycznej i opłacenie konsultacji.

Zobacz też  Jak leczyć covid w domu? Jak pokonać koronawirusa?

Dostęp do lekarza, w tym możliwość uzyskania e-recepty na niezbędne leki, jest teraz znacznie prostszy. Sprawdź możliwości, jakie daje placówka medyczna 24/7 e-lekarz24h.pl i skorzystaj z nowoczesnego podejścia do medycyny. Szanuj swój czas, zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie bez wychodzenia z domu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /alt/home/webmaster.clinicmed/www/domeny/e-lekarz24h.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
insaneagency

Dział "Blog" na stronie e-lekarz24h.pl zawiera informacje wyłącznie o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Treści oraz porady, które się tam znajdują, nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być traktowane jako profesjonalna porada medyczna. Wydawca serwisu e-lekarz24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.