E recepta dla dziecka

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Czy możliwe jest uzyskanie e recepty dla dziecka? Przedstawimy Internetowe Konto Pacjenta.

Twoje dziecko potrzebuje recepty? Skorzystaj z naszej strony internetowej. Gotową receptę otrzymasz w zaledwie kilka minut!
E recepta dla dziecka to zagadnienie, które często pojawia się w wyszukiwarkach. Rodzice udający się z chorym dzieckiem do lekarza często zastanawiają się czy możliwe będzie uzyskanie recepty na leki, które znacznie przyspieszą powrót dziecka do zdrowia i pełni sił. Okazuje się, że jak najbardziej jest to możliwe, a nawet często praktykowane. Jeśli działanie leku może pomóc nieletniemu pacjentowi i nie istnieją żadne przeciwskazania do jego zastosowania, lekarz może wygenerować odpowiednią receptę. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czy możliwe jest uzyskanie recepty dla dziecka, przedstawiamy leki, które mogą się na niej znaleźć, a także prezentujemy sposoby na uzyskanie tego dokumentu.

  • Czy dziecko może uzyskać receptę elektroniczną?
  • Na jakie leki można ją wygenerować?
  • Jak szybko i skutecznie uzyskać taką receptę?

Czy możliwe jest uzyskanie e recepty dla dziecka?

E recepta dla dziecka to dokument, który może być wystawiony jedynie przez uprawnionego do tego celu lekarza. Przyjmuje on wygodną formę elektroniczną, która charakteryzuje się szybkim czasem realizacji. Wiele pacjentów zastanawia się, czy wystawiając leki dla dziecka, lekarz przypisuje je do konta rodzica czy generuje nowe konto młodego pacjenta. Okazuje się, że każde dziecko zgłoszone do ZUS posiada swoje Internetowe Konto Pacjenta, jednak jest ono połączone z kontem rodzica, który dokonał zgłoszenia. Finalnie, każda wygenerowana dla dziecka recepta jest przypisywana pod jego numer pesel, a rodzic może wyświetlić ją z poziomu swojego konta. Jako opiekun niepełnoletniego dziecka odpowiada on za otrzymane przez niego dokumenty i niezbędne do załatwienia formalności.

Jakie leki mogą zostać wypisane na recepcie?

Osoby zgłaszające się z dzieckiem do lekarza często zastanawiają się, na jakie leki lub rodzaje leków może zostać wystawiona recepta. Okazuje się, że typ preparatu nie ma najmniejszego znaczenia podczas generowania recepty. Lekarz może przepisać dziecku każdy lek, który będzie zasadny i skuteczny w przypadku leczenia zaobserwowanej dolegliwości lub objawów. Po przepisaniu preparatu pacjent zostanie poinformowany o wymaganych środkach ostrożności oraz zaleceniach dotyczących dawkowania. Recepta generowana dla dziecka nie powinna obejmować jedynie silnych leków przeznaczonych dla dorosłych, a także takich, które mogą powodować uzależnienie. Leki powinny być odpowiednio przebadane i bezpieczne pod kątem stosowania przez osoby poniżej 12 roku życia.

Jak uzyskać e receptę dla dziecka?

E recepta dla dziecka może zostać uzyskana na kilka sposobów. Są one identyczne jak metody wykorzystywane w przypadku recept dla dorosłych. Podczas generowania recepty wraz z dzieckiem powinien obecny być rodzic lub opiekun prawny. Tradycyjnym i podstawowym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi niezbędne badania, aby całościowo sprawdzić stan zdrowia dziecka. Po przeanalizowaniu wyników, lekarz wypisze odpowiednią receptę i zaleci najskuteczniejsze leczenie. Co ciekawe, recepta może zostać wygenerowana również bez potrzeby wychodzenia z domu. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy odbyć konsultacje online lub telefoniczną z wybranym medykiem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie wykonanie badań, jednak dokładny i rzetelny wywiad będzie doskonałym źródłem informacji o stanie zdrowia małego pacjenta. W odpowiedzi na zaobserwowane dolegliwości i objawy lekarz wygeneruje receptę w formie elektronicznej, a następnie prześle ją na konto rodzica nieletniego pacjenta. Wiele osób korzysta również z usług oferowanych przez dedykowane strony internetowe. Zajmują się one generowaniem recept. Po wypełnieniu formularza i dokonaniu wpłaty za zwolnienie, recepta zostanie wygenerowana i przesłana na konto użytkownika. Nad każdą ze wspomnianych witryn czuwa uprawniony lekarz, dzięki czemu można być pewnym, że recepta będzie wystawiona poprawnie i nie sprawi żadnych kłopotów podczas z realizacji.

Co zrobić z gotową receptą?

Wiele osób zastanawia się, co zrobić w momencie otrzymania gotowej recepty. Od 2018 roku przyjmuje ona formę jedynie elektroniczną. Po otrzymaniu gotowego dokumentu, należy udać się do apteki, aby wykupić zawarte na nim leki. W tym celu należy przepisać na kartkę czterocyfrowy kod zawarty na recepcie lub przygotować urządzenie, które będziemy mogli wziąć ze sobą do apteki, aby móc wyświetlić dokument. Przed wizytą w punkcie aptecznym warto sprawdzić, czy przepisane leki są w niej dostępne do sprzedaży. W tym celu można zadzwonić do apteki lub skorzystać z jednej ze stron oferujących sprawdzanie dostępności leków.  Podczas wizyty w aptece sprzedawca poprosi o podanie kodu i potwierdzenie go numerem pesel pacjenta, którego dotyczy recepta lub o okazanie urządzenia z kodem QR, który będzie mógł zeskanować, aby uzyskać te informacje. Po wprowadzeniu danych do sytemu, możliwe będzie sfinalizowanie transakcji zakupu i odbiór leków.

Twoje dziecko potrzebuje recepty? Skorzystaj z naszej strony internetowej. Gotową receptę otrzymasz w zaledwie kilka minut!