L4 na rehabilitację

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

Co zrobić gdy zabiegi medyczne odbywają się w godzinach pracy? – wszystko o L4 na rehabilitację

L4 na rehabilitację to temat, który bardzo często pojawia się wśród pracowników. Uważamy, że powinien znać go każdy, aby móc respektować zasady udzielania zwolnień, ale także w pełni korzystać z należnych przywilejów. Dzięki zwolnieniom lekarskim można odpocząć, zregenerować się, a tym samym wrócić do zdrowia i pełni sił. Czas urlopu to czas na leczenie i dbanie o siebie i swoje zdrowie. Wybranie rehabilitacji w tym okresie pozwoli na znaczne polepszenie swojej sprawności. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego na rehabilitację, podpowiadamy jak to zrobić, a także przedstawiamy czas jego trwania oraz świadczenia pieniężne, które będą wypłacane w tym okresie.

  • Czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego na rehabilitację?
  • Jaki wymiar będzie miało takie zwolnienie?
  • Czy w trakcie zwolnienia wypłacone zostaną świadczenia pieniężne?

Czy można uzyskać L4 rehabilitację

L4 na rehabilitację to zagadnienie, które jest wyjątkowo często wyszukiwane w Internecie. Wielu ludzi zastanawia się, czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego w dniu zaplanowanego zabiegu rehabilitacyjnego. Największe obawy dotyczą braku takiej szansy i komplikacji związanych z uzyskaniem dnia wolnego. Zdarzają się sytuacje, kiedy pracodawca udziela pracownikowi dnia wolnego na czas podjęcia się rehabilitacji, jednak zaznacza, że w najbliższym czasie dzień ten powinien zostać opracowany. Sytuacja ta jest bardzo powszechna, a jak się okazuje, ubezpieczeni pracownicy mają znacznie większe prawa, które umożliwiają im korzystanie z wielu przywilejów. Jednym z nich jest szansa uzyskania zwolnienia lekarskiego na czas rehabilitacji. Właśnie dlatego warto znać swoje prawa i korzyści, jakie daje nam przynależność do ubezpieczenia chorobowego.

Jak uzyskać takie zwolnienie?

Zwolnienie rehabilitacyjne może zostać uzyskane na kilka sposobów. Jednym z nich jest udanie się do gabinetu lekarskiego i przedstawienie sytuacji wybranemu lekarzowi. Zwolnienie lekarskie może zostać również wystawione w placówce, w której odbywa się rehabilitacja. Najczęściej chęć otrzymania takiego zaświadczenia zgłasza się w trakcie rejestracji. Zwolnienie lekarskie może również zostać uzyskane bez potrzeby wychodzenia z domu. W tym celu należy skorzystać z konsultacji telefonicznej lub online. Nie jest to jedyny sposób, który umożliwia pozostanie w domu i załatwienie wszelkich formalności związanych z urlopem chorobowym. Coraz bardziej popularne stają się również strony internetowe, które oferują generowanie zwolnień lekarskich. Za każdą z takich witryn odpowiada uprawniony do wystawiania L4 lekarz, a więc pacjenci mogą być pewni, że otrzymane zaświadczenie będzie prawidłowe i nie przysporzy żadnych kłopotów podczas jego realizacji.

Jaki wymiar może mieć L4 na rehabilitację

L4 na rehabilitację nie ma jasno określonego czasu trwania. Wszystko zależy od schorzeń danego pacjenta, a także okresu, w którym musi podejmować się zabiegów rehabilitacyjnych. W trakcie wystawienia zwolnienia lekarskiego na rehabilitację brany pod uwagę jest również fakt czy dane zabiegi są zaplanowane na czas, w którym pacjent powinien być w pracy. Jeśli kolidują one z czasem pracy, zwolnienie zostanie wystawione na cały okres rehabilitacji. Suma udzielonych zwolnień lekarskich jest corocznie podsumowywana. Każdy ubezpieczony pracownik ma prawo do skorzystania z maksymalnie 182 dni urlopu chorobowego w ciągu całego roku kalendarzowego. Jedynie kobiety w ciąży oraz osoby chore na gruźlicę mają wydłużony czas zwolnienia, który wynosi 270 dni. W trakcie trwania zwolnienia lekarskiego pracownik będzie pobierał świadczenia w wysokości 80% podstawy, czyli średniej wynagrodzeń otrzymanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Po przekroczeniu maksymalnego czasu trwania zwolnienia, urlop chorobowy zostaje zmieniony na urlop bezpłatny.

Jak będzie wyglądało takie zwolnienie

Zwolnienie lekarskie na rehabilitacje będzie miało formę elektroniczną. Od 2018 roku tylko taka forma zaświadczenia jest akceptowana i respektowana. Charakteryzuje się ona dużą, wygodą i szybką realizacją. Dawniej, kiedy obowiązywały tylko zwolnienia papierowe, pracownik był zobowiązany do dostarczenia tego zaświadczenia do miejsca pracy w ciągu 7 dni od jego wygenerowania. Obecnie cały ten proces jest załatwiany przez specjalny, zautomatyzowany system, dzięki czemu pracownik może w pełni skupić się na swoim zdrowiu rehabilitacji i odpoczynku. Dużą zaletą zwolnień elektronicznych jest również możliwość wystawiania ich na odległość, bez potrzeby wychodzenia z domu i kontaktu z lekarzem w jego gabinecie. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie szczególnie podczas pandemii. Jest cenione również przez osoby, które mają problemy z poruszaniem się lub po prostu nie mają czasu na długie wizyty w przychodni.

Planujesz rehabilitację i potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz je już w 5 minut! Sprawdź!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.