Epiduo recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Epiduo recepta – piękna buzia w zasięgu ręki

Potrzebujesz recepty na opisany lek? Odwiedź naszą stronę internetową. Gotowy dokument uzyskasz w zaledwie kilka minut!
Epiduo recepta to dokument, który mogą uzyskać osoby zmagające się z trądzikiem. Dzięki zastosowaniu wspomnianego leku możliwe będzie znaczne zredukowanie wyprysków, a tym samym wyleczenie problematycznej dolegliwości, jaką jest trądzik. W trakcie kuracji warto konsultować się z lekarzem dermatologiem. Przeprowadzone przez niego badania pozwolą na bieżąco oceniać postępy kuracji, a tym samym efekty dobranego leczenia. Wspomniany lek jest dostępny wyłącznie na receptę, a jego działanie jest znacznie skuteczniejsze niż pozostałych ogólnie dostępnych preparatów. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak działa wspomniany lek, przestawiamy sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej jego zakup, a także prezentujemy zalecany sposób jego stosowania.

  • Kiedy warto zastosować wspomniany lek?
  • Jak uzyskasz receptę, która umożliwi jego zakup?
  • Jak stosować ten preparat?

Czym jest Epiduo recepta?

Epiduo recepta jest dokumentem, który może zostać wystawiony przez niemal każdego uprawnionego lekarza, jednak przed zastosowaniem wspomnianego leku warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem. Preparat ten jest przeznaczony do leczenia trądziku. Lek zawiera dwie substancje czynne – adaplen i nadtlenek benzoilu. Właśnie ich połączenie gwarantuje tak skuteczne działanie leku. Przy regularnym stosowaniu pacjent może zaobserwować znaczną poprawę stanu cery. Preparat ogranicza powstawanie stanów zapalnych oraz zaskórników. Ponadto działa przeciwbakteryjnie i złuszczająco, dzięki czemu już w krótkim czasie można pozbyć się niechcianych wyprysków. Dzięki zahamowaniu nadmiernego wytwarzania łoju skóra pacjenta zyskuje higieniczne warunki sprzyjające jej leczeniu. Lek występuje w formie żelu, który łatwo zastosować i rozprowadzić na skórze.

Czym jest trądzik?

Trądzik jest przewlekłą chorobą skóry, a dokładnie aparatu włosowo-łojowego. W efekcie tej dolegliwości występuje nadmierny łojotok, który dodatkowo sprzyja powstawaniu krostek, wyprysków oraz zaskórników. U osób zmagających się z zaawansowanymi formami trądziku często występują również bolesne i problematyczne pseudocysty oraz ropne torbiele. Trądzik może występować zarówno na twarzy, jak i innych okolicach ciała, takich jak plecy oraz dekolt. Wśród najczęstszych powodów występowania tej dolegliwości można wymienić zwiększony łojotok, powstanie czopu rogowe na powierzchni aparatu włosowo-łojowego, zakażenie bakteryjne oraz reakcje zapalne. Trądzik to bardzo uporczywa i problematyczna choroba, jednak dzięki nowoczesnym lekom i preparatom można skutecznie i trwale ją wyeliminować.

Jak uzyskać Epiduo receptę?

Epiduo recepta może zostać uzyskana na kilka sposobów. Tradycyjnym i najbardziej popularnym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. Zaleca się odbycie wizyty u lekarza dermatologa specjalizującego się w tego typu chorobach skóry. Po dokładnej ocenie stanu skóry pacjenta, lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Jeśli będzie to wskazane, wygeneruje receptę na wspomniany lek. Dokument ten można uzyskać również w trakcie konsultacji telefonicznej lub online. Po przedstawieniu dolegliwości oraz zaobserwowanych objawów, lekarz podejmie decyzję o rodzaju zalecanego leczenia. Recepta umożliwiająca zakup leków zostanie przesłana do pacjenta drogą elektroniczną. Istnieje jeszcze jeden sposób na uzyskanie tego dokumentu. Wiele osób uważa go za najwygodniejszy. Jedyne co należy zrobić to odwiedzić jedną z dedykowanych stron internetowych. Po wypełnieniu formularza dotyczącego zdrowia oraz pożądanego leku, pacjent zostanie przekierowany do etapu płatności. Po uregulowaniu opłaty za zamówiony dokument, zostanie on przesłany na konto użytkownika. Cały proces jest prosty i trwa zaledwie kilka minut. Ponadto recepty generują współpracujący ze stroną lekarze, dzięki czemu można mieć pewność, że dokument będzie prawidłowy i nie sprawi żadnych trudności w trakcie realizacji.

Jak stosować ten preparat?

Przed rozpoczęciem kuracji wspomnianym lekiem należy bardzo dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. W trakcie stosowania leku ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Przed zastosowaniem żelu warto wykonać test alergiczny na niewielkiej powierzchni przedramienia. Pozwoli on na wykluczenie nadwrażliwości na lek, a tym samym zmniejszy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Żel należy nakładać tylko na zmienioną chorobowo skórę. Zaleca się stosowanie niewielkiej ilości żelu, który pozwoli uzyskać cienką warstwę preparatu na skórze. Lek należy nakładać raz dziennie, najlepiej wieczorem, na dokładnie oczyszczoną skórę. W trakcie kuracji należy unikać opalania, a także stosować specjalne kremy z filtrem, które zapobiegną tworzeniu się przebarwień. Podczas nanoszenia kremu należy omijać rany oraz inne miejsca, w których skóra jest uszkodzona. Odpowiednio przeprowadzona kuracja przyniesie zaskakujące efekty.
Potrzebujesz recepty na opisany lek? Odwiedź naszą stronę internetową. Gotowy dokument uzyskasz w zaledwie kilka minut!