L4 na żebra

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Category:
Description

L4 na żebra – co zrobić w przypadku urazu żeber?

L4 na żebra to zwolnienie wystawiane pacjentom zmagającym się z urazami żeber. Tego typu niedyspozycja wiąże się z silnym bólem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a tym samym wykonywanie nawet lekkich obowiązków pracowniczych. W tym okresie warto w pełni skupić się na odpoczynku i unikaniu zbędnych czynności. Odpowiednie leczenie znacznie przyspieszy rekonwalescencję i regenerację pacjenta. Ponadto, odpoczynek i relaks będą ulgą dla chorego pracownika zmagającego się z silnym bólem oraz problemami z oddychaniem. Zwolnienie lekarskie jest więc w takiej sytuacji wręcz niezbędne. W dzisiejszym artykule poruszamy kwestię sytuacji, w których można ubiegać się o zwolnienie lekarskie, odpowiadamy w jaki sposób można je uzyskać, a także przedstawiamy formę generowanych obecnie zwolnień.

  • Kiedy można ubiegać się o takie zwolnienie?
  • Jak je uzyskać?
  • Jaką formę będzie miało to zwolnienie?

Kiedy można uzyskać L4 na żebra

L4 na żebra może zostać udzielone jedynie w określonych sytuacjach. Zwolnienia lekarskie na żebra dotyczą z reguły urazów mechanicznych tej części ciała. Ubezpieczeni pracownicy mogą ubiegać się o L4 z powodu ich stłuczenia, pęknięcia lub złamania. Najczęściej tego typu urazy są spowodowane upadkiem, przygnieceniem, wypadkiem lub postrzałem. Ta część ciała dość ciężko się goi, a cały proces rekonwalescencji jest długi i problematyczny. W trakcie tego okresu pracownik jest niedyspozycyjny, ponieważ jego praca mogłaby być niebezpieczna dla jego zdrowia. Urazy żeber w niemal wszystkich przypadkach wiążą się z silnym bólem, a także problemami z oddychaniem. Zwolnienie lekarskie na żebra jest udzielane, aby chory mógł w pełni skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia oraz pełni sił.

Jaką długość może mieć takie zwolnienie?

Pacjenci z urazami żeber powinni wiedzieć, na jaki okres zwolnienia lekarskiego mogą sobie pozwolić. Okazuje się, że prawo zezwala na 182 dni urlopu chorobowego w ciągu roku. Okres ten odpowiada około 6 miesiącom. W trakcie takiego zwolnienia lekarz może zalecić pozostanie w domu, które wykluczy pacjenta z wychodzenia. Niezależnie o typu urlopu chorobowego, ubezpieczony pracownik otrzyma za czas niezdolności do pracy odpowiednie świadczenia pieniężne. Za pierwsze 30 dni uzyska wynagrodzenie chorobowe od pracodawcy, natomiast po upływie tego okresu rozliczeń będzie dokonywał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które będzie regulował je w formie zasiłku. Oba świadczenia mają wysokość 80% podstawy wynagrodzenia, czyli  średniej wypłat zanotowanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Zasiłek pozwala pracownikowi na posiadanie stałego źródła dochodów, dzięki któremu może finansować swoje leczenie, a także żyć na swoim standardzie życia.

Jak uzyskać L4 na żebra

L4 na żebra można uzyskać na takie same sposoby jak każde inne zwolnienie lekarskie. Podstawową i tradycyjną metodą jest wizyta lekarska, w trakcie której zostaną wykonane wszelkie niezbędne badania. W przypadku urazów żeber zalecane jest wykonanie prześwietlenia, aby uzyskać pełny wgląd w stopień urazu. Zwolnienie lekarskie można uzyskać również nie wychodząc z domu. W tym celu wystarczy skorzystać z konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie wykonanie badań, jednak dokładny wywiad sprawi, że lekarz zyska istotne dla niego informacje. Wielu pacjentów decyduje się również na skorzystanie z usług specjalnych stron internetowych. Zajmują się one generowaniem zwolnień lekarskich. Są za nie odpowiedzialni lekarze, dlatego pacjenci mogą być pewni, że zaświadczenie, które otrzymają będzie ważne i nie przysporzy żadnych kłopotów w trakcie jego realizacji.

Jaką formę będzie miało takie zwolnienie?

Niektórzy pacjenci zastanawiają się również jak będzie wyglądało zwolnienie, które otrzymają. Dawniej funkcjonowały jedynie zwolnienia w formie papierowej, czyli takie wypisywane na specjalnych formularzach przez lekarza. Były one dość problematyczne, ponieważ cała procedura zwolnienia lekarskiego wymagała osobistego odebrania go z gabinetu, a następnie dostarczenia do miejsca pracy. Obecnie funkcjonują jedynie zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Są one generowane za pośrednictwem specjalnego oprogramowania, a następnie wgrywane do zautomatyzowanego systemu. Charakteryzują się one dużą wygodą i szybką realizacją. Ponadto umożliwiają wystawianie ich na odległość, bez potrzeby bezpośredniego kontaktu. Gotowe, wgrane do systemu zwolnienie jest dostępne do wglądu dla pacjenta, lekarza, a także pracodawcy, dzięki czemu niewymagane jest dostarczanie dokumentu do pracy. Dzięki temu chory pracownik może w pełni skupić się na leczeniu, które znacznie przyspieszy powrót do zdrowia, pełni sił, a tym samym do wykonywania obowiązków wynikających z umowy.

Od teraz nie musisz nawet wychodzić z domu, aby otrzymać zwolnienie. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę internetową!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.