L4 na astmę

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na astm – jak szybko i skutecznie je uzyskać?

L4 na astmę to typ zwolnienia lekarskiego udzielonego osobom, które zmagają się z chorobami układu oddechowego. Dolegliwość, jaką jest astma, jest dość problematyczna i znacznie utrudnia chorym normalne funkcjonowanie. Przez niższą wydolność i napady duszności, osoby te szybciej się męczą. Wiele czynności związanych z codziennymi zajęciami lub pracą jest nawet dla nich niewykonalna. W wielu przypadkach dzień bez inhalatora jest wręcz niemożliwy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy sposoby na skuteczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego, odpowiadamy czy praca fizyczna wpływa na jego długość, a także poruszamy kwestię świadczeń wypłacanych w trakcie trwanie tego urlopu chorobowego.

  • Jak uzyskać zwolnienie lekarskie na astmę?
  • Czy praca fizyczna ma wpływ na decyzję o udzieleniu zwolnienia na astmę?
  • Jaki jest wymiar tego zwolnienia?

Jak skutecznie uzyskać L4 na astmę

L4 na astmę można uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjną i podstawową metodą jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. W trakcie takiej wizyty przeprowadzone zostaną odpowiednie badania. Lekarz zaleci również najskuteczniejsze metody leczenia. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwwskazania, zwolnienie lekarskie zostanie wygenerowane w formie elektronicznej i przesłane na konto pacjenta, którego dotyczy. Zwolnienie lekarskie może zostać również wystawione bez potrzeby wychodzenia z domu. Jest to szczególne ważne u osób, które szybko się męczą, a ich wydolność nie pozwala na spacery do przychodni. Aby skorzystać z tej możliwości, należy odbyć konsultacje telefoniczną lub online z wybranym lekarzem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie wykonanie badań, jednak dokładny wywiad pozwoli lekarzowi na uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest również korzystanie ze specjalnych stron internetowych. Oferują one generowania zwolnień lekarskich online. Zaświadczenie to można uzyskać już w kilka minut. Jedyne co należy zrobić, to wypełnić ankietę znajdującą się na stronie głównej, a następnie opłacić zamówione zwolnienie.

Jak będzie wyglądało takie zwolnienie?

Wygenerowany przez uprawnioną osobę zwolnienie lekarskie będzie miało formę elektroniczną. Od 2018 roku tylko taka jest respektowana. Charakteryzuje się ona dużą wygodą i szybkim czasem realizacji. Dzięki elektronicznej formie zwolnienia pracownik jest wyręczony z wielu formalności, które musiałby załatwić posługując się zwolnieniem papierowym. Wystawione zwolnienie jest wprowadzane do systemu, który automatycznie przesyła je do pracodawcy chorego pacjenta. Dzięki temu możliwe jest usprawiedliwienie jego nieobecności w pracy. Na zwolnieniu lekarskim znajdują się dane dotyczące pacjenta, a także choroby, z którą się zmaga i która sprawia, że jest on niedysponowany. Co ciekawe, na dokumencie tym nie znajdziemy nazwy dolegliwości, a jedynie specjalny kod, który ją oznacza.

Czy praca fizyczna ma wpływ na długość L4 na astmę

L4 na astmę nie ma jasno ustalonego czasu trwania, jednak istnieją ważne zasady, których należy przestrzegać. Najczęściej udzielane zwolnienia lekarskie obejmują okres od 1 do 2 tygodni. W przypadku astmy, okres ten jest ustalany indywidualnie w oparciu o stan zdrowia pacjenta, a także tryb jego życia. Kluczowy będzie tutaj typ wykonywanej pracy zawodowej. Osoby pracujące fizycznie, w ciągu dnia pracy wykonują wiele wyczerpujących i wymagających siły czynności. Do tego typu działań potrzebna jest odpowiednia wydolność. Osoby chorujące na astmę takowej nie posiadają. Powinni oni się oszczędzać i dbać o swoje zdrowie. W ich przypadku zwolnienie lekarskie pozwoli na odpoczynek, a także podjęcie specjalistycznego leczenia. W okresie tym unikną oni również częstych napadów duszności i poważnych problemów z oddychaniem.

Czy w trakcie jego trwania pracownik otrzyma świadczenia?

Bardzo istotną kwestią dotyczącą zwolnień lekarskich jest szansa uzyskania zasiłku. Okazuje się, że każdy pracownik podlegający pod ważne ubezpieczenie chorobowe i regularnie opłacający składki ma prawo do pobierania świadczeń pieniężnych w trakcie trwania zwolnienia. Za  pierwsze 30 dni urlopu chorobowego pracodawca wypłaci wynagrodzenie chorobowe, natomiast po upływie tego okresu obowiązek regulowania świadczeń pieniężnych przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie wypłacał jej w formie zasiłku. Oba świadczenia pieniężne będą miały wysokość 80% podstawy, czyli średniej wypłat otrzymanych przez ubezpieczonego pracownika w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Aby zachować prawa do pobierania zasiłku, należy przestrzegać zasad obowiązującego zwolnienia. Przede wszystkim pracownik powinien respektować zalecenia lekarza. W trakcie trwania zwolnienia nie wolno podejmować żadnych czynności prowadzących do zarobku. Złamanie zasad przez pracownika skutkuje odebraniem zasiłku, a także obowiązkiem spłaty dotychczas otrzymanych rat wraz z odpowiednimi odsetkami.

Dzięki naszej stronie internetowej nie musisz spędzić całego dnia w przychodni. U nas zwolnienie lekarskie otrzymasz już w kilka minut. Sprawdź!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.