Adrenalina recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Adrenalina recepta – doraźna pomoc w alergii

Zmagasz się z silną alergią lub uczuleniem i potrzebujesz wspomnianego preparatu? Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gotową receptę prześlemy w zaledwie kilka minut. Zapraszamy!
Adrenalina recepta może zostać wygenerowana jedynie przez uprawnionego lekarza. Ten preparat mogą uzyskać jedynie osoby zmagające się z uczuleniem lub alergią, które po zaistnieniu zagrażają życiu. Mogą one objawiać się silnymi dusznościami i spadkami ciśnienia krwi, a także obrzękami okolic twarzy oraz szyi. W przypadku pojawienia się tego typu reakcji alergicznych bardzo istotne jest nagłe i zdecydowane działanie. Dzięki podaniu odpowiedniego preparatu, jakim jest adrenalina, możliwe jest zniwelowanie skutków ubocznych, które bez podjęcia reakcji mogłyby prowadzić nawet do śmierci. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy zalecane jest zastosowanie adrenaliny, przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty na jej zakup, a także prezentujemy sposób jej podania.

  • Kiedy zalecane jest zastosowanie tego preparatu?
  • Jak uzyskać receptę umożliwiającą jego zakup?
  • Jak należy podawać ten preparat?

Kiedy może zostać wystawiona Adrenalina recepta?

Adrenalina recepta to niezbędny dokument, który należy okazać w trakcie dokonywania zakupu adrenaliny w aptece. Preparat ten można nabyć jedynie na podstawie posiadania odpowiedniej recepty. Lek może podlegać nawet całościowej refundacji. Jego zastosowanie jest zalecane w leczeniu nagłych ostrych reakcji alergicznych. Tego typu reakcje są nazywane wstrząsem anafilaktycznym. Są one wywoływane przez czynniki, na które uczulony jest dany pacjent. Mogą do nich należeć różne pokarmy, a także leki. Ponadto reakcje alergiczne mogą być wywołane również przez ukąszenia owadów. Częstym alergenem, na który uczony jest wielu pacjentów, jest jad znajdujący się w żądle pszczoły oraz orzechy. Wśród najczęstszych objawów charakteryzujących reakcje anafilaktyczne są duszności, spadek ciśnienia oraz obrzęki.

Jakie działanie wykazuje ten lek?

Adrenalina jest neuroprzekaźnikiem nadnerczy. Jej działanie jest bardzo szerokie. Przede wszystkim powoduje ona zwężenie naczyń krwionośnych i rozszerzenie się oskrzeli. Dzięki temu organizm staje się lepiej dotleniony, a pacjent przestaje mieć problem ze dusznością. Ponadto dzięki temu preparatowi zwiększa się ciśnienie krwi oraz znika charakterystyczny, świszczący oddech. Adrenalina powinna być stosowana w zagrożeniach życia spowodowanych ciężką reakcją alergiczną. Jej działanie nie powinno być wykorzystywane jednak u wszystkich pacjentów. Teoretycznie powinny unikać go przede wszystkim osoby uczulone na którykolwiek jego składnik. Warto jednak zaznaczyć, że w poważnych stanach zagrożenia życia uczulenie nie jest przeciwwskazaniem, ponieważ najistotniejsze jest wtedy ratowanie z pacjenta.

Jak szybko i wygodnie uzyskać Adrenalina receptę?

Adrenalina recepta można uzyskać na kilka sposobów. Dzięki temu pacjent uczulony na jakiekolwiek środki może w każdej chwili uzupełnić zapas adrenaliny w swojej apteczce. Przede wszystkim można skorzystać z wizyty lekarskiej. W trakcie takiego spotkania możliwe będzie skonsultowanie z lekarzem swoich objawów i dolegliwości, a także przeprowadzenie badań kontrolnych. Jeśli u lekarz uzna to za zasadne, wygeneruje odpowiednią receptę i przekaże ją pacjentowi wraz z niezbędnymi wskazówkami i radami. Dokument ten można uzyskać również w trakcie zdalnej wizyty lekarskiej. Z reguły przyjmuje ona formę konsultacji telefonicznej lub online. W takim przypadku nie będą mogły zostać wykonane tradycyjne badania, jednak zamiast tego lekarz przeprowadzi dokładny wywiad zdrowotny, który będzie dla niego źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta. Wygenerowana przez medyka recepta zostanie przesłana drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie ze alternatywnych form uzyskiwania recepty. Jedną z nich jest skorzystanie z dedykowanych stron internetowych. Tego typu witryny zajmują się generowaniem zamówionych recept. Jedyne, co należy zrobić, aby skorzystać z ich oferty, to wypełnić formularz znajdujący się na stronie głównej i opłacić złożone zamówienie. Gotowa recepta zostanie przesłana do pacjenta w zaledwie kilka minut. Rozwiązanie to jest bardzo szybkiej, przez co pozwala uzyskać ten dokument nawet w nagłych sytuacjach.

Jak stosować ten preparat?

Przed zastosowaniem adrenaliny warto dokładnie zapoznać się ze sposobem jej podawania. Wskazane jest, aby osoba zagrożona wstrząsem anafilaktycznym oraz osoby z jej bliskiego otoczenia znały sposób wstrzykiwania adrenaliny. Sytuacje wymagające podania adrenaliny zwykle są nagłe i trudne do przewidzenia przez co należy posiadać wiedzę, która pozwoli zaaplikować ją nawet w silnym stresie. Preparat ten powinien być wstrzyknięty domięśniowo, najlepiej w przednią lub boczną część uda. Igła powinna być wbita pod kątem prostym w sam mięsień, a więc ukłucie powinno być dosyć głębokie. Po zaaplikowaniu, miejsce iniekcji powinno zostać dokładnie wymasowane, aby preparat odpowiednio się rozprowadził. Należy dokładnie odmierzyć ilość podawanego leku, ponieważ cała ampułko-strzykawka zawiera 1 ml płynu, jednak aplikacja wymaga tylko 0,3 ml. Lek powinien zadziałać w ciągu maksymalnie 15 minut, jednak jeśli tak się nie stanie, należy podać kolejną dawkę.
Zmagasz się z silną alergią lub uczuleniem i potrzebujesz wspomnianego preparatu? Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gotową receptę prześlemy w zaledwie kilka minut. Zapraszamy!