L4 na ból pleców

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na ból pleców, czyli zwolnienie lekarskie naszych czasów

L4 na ból pleców to coraz bardziej powszechna przypadłość, której posiadanie deklaruje ponad 80% Polaków. Jest to zatrważająca liczba ukazująca powagę sytuacji. Okazuje się, że wzrost powszechności tej dolegliwości jest spowodowany przede wszystkim siedzącym trybem życia oraz brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Zdarzają się również przypadki, kiedy ból pleców jest spowodowany ciężkimi chorobami. Zmagając się z bólem pleców warto postawić na regenerację i odpoczynek. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak uzyskać zwolnienie lekarskie podczas bólu pleców, a także przedstawiamy wymiar możliwego urlopu i świadczenia, które uzyskamy w trakcie jego trwania.

Kiedy jest wskazane L4 na ból pleców?

L4 na ból pleców jest wystawiane przez uprawnionego do tego lekarza jedynie w określonych przypadkach. O tego typu zaświadczenie mogą ubiegać się przede wszystkim osoby, które posiadają aktualne ubezpieczenie chorobowe. Zwolnienie zostanie udzielone osobom, które zmagają się z bólem pleców, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Przez to są oni niedyspozycyjni, a tym samym nie mogą wykonywać czynności wynikających ze stosunku pracy. Ból pleców może  być spowodowany urazem, takim jak upadek czy uderzenie, ale także wrodzonymi zwyrodnieniami czy nawet chorobami nowotworowymi. Powodem silnego bólu pleców może być również przeciążenie spowodowane ciążą. We wszystkich tych sytuacjach pacjent może poprosić o zwolnienie lekarskie, w trakcie którego postawi na regenerację i leczenie.

Jak uzyskać takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie z powodu ogniska bólowego zlokalizowanego w obrębie pleców może zostać uzyskane na kilka różnych sposobów. Podstawową i tradycyjną metodą jest wizyta w gabinecie lekarskim. W jej trakcie lekarz wykona wszystkie niezbędne badania, które pozwolą na ustalenie prawdziwej przyczyny tej dolegliwości. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwwskazania, medyk wygeneruje zwolnienie lekarskie. Dokument ten może również zostać uzyskany przez chorego bez potrzeby wychodzenia z domu. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne dla osób, którym ból na tyle daje się we znaki, że uniemożliwia normalne, komfortowe funkcjonowanie. Aby skorzystać z możliwości wygenerowania zwolnienia na odległość, wystarczy odbyć konsultację telefoniczną lub online z wybranym lekarzem. Coraz bardziej popularne stają się również strony internetowe, które oferują generowanie zwolnień lekarskich. Nad każdą z nich czuwa uprawniony lekarz, dlatego chorzy mogą mieć pewność, że uzyskane zaświadczenie będzie prawidłowe i nie przysporzy żadnych problemów w trakcie realizacji.

Jaki wymiar może mieć L4 na ból pleców?

L4 na ból pleców ma jasno określony maksymalny czas trwania, jednak nie zostało ustalone ile faktycznie powinno trwać jedno takie zwolnienie. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, przez co okresy poszczególnych L4 mogą się między sobą znacząco różnić. Każdy ubezpieczony pracownik ma prawo do skorzystania ze 182 dni zwolnienia lekarskiego w ciągu całego roku kalendarzowego. Jedynie kobiety w ciąży, które bardzo często zmagają się z bólem pleców spowodowanym przeciążeniem, mogą liczyć na dłuższy okres, który wynosi 270 dni. W trakcie trwania całego zwolnienia, pracownik pobiera świadczenia pieniężne w postaci wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Oba świadczenia mają wysokość 80% podstawy, czyli średniej wynagrodzeń z ostatnich dwunastu miesięcy. Aby otrzymać świadczenia należy przede wszystkim podlegać pod aktualne ubezpieczenie chorobowe i opłacać jego składki.

Jak będzie wyglądało takie zwolnienie?

Obecnie wszystkie zwolnienia lekarskie są wystawiane w wygodnej formie elektronicznej. Charakteryzuje się ona szybkim czasem realizacji i przejrzystością. Na dokumencie tym zawarte są najważniejsze informacje umożliwiające identyfikację chorego pacjenta, a także specjalne kody oznaczające dolegliwość, która spowodowała niedyspozycję. Kody te może rozszyfrować każdy lekarz, jednak pozostałe osoby, bez dostępu do bazy będą miały z tym problem. Kody te wskazują jednak nie tylko na chorobę, a również na sposób rozliczania wynagrodzenia w trakcie zwolnienia lekarskiego. Dzięki nim pracodawca, który ma dostęp do zwolnienia lekarskiego swojego pracownika może ustalić, czy należy mu się 80% czy 100% podstawa wynagrodzenia. Elektroniczne zwolnienia lekarskie ma jeszcze jedną zaletę. Zaraz po jego wygenerowaniu jest ono wprowadzone do specjalnej bazy, dzięki czemu pracownik nie musi specjalnie fatygować się do miejsca pracy, jak miało to miejsce w sytuacji respektowania tylko zwolnień papierowych. Jest to szczególnie istotne dla osób zmagających się z bólem pleców, które uniemożliwia im łatwe przemieszczanie się.

Dzięki naszej stornie internetowej, Twoje zwolnienie zostanie wygenerowane w zaledwie kilka minut. Kliknij i sprawdź!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.