L4 na biegunkę

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na biegunkę – czy można je uzyskać?

L4 na biegunkę to typ zwolnienia wystawiany w sytuacji problemów z układem trawiennym. Ta wstydliwa przypadłość może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Osoby, które aktualnie się z nią zmagają, powinny zrezygnować z wykonywania obowiązków pracowniczych i skupić się na powrocie do zdrowia. Urlop chorobowy dobrze zrobi nie tylko choremu, który w tym czasie będzie mógł postawić jedynie na regenerację, ale także jego otoczeniu, które w przypadku dalszego wykonywania przez niego pracy mogłyby się zarazić. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czy można uzyskać zwolnienie lekarskie na biegunkę, podpowiadamy w jaki sposób to zrobić, a także poruszamy kwestię formalności jakie należy spełnić po otrzymaniu gotowego dokumentu.

  • Czy można ubiegać się o zwolnienie lekarskie na biegunkę?
  • Jak otrzymać takie zwolnienie?
  • Co trzeba zrobić z gotowym dokumentem?

Czy można uzyskać L4 na biegunkę

L4 na biegunkę to zagadnienie, które często pojawia się w wyszukiwarkach. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia właśnie na tą przypadłość. Okazuje się, że lekarze bardzo chętnie wystawiają tego typu zwolnienia. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dolegliwość ta jest zaraźliwa, a więc dalsze wykonywanie pracy byłoby niebezpieczne nie tylko dla chorego pracownika, ale także jego współpracowników. W takiej sytuacji warto skontaktować się z lekarzem i poprosić o zwolnienie lekarskie, dzięki czemu inne osoby nie zarażą się, a my będziemy mogli w spokoju skupić się na swoim zdrowiu. Pomimo, że dolegliwość ta wydaje się niektórym błaha, może przysporzyć wiele nieprzyjemności. Silne bóle brzucha oraz często widzę w toalecie znacznie utrudniają pracę.

Jaki wymiar będzie miało takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie na biegunkę nie ma jasno ustalonego czasu trwania. Każdy przypadek, jakim mierzy się lekarz, jest rozpatrywany indywidualnie. Dzieje się tak między innymi dlatego, że każdy pacjent może wymagać innego czasu regeneracji, który jest niezbędny, aby odzyskać pełnię zdrowia i sił. W ciągu całego roku kalendarzowego każdy ubezpieczony pracownik może skorzystać ze 182 dni zwolnienia lekarskiego. Jedynie kobiety w ciąży oraz osoby chore na gruźlicę mają szansę skorzystać z dłuższego okresu obowiązywania tego urlopu, który wynosi w ich przypadku maksymalnie 270 dni. W trakcie trwania tego zwolnienia ubezpieczeni pracownicy nie pozostają bez dochodów. Dzięki regularnemu opłacaniu składek mają oni zagwarantowane wypłaty świadczeń pieniężnych w postaci zasiłku lub wynagrodzenia chorobowego. Pierwsze 30 dni zwolnienia wypłaca pracodawca, a po upływie tego okresu obowiązek rozliczania świadczeń zostaje przeniesiony na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oba świadczenia są wypłacane w wysokości 80% podstawy, czyli średniej wynagrodzeń uzyskanych przez pracownika w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Jak uzyskać L4 na biegunkę

L4 na biegunkę można uzyskać na kilka sposobów. Każdy pacjent może sam wybrać tę formę, w zależności od swoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości. Tradycyjnym i podstawowym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego, w którym pacjent podda się odpowiednim badaniom. Przeprowadzający je lekarz ustali czy istnieją wskazania do wystawienia zwolnienia. Urlop chorobowy można uzyskać również bez potrzeby wychodzenia z domu. Możliwość ta jest szczególnie istotna dla osób, które ciężko przechodzą choroby, a więc jakiekolwiek opuszczenie domu nie wchodzi w grę. Aby skorzystać z tego rozwiązania należy odbyć konsultację telefoniczną lub online z wybranym lekarzem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie wykonanie badań, jednak dokładny wywiad pozwoli uzyskać lekarzowi wszystkie niezbędne informacje. Coraz częściej wybieranym sposobem jest również odwiedzenie specjalnej, dedykowanej strony internetowej. Tego typu witryny oferują szybkie generowanie zwolnień lekarskich. Jedyne co należy zrobić, aby skorzystać z tego rozwiązania to wypełnić formularz oraz opłacić zamówiony dokument.

Co należy zrobić z gotowym dokumentem?

Wiele osób zastanawia się co zrobić, kiedy zwolnienie lekarskie będzie już wygenerowane. Dawniej, kiedy obowiązującymi i respektowanymi zwolnieniami były tylko zwolnienia papierowe, procedura uzyskania urlopu chorobowego była nieco bardziej skomplikowana. Wtedy zwolnienie lekarskie można było uzyskać jedynie po odbyciu wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarskim. Po otrzymaniu tego dokumentu pracownik był zobowiązany do dostarczenia go do miejsca pracy w ciągu 7 dni od momentu jego wystawienia. Obecnie funkcjonują jedynie zwolnienia w formie elektronicznej, które charakteryzują się dużą wygodą i szybkim czasem realizacji. Po wygenerowaniu odpowiedniego zwolnienia jest ona wprowadzane do systemu do pracodawcy. Dzięki temu chory pracownik może niemalże natychmiast skupić się na swoim zdrowiu i leczeniu, a jego nieobecność może zostać usprawiedliwiona w oparciu o dostarczone zaświadczenie.

Długie wizyty w przychodni to już przeszłość. Dzięki naszej stronie internetowej zwolnienie lekarskie uzyskasz w zaledwie kilka minut i to w dodatku bez wychodzenia z domu!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.