L4 na nerwicę

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na nerwicę – wszystko co warto wiedzieć

L4 na nerwicę to temat, który bardzo często jest poruszany przez pracowników. Obecne, stresujące czasy niosą ze sobą ryzyko wielu zaburzeń, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jedną z takich dolegliwości jest nerwica, z którą mierzą się coraz więcej pracowników. Częstym powodem tej choroby jest zła atmosfera panująca w miejscu pracy. W takim przypadku zwolnienie chorobowe będzie zbawienne, ponieważ dzięki niemu pracownik odsapnie i zregeneruję swoje siły. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak uzyskać zwolnienie lekarskie na nerwicę, przedstawiamy wymiar trwania tego urlopu, a także poruszamy kwestię świadczeń pieniężnych wypłacanych w trakcie jego trwania.

  • Jak uzyskać zwolnienie lekarskie na nerwicę?
  • Ile może trwać taki urlop?
  • Czy w okresie tym będą wypłacane pracownikowi świadczenia?

Jak uzyskać L4 na nerwicę?

L4 na nerwicę to zapytanie, które bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach. Wiele osób dostrzega u siebie objawy tej dolegliwości i zastanawia się, czy ma szansę na tymczasowe zrezygnowanie z wykonywanie obowiązków wynikających z umowy o pracę. Takie rozwiązanie umożliwiłoby odpoczynek, relaks i regenerację. Tego typu zwolnienia może jak najbardziej zostać wystawione przez wybranego lekarza. W tym celu należy udać się do gabinetu lekarskiego, przedstawić zaobserwowane objawy lub poddać się odpowiednim badaniom. Jeśli lekarz nie dostrzega żadnych przeciwwskazań, wygeneruje zwolnienie lekarskie. Tego typu zaświadczenie może również zostać uzyskane bez potrzeby wychodzenia z domu. W tym celu pacjent musi odbyć z wybranym lekarzem konsultację telefoniczną lub online. W trakcie takiej rozmowy ustalone zostaną zasady obowiązywania zwolnienia lekarskiego, a następnie medyk zaproponuje najlepsze metody leczenia tej dolegliwości. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również odwiedzenie specjalnej, dedykowanej strony internetowej. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej i uiszczeniu płatności, gotowe zwolnienie lekarskie zostanie przesłane na konto pacjenta, którego dotyczy.

Kiedy sprawdzi się takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie na nerwice może zostać wystawione jedynie w określonych przypadkach. Przede wszystkim należy spełniać warunek podlegania pod aktualne i ważne ubezpieczenie chorobowe. Szczególnie istotne jest również regularne opłacanie wszystkich składek. I nerwica może być efektem zaburzeń psychicznych lub silnych przeżyć. Z tą dolegliwością mogą mierzyć się między innymi osoby, które w miejscu pracy doznały mobbingu lub prześladowania. Stres, na jaki narażeni są ci pracownicy każdego dnia, jest dla nich szkodliwy. Jak wiadomo, problemy natury psychicznej bezpośrednio oddziałują na zdrowie fizyczne. Stres wynikający z nerwicy może powodować fizyczne dolegliwości, które mogą być później trudne do wyleczenia. Warto więc podjąć decyzję o zwolnieniu lekarskim zawczasu. Dzięki urlopowi chorobowemu pracownikom zregeneruje siły, zadba o swoje zdrowie i naładuje baterie.

Ile może trwać L4 na nerwicę?

L4 na nerwicę nie ma jasno określonego czasu trwania. W przypadku tej dolegliwości bardzo istotne jest przebadanie pacjenta i ustalenie indywidualnego planu leczenia. Poszczególne przypadki mogą się od siebie znacząco różnić, a tym samym wymagać innego czasu na regenerację i powrót do zdrowia. Niezależnie od długości zwolnienia, jakie pracownik otrzyma od lekarza, warto znać limit urlopu chorobowego. Okazuje się, że w ciągu całego roku kalendarzowego ubezpieczony pracownik ma prawo do skorzystania ze 182 dni urlopu chorobowego. Jedynie kobiety w ciąży oraz osoby chore na gruźlicę mają szansę ze skorzystania z dłuższego okresu zwolnienia, który wynosi 270 dni. Jeśli po upływie tego czasu objawy nie zostaną zlikwidowane i będą się utrzymywać, pracownik może wnioskować o przedłużenie zwolnienia lekarskiego. Takie nadprogramowe zwolnienie będzie nosiło nazwę zwolnienia rehabilitacyjnego. Może ono trwać maksymalnie dwanaście miesięcy.

Czy w trakcie jego trwania pracownik otrzyma świadczenia?

Szczególnie istotną kwestią jest są świadczenia pieniężne wypłacane w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego. Wiele osób zastanawia się, czy przebywając na urlopie chorobowym mają oni szansę na zachowanie stałego źródła dochodów. Okazuje się, że przynależność do ubezpieczenia chorobowego daje wiele korzyści. Dzięki regularnemu opłacaniu składek pracownik za czas przebywania na zwolnieniu lekarskim otrzyma świadczenia pieniężne w postaci wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Za pierwsze 30 dni wypłacone zostanie wynagrodzenie chorobowe przez pracodawcę, a po upływie tego okresu obowiązek rozliczania świadczeń przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie wypłacał je w formie zasiłku. Oba świadczenia będą miały wysokość 80% podstawy, czyli średniej wypłat otrzymanych ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Uzyskasz je na naszej stronie internetowej w zaledwie 5 minut. Nie wierzysz? Kliknij i sprawdź!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.