Berodual recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Berodual recepta – wszystko co warto wiedzieć o leczeniu chorób układu oddechowego

Receptę na wspomniany lek uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację i bardzo konkurencyjną cenę. Kliknij i sprawdź!
Berodual recepta to dokument, który może zostać wygenerowana jedynie w określonych przypadkach. Lek jest przeznaczony do leczenia chorób układu oddechowego. Tego typu dolegliwości często są mocno uciążliwe oraz problematyczne. Kłopoty z oddychaniem mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie i wykonywanie nawet najprostszych czynności. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia można skutecznie zredukować objawy tych dolegliwości, a tym samym odzyskać siłę i energię do działania. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak uzyskać receptę na wspomniany lek, przedstawiamy działanie tego preparatu, a także poruszamy kwestie przeciwskazań uniemożliwiających jego stosowanie oraz środków ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie kuracji.

  • Jak uzyskać receptę na ten lek?
  • Kiedy warto rozważyć jego stosowanie?
  • Jakie reakcje niepożądane mogą wystąpić w trakcie stosowania tego leku?

Jak szybko uzyskać Berodual receptę?

Berodual recepta może zostać uzyskana na kilka sposobów. Wybór konkretnego rozwiązania z głównej mierze zależy od preferencji oraz możliwości pacjenta. Dobrze znanym sposobem na uzyskanie recepty jest udanie się do gabinetu lekarskiego. Podczas wizyty pacjent powinien przedstawić swoje dolegliwości oraz zaobserwowane objawy, a w razie potrzeby, poddać się również niezbędnym badaniom. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwskazania, lekarz wygeneruje odpowiednią receptę i wręczy ją pacjentowi. Dokument ten można uzyskać również w trakcie tak zwanej zdalnej wizyty lekarskiej. Podczas rozmowy telefonicznej lub online, lekarz przeprowadzi dokładny wywiad zdrowotny, który pozwoli mu uzyskać wszystkie niezbędne informacje o pacjencie. Gotowa recepta zostanie przesłana drogą elektroniczną. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na uzyskanie recepty jest jednak skorzystanie z usługi generowania tych dokumentów oferowanej przez specjalne strony internetowe. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej i opłaceniu złożonego zamówienia, recepta zostanie wystawiona i przesłana na konto pacjenta, którego dotyczy.

Jak działa wspomniany lek?

Berodual jest lekiem stosowanym w leczeniu chorób układu oddechowego. Preparat zawiera dwie substancje czynne – bromowodorek fenoterolu oraz jednowodny bromek ipratropium. Dzięki ich zastosowaniu oskrzela rozszerzają się. Lek wykazuje również tak zwane działanie antycholinergiczne. Oznacza to, że po jego zastosowaniu mięśnie gładkie oskrzeli rozkurczają się i zapobiegają kolejnym skurczom, a wydzielanie śluzu w drzewie oskrzelowym zostaje widocznie zredukowane. Lek stosowany krótkotrwale wpłynie na zatrzymanie mediatorów zapalnych i kurczących oskrzela, natomiast długotrwała, nieco większa dawka poprawi zdolność do oczyszczania się dróg oddechowych za pomocą rzęsek i śluzu. Preparat występuje w aptece w dwóch rodzajach. Można nabyć go w formie kropli do nebulizacji lub aerozolu do nebulizacji.

Kiedy warto uzyskać Berodual receptę?

Berodual recepta może zostać wygenerowana jedynie w określonych sytuacjach. Lek ten jest zalecany przede wszystkim osobom, które zmagają się z chorobami układu oddechowego. Doskonale sprawdzi się w leczeniu dolegliwości objawiających się odwracalnym skurczem oskrzeli. Kurację lekkim można przeprowadzić między innymi u osób cierpiących na astmę, zapalenie oskrzeli, a także przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Pomimo skutecznego działania preparatu, nie może on być przyjmowany przez wszystkich pacjentów. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na którykolwiek jego składnik. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest również występowanie zaporowej kardiomiopatii przerostowej oraz zaburzeń rytmu serca. W trakcie stosowania leku należy zachować ostrożność.

Czy w trakcie kuracji tym preparatem mogą pojawić się skutki uboczne?

Lek Berodual, jak wiele innych leków, może wywoływać różne skutki uboczne. Niektórzy pacjenci skarżyli się na widoczne zwiększenie się pobudliwości nerwowej, a także pojawienie się zawrotów oraz bólów głowy. Po zastosowaniu leku można zauważyć również charakterystyczną suchość w jakie ustnej oraz odczuwać drżenie mięśni szkieletowych. Rzadziej występującymi skutkami ubocznymi są problemy wynikające z funkcjonowania układu pokarmowego objawiające się zaparciami oraz biegunką. U niektórych pacjentów mogą wystąpić reakcje typowo alergiczne, takie jak wysypka, pokrzywka oraz obrzęki. Lek może powodować również zmiany w pracy serca. Po zastosowaniu preparatu można zaobserwować przyspieszoną akcję, a nawet kołatanie. Warto zaznaczyć, że wymienione skutki uboczne nie wystąpią u wszystkich pacjentów, a jeśli już to nie będą nasilone i groźne. W razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek reakcji niepożądanych należy niezwłocznie odstawić przyjmowany lek, a następnie skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego działania i leczenia.
Receptę na wspomniany lek uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację i bardzo konkurencyjną cenę. Kliknij i sprawdź!