L4 na stłuczenie

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na stłuczenie – wszystko co warto wiedzieć w razie nieszczęśliwego wypadku

L4 na stłuczenie to rodzaj zwolnienia, które jest bardzo często udzielane przez lekarzy. Stłuczenie to częsty uraz towarzyszący nieszczęśliwym wypadkom, upadkom lub przypadkowym potknięciom. Pomimo, że wiele osób traktuje tego typu uraz jako nieznaczący i szybko regenerujący się, okazuje się, że stłuczenie może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Przez ograniczone możliwości ruchowe i silne uczucie bólu, kontuzjowany pracownik jest niedysponowany i nie może wykonywać czynności wynikających ze stosunku pracy. Dzięki zwolnieniu lekarskiemu, taka niedyspozycja i wynikająca z niej nieobecność pracownika może być usprawiedliwiona. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak uzyskać zwolnienie lekarskie na stłuczenie, odpowiadamy kiedy można się o nie ubiegać, a także przedstawiamy wymiar tego urlopu oraz należne w trakcie jego trwania świadczenia.

  • Kiedy można ubiegać się o takie zwolnienie?
  • Jak je uzyskać?
  • Co zrobić z gotowym zwolnieniem?

Jak uzyskać L4 na stłuczenie

L4 na stłuczenie można skutecznie uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjną metodą jest wizyta w gabinecie lekarskim i konsultacja z lekarzem. Taka wizyta pozwoli również ustalić dokładne podłoże problemu i określić najlepsze metody leczenia. Zwolnienie lekarskie można również uzyskać bez potrzeby wychodzenia z domu. W tym celu należy odbyć konsultację telefoniczną lub online z wybranym przez siebie medykiem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie wykonanie niezbędnych badań, jednak zamiast tego lekarz przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta i zaobserwowanych przez niego dolegliwości oraz objawów. Coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie zwolnienia lekarskiego jest również skorzystanie z usług stron internetowych oferujących generowanie tych zaświadczeń. Po uzupełnieniu formularza i opłaceniu zamówienia, zwolnienie zostanie wystawione przez czuwającego nad stroną lekarza i przesłane na konto pacjenta, którego dotyczy.

W jakich sytuacjach można uzyskać takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie na stłuczenie będzie mogło zostać udzielone osobom, które w wyniku upadku, wypadku lub innego, niespodziewanego zdarzenia doznały urazu zwanego stłuczeniem. Tego typu dolegliwość nie wydaje się być poważna, jednak potrafi naprawdę utrudnić codzienne funkcjonowanie. Obolała część ciała często uniemożliwia wykonywanie wielu czynności. Stłuczenie jest traktowane jako powód niedyspozycji, ponieważ przez ból pracownik nie może wykonywać czynności wynikających z umowy. Zwolnienie lekarskie na stłuczenie pozwoli pracownikowi odpocząć i zregenerować się. Unikanie przez jakiś czas wymagających czynności i zastosowanie odpowiedniego leczenia umożliwi szybszy powrót do zdrowia i pełni sprawności. O zwolnienie lekarskie na stłuczenie mogą ubiegać się tylko pracownicy podlegający pod aktualne ubezpieczenie zdrowotne i regularnie opłacający składki.

Jaką długość będzie miało L4 na stłuczenie

L4 na stłuczenie może różnic się długością w zależności od konkretnego przypadku urazu, z jakim zgłosi się do lekarza pacjent. Sytuacja każdego chorego jest rozpatrywana indywidualnie, dzięki czemu może on być pewny, że zwolnienie zostało dopasowane do jego potrzeb i stanu, a leczenie przyniesie pożądane efekty. Łącznie, w ciągu całego roku kalendarzowego, ubezpieczony pracownik może skorzystać ze 182 dni urlopu chorobowego. Jedynie kobiety w ciąży oraz osoby chore na gruźlice mają prawo do aż 270 dni zwolnienia lekarskiego. Jeśli po upływie okresu obowiązywania zwolnienia problem nadal pozostanie, pacjent może udać się do lekarza ponownie i wnieść prośbę o wypisanie zwolnienia rehabilitacyjnego. Zwolnienie to jest przeznaczone do dalszego leczenia, a trakcie jego trwania pracownik jest chroniony prawnie przed zwolnieniem z pracy.

Czy pracownik otrzyma świadczenia pieniężne?

Wiele osób zastanawia się, czy będąc na zwolnieniu lekarskim zachowają oni prawa do stałego dochodu. Okazuje się, że w trakcie urlopu chorobowego ubezpieczony pracownik ma prawo pobierać świadczenia pieniężne w postaci zasiłku lub wynagrodzenia chorobowego. Za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego chory otrzyma wynagrodzenie chorobowe wypłacane przez pracodawcę, a po upływie tego okresu obowiązek regulowania świadczeń przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie rozliczał je w formie zasiłku. Oba świadczenia będą miały wysokość 80% podstawy wynagrodzenia, czyli średniej wypłat otrzymanych przez pracownika w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Aby zachować prawo do pobierania świadczeń należy przestrzegać zasad obowiązywania zwolnienia. Przede wszystkim należy respektować zalecenia lekarza w przypadku tzw. zwolnienia niewychodzącego. Istotnym warunkiem jest również niepodejmowanie się jakichkolwiek czynności prowadzących do zarobku. Złamanie zasad skutkuje odebraniem przyszłych świadczeń, a także obowiązkiem spłaty dotychczas otrzymanych rat wraz z odsetkami.

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz je w zaledwie 5 minut. Kliknij i sprawdź!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.