L4 na stres

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Kategoria:
Opis

L4 na stres – jedno z najczęściej udzielanych zwolnień lekarskich

 

L4 na stres to typ zwolnienia, który jest coraz częściej udzielany przez lekarzy. Wielu pacjentów zgłaszających się z prośbą o wygenerowanie zwolnienia lekarskiego skarży się na nadmierny stres, złe samopoczucie oraz przemęczenie. Objawy te mogą wskazywać na początki wypalenia zawodowego, a nawet depresję. Niezależnie od powodu tych dolegliwości, działania lecznicze powinny zostać podjęte jak najszybciej. Odpowiednia terapia może zdziałać cuda i w krótkim czasie wyeliminować nieprzyjemne objawy. Podczas leczenia wskazany będzie urlop chorobowy, dzięki czemu pracownik uniknie zbędnego stresu, który mógłby pogłębić jego chorobę. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy i jak można uzyskać zwolnienie lekarskie na stres, przedstawiamy czas jego trwania, a także poruszamy kwestię świadczeń pieniężnych wypłacanych w tym okresie.

 

Czy możliwe jest uzyskanie L4 na stres?

L4 na stres to zagadnienie, które bardzo często jest wyszukiwane przez pracowników. Wielu z nich zastanawia się czy możliwe jest uzyskanie takie zwolnienia. Stres teoretycznie nie jest chorobą, jednak nasilenie tego objawu może znacznie utrudniać życie. Zestresowany człowiek staje się mniej efektowny i wydajny, co negatywnie wpływa na wykonywaną przez niego pracę. Zwolnienie lekarskie uzyskane z powodu zaobserwowania tego objawu może być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla pracownika, ale także wyników firmy, w której pracuje. Zgodę na urlop chorobowy na stres może wystawić zarówno lekarz rodzinny, jak i lekarz specjalista. W tym przypadku wskazana będzie jednak indywidualna wizyta u lekarza psychiatry. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu chory pacjent uzyska informacje o najlepszym i najskuteczniejszym w jego przypadku leczeniu. Specjalista będzie mógł zalecić również terapię, która wspomoże szybki powrót do zdrowia.

Jak uzyskać takie zwolnienie?

Każde zwolnienie lekarskie, niezależnie od powodu, który wywołał niedyspozycję pracownika można uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjną i podstawową metodą jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. W trakcie takiej wizyty pacjent powinien przedstawić lekarzowi swoje dolegliwości, a także zaobserwowane objawy. W tej sytuacji lekarz może również wykonać lub zalecić niezbędne badania. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwskazania, medyk wygeneruje odpowiednie zwolnienie lekarskie. Zaświadczenie to może również zostać uzyskane bez potrzeby wychodzenia z domu. Aby skorzystać z takiej możliwości należy odbyć konsultację telefoniczną lub online z wybranym lekarzem. Coraz bardziej popularne stają się również dedykowane strony internetowe, które oferują generowanie zwolnień lekarskich. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej oraz dokonaniu płatności za zamówiony dokument, czuwający nad witryną lekarz wystawi zwolnienie i prześle je na konto pacjenta, którego dotyczy.

Ile może trwać L4 na stres?

L4 na stres nie ma jasno określonego czasu trwania. Każdy przypadek z jakim spotyka się lekarz się rozpatrywany indywidulanie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę stopień nasilenia objawów u pacjenta, a także specyfikę jego pracy. Osoby pracujące w zawodach traktowanych jako mocno stresujące mogą zwykle liczyć na dłuższy okres urlopu chorobowego. Pozwoli on na pełną regenerację i zmniejszenie ryzyka ponownego zachorowania. W ciągu całego roku kalendarzowego, ubezpieczony pracownik może skorzystać ze 182 dni zwolnienia lekarskiego. Jeśli do lekarza zgłosi się kobieta w ciąży lub osoba chora na gruźlicę, może on zezwolić na dłuższy okres zwolnienia, który wynosi aż 270 dni. Jeśli po zakończeniu okresu obowiązywania zwolnienia, objawy nadal będą zauważalne, chory ma prawo wnioskować o przedłużenie tego urlopu. Od tego momentu będzie ono nazywane zwolnieniem rehabilitacyjnym, które może trwać maksymalnie dwanaście miesięcy.

Czy w trakcie zwolnienia pracownik uzyska świadczenia pieniężne?

 

Szczególnie istotną kwestią dotyczącą zwolnień lekarskich jest możliwość uzyskania świadczeń pieniężnych. Wiele osób nie wyobraża sobie tymczasowego pozostawania bez stałego źródła dochodów. Dzięki podleganiu pod ubezpieczanie chorobowe, pracownik może liczyć na świadczenia w trakcie trwania całego urlopu chorobowego. Za pierwsze 30 dni otrzyma on od pracodawcy wynagrodzenie chorobowe, natomiast po upływie tego okresu obowiązek rozliczania świadczeń przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie wypłacał je w formie zasiłku. Oba świadczenia mają wysokość 80% podstawy, czyli średniej wypłat otrzymanych przez pracownika w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Taka kwota pozwoli na utrzymanie się, zachowanie swoje standardu życia, a także zapewnienie sobie odpowiednich leków oraz leczenia, które pozwoli powrócić do zdrowia i pełni sił.
Jeśli potrzebujesz zwolnienia lekarskiego, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.