Clexane recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Clexane recepta – jak zmniejszyć ryzyko zakrzepów?

Potrzebujesz recepty na wspomniany lek? Odwiedź naszą stronę internetową! Dokument ten wygenerujemy w zaledwie kilka minut. Kliknij i sprawdź!
Clexane recepta to zagadnienie często wyszukiwane przez internautów. Okazuje się, że wspominany lek cieszy się dużą popularnością. Jego zastosowanie jest wskazane w wielu różnych przypadkach, nie tylko u pacjentów z już istniejącą chorobą zatorowo-zakrzepową, ale także u osób wymagających unieruchomienia kończyny lub przeprowadzenia zabiegów medycznych. Zakrzepica jest podstępną chorobą, która podczas rozwoju nie daje niemal żadnych objawów. W samej Europie w ciągu roku choroba ta zabiera około pół miliona osób. Szybka i trafna diagnoza pozwoli na wprowadzenie odpowiedniego leczenia, które wyeliminuje ryzyko ciężkich powikłań. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto zastosować ten lek, przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej jego zakup, a także poruszamy kwestię jego stosowania i dawkowania.

  • Kiedy warto zastosować ten lek?
  • Jak uzyskać receptę na ten preparat?
  • Jak stosować i dawkować zakupiony lek?

Czym jest i kiedy jest wskazana Clexane recepta?

Clexane recepta może zostać wygenerowana jedynie w określonych przypadkach. Lek ten charakteryzuje się działaniem przeciwzakrzepowym. Substancją czynną zawartą w preparacie jest enoksaparyna sodowa, czyli drobnocząsteczkowa heparyna. Działanie leku polega na utrudnieniu krzepnięcia krwi dzięki heparynie. Dzięki temu preparat może być stosowany w leczeniu zakrzepicy, a także innych chorób wynikających z nieprawidłowego procesu krzepnięcia krwi. Preparat dostępny w aptekach ma postać zawiesiny do wykonywania iniekcji. Opakowanie składa się z kilku ampułko-strzykawek. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na ilość substancji czynnej zawartej w jednej strzykawce. Stężenie enoksaparyny sodowej w poszczególnych wersjach leku waha się między 20 a 300 mg.

Czym są i jak powstają zakrzepy?

Przed zastosowaniem wspomnianego leku warto dowiedzieć się, na czym polega choroba zwana zakrzepicą. Jest ona żylną chorobą zakrzepowo-zatorową. Często obejmuje ona żyły zlokalizowane na podudziach, udach oraz miednicy. Można spotkać się również z przypadkami, kiedy choroba dotyczy żył wątrobowych oraz żyły wrotnej. Zakrzepica jest spowodowana powstaniem zatoru uniemożliwiającego swobodny przepływ krwi. W efekcie może dojść do niewystarczającego dotlenienia komórek. Zakrzepica często nie daje objawów i rozwija się w żyłach niczego nieświadomego pacjenta. Brak diagnozy i leczenia może powodować zator żylny serca lub płuc, czyli bardzo groźne, a nawet śmiertelne dolegliwości. W określaniu zakrzepicy wykorzystuje się tzw. triadę Virchowa określającą objawy, które następnie można zinterpretować i ustalić przyczynę wystąpienia choroby. Pierwszym symptomem są zaburzenia w żylnym przepływie krwi, które mogą być spowodowane unieruchomieniem lub uciskiem na kończynę. Drugi objaw dotyczy zmian w składzie krwi, które dodatkowo zwiększają ryzyko tworzenia się zakrzepów. Ostatnim charakterystycznym symptomem są zmiany w śródbłonku naczyniowym powstałe w wyniku czynników zewnętrznych.

Jak uzyskać Clexane receptę?

Clexane recepta może zostać uzyskana z wykorzystaniem tradycyjnych lub nowoczesnych sposobów. Dobrze znanym rozwiązaniem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. W trakcie wizyty lekarz wykona niezbędne badania i zaleci odpowiednie leczenie zidentyfikowanej dolegliwości. Jeśli uzna to za zasadne, wygeneruje odpowiednią receptę. Dokument ten można uzyskać również w trakcie konsultacji telefonicznej lub online z wybranym medykiem. Zamiast badań przeprowadzony zostanie dokładny wywiad, który będzie dla lekarza źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta. Gotowa recepta w postaci czterocyfrowego kodu zostanie wysłana drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z jednej z dedykowanych stron internetowych. Tego typu witryny oferują generowanie zamówionych recept. Jedyne co należy zrobić, aby skorzystać z ich oferty, to wypełnić formularz znajdujący się na stronie głównej i opłacić złożone zamówienie. Gotowy dokument zostanie przesłany do pacjenta w ciągu zaledwie kilku minut.

Jak dawkować zakupiony preparat?

Wspomniany preparat powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Wielkość dawki powinna zostać określona w oparciu o stan zdrowia pacjenta, a także przyczynę oraz ryzyko powstania zakrzepu. U osób z niskim lub umiarkowanym ryzykiem zaleca się stosowanie 20 mg preparatu jednorazowo. Pacjenci przygotowywani do zabiegów również powinni otrzymać taką ilość preparatu, jednak 2 godziny przez zaplanowanym terminem. Wysokie ryzyko zakrzepu wymaga przyjmowania 40 mg substancji czynnej. Kuracja lekiem powinna trwać od 7 do 10 dni. Osoby wymagające unieruchomienia kończyny powinni przyjmować preparat aż do momentu odzyskania sprawności ruchowej. Z racji tego, że preparat występuje w strzykawkach, wymaga odpowiedniego i precyzyjnego podania. Należy stosować go domięśniowo, najlepiej w głębokie powłoki brzucha.
Potrzebujesz recepty na wspomniany lek? Odwiedź naszą stronę internetową! Dokument ten wygenerujemy w zaledwie kilka minut. Kliknij i sprawdź!