L4 na kręgosłup

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na kręgosłup – co warto wiedzieć?

L4 na kręgosłup to rodzaj zwolnienia lekarskiego, które jest coraz częściej udzielane pacjentom. Obecne czasy znacznie zwiększają podatność na dolegliwości bólowe kręgosłup. Wpływa na to przede wszystkim siedzący tryb życia oraz brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Za ból kręgosłupa mogą również odpowiadać zwyrodnienia, nowotwór lub przeciążenie. Okazuje się, że zwolnienia lekarskie na kręgosłup to typ najczęściej wystawianego przez lekarzy zwolnienia, zaraz po tym dotyczącym przeziębienia. Problem jest więc poważny i zaczyna dotyczyć dużej części społeczeństwa. W przypadku takich schorzeń warto skupić się nie tyle na leczeniu, co na odpowiednio wczesnej profilaktyce, która zapobiegnie powstawaniem ognisk bólowych w przyszłości. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy i w jaki sposób można uzyskać zwolnienie lekarskie na kręgosłup, a także podpowiadamy co zrobić po otrzymaniu gotowego zaświadczenia.

  • Kiedy można ubiegać się o takie zwolnienie?
  • Jak je uzyskać?
  • Co zrobić z gotowym zwolnieniem?

Kiedy można uzyskać L4 na kręgosłup

L4 na kręgosłup może zostać udzielone jedynie w określonych sytuacjach, które obejmują dolegliwości bólowe o nasileniu, które uniemożliwia normalne, aktywne funkcjonowanie. Okazuje się, że coraz więcej osób mierzy się z problemem bólów kręgosłupa. Są one spowodowane przede wszystkim siedzącym trybem życia, brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a także niemalże całodziennym garbieniem się nad ekranem komputera lub smartfona. Bóle kręgosłupa mogą również wynikać z chorób zwyrodnieniowych, a także nowotworów. O zwolnienie na kręgosłup mogą ubiegać się również kobiety w ciąży, których kręgosłup zwykle jest mocno przeciążony. Niezależnie od powodu bólu, pacjent zmagający się z tym nieprzyjemnym uczuciem ma prawo do uzyskania zwolnienia lekarskiego. W trakcie jego trwania powinien on skupić się na odpowiednim leczeniu lub znalezieniu sposobu na skuteczną regenerację kręgosłupa.

Jaką długość może mieć takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie jest udzielane na konkretny, jasno ustalony okres. Czas trwania urlopu chorobowego jest ustalany indywidulanie, w oparciu o stan zdrowia pacjenta, stopień nasilenia jego dolegliwości oraz objawów, ale także specyfikę jego pracy. Przykładowo, osoby pracujące fizycznie mogą liczyć na dłuższy okres zwolnienia z powodu dużego obciążenia kręgosłupa w trakcie wykonywania pracy zawodowej. W trakcie całego roku ubezpieczony pracownik może skorzystać maksymalnie ze 182 dni zwolnienia lekarskiego. Kobiety w ciąży mają prawo do dłuższego urlopu chorobowego, który wynosi 270 dni. Przez cały okres trwania zwolnienia, pracownik otrzyma świadczenia pieniężne, które zapewnią mu stałe źródło dochodów, które będzie mógł przeznaczyć na leczenie i utrzymanie. Świadczenia będą wypłacane w wysokości 80% podstawy wynagrodzenia, czyli średniej wypłat otrzymanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Kobiety w ciąży otrzymają nieco wyższe świadczenia, które wyniosą 100% podstawy.

Jak uzyskać L4 na kręgosłup

L4 na kręgosłup można uzyskać na różne sposoby. Podstawową metodą jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego i poddanie się odpowiednim badaniom. Lekarz przeanalizuje ich wyniki, zadecyduje o zasadności zwolnienia, a także zaleci najlepsze i najskuteczniejsze leczenie. Zwolnienie lekarskie może również zostać wygenerowane podczas konsultacji telefonicznej lub online. W takiej sytuacji lekarz prowadzący rozmowę przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, który pozwoli na uzyskanie najważniejszych informacji na temat jego stanu zdrowia oraz dolegliwości. Coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie zwolnienia lekarskiego jest odwiedzenie strony internetowej oferującej ich generowanie. Po wypełnieniu ankiety i uiszczeniu zapłaty za zamówiony dokument, L4 zostanie przesłane na konto pacjenta, którego dotyczy.

Co zrobić z gotowym zwolnieniem?

Wiele osób zastanawia się co zrobić z gotowym zwolnieniem. Dawniej, kiedy funkcjonowały jedynie zwolnienia w formie papierowej wymogiem było dostarczenie gotowego zaświadczenia do miejsca pracy. Dzięki temu pracodawca dowiadywał się o urlopie chorobowym pracownika, a tym samym mógł usprawiedliwić jego nieobecność. Obecnie lekarze wystawiają jedynie elektroniczne zwolnienia, które są automatycznie wgrywane na konto pacjenta, którego dotyczą.  Gotowy dokument jest teraz dostępny do wglądu lekarza, chorego, a także jego pracodawcy, dzięki czemu niewymagane jest już specjalne odwiedzanie miejsca pracy. Jest to szczególnie istotne dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa, ponieważ w takich sytuacjach ruch często sprawia, że chory czuje dodatkowy dyskomfort. Automatyzacja tego procesu jest oszczędnością czasu i umożliwia pacjentowi niemal natychmiastowe skupienie się jedynie na sobie i swoim zdrowiu, dzięki czemu możliwy będzie szybszy powrót do zdrowia i pełni sił.

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Uzyskasz je na naszej stronie internetowej w zaledwie 5 minut!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.