Nuvaring recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Nuvaring recepta – alternatywa dla dobrze znanych tabletek antykoncepcyjnych

Receptę na przedstawiony lek uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację. Gotowy dokument zostanie do ciebie przesłany w zaledwie kilka minut. Zapraszamy!
Nuvaring recepta może zostać wystawiona kobietom, które chcą zacząć stosować u siebie skuteczną metodę zapobiegania ciąży. Lek występuje w postaci krążka i jest stosowany dopochwowo. W trakcie jednego cyklu wymagana jest tylko jedna aplikacja preparatu, dzięki czemu pacjentka nie zapomni o przyjmowaniu kolejnych dawek, co często ma miejsce w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeden pierścień wystarcza na jeden miesiąc. Powinien być stosowany przez 21 dni, a na pozostałe 7 dni powinien zostać wyciągnięty. W trakcie tego okresu powinno również nastąpić krwawienie z odstawienia. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czym jest Nuvaring, jak działa i kiedy jest zalecany, prezentujemy przeciwwskazania uniemożliwiające zastosowanie tego rozwiązania, a także przedstawiamy skuteczne, szybkie i wygodne sposoby na uzyskanie recepty, która umożliwi zakup tego produktu w aptece.

  • Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie stosowania tego rozwiązania?
  • Jak uzyskać receptę na pierścień dopochwowy?
  • Jak stosować wspomniany preparat?

Czym jest i jak działa Nuvaring recepta?

Nuvaring recepta to dokument, który mogą uzyskać kobiety starające się o skuteczną formę antykoncepcji. Preparat występuje w formie krążka stosowanego dopochwowo. Pierścień zawiera syntetyczne hormony takie jak estrogen oraz progestagen. Te składniki czynne są wchłaniane przez błonę śluzową pochwy. Proces ten trwa bardzo szybko. Jego działanie polega na zahamowaniu owulacji oraz przeprowadzeniu reakcji, które prowadzą do uniemożliwienia implementacji zarodka w macicy. W efekcie nie dojdzie do zapłodnienia, a kobieta nie będzie w ciąży. Wspomniany lek jest zalecany u dorosłych kobiet w okresie rozrodczym. Doskonale sprawdzi się u osób, które obawiają się zajścia w ciążę lub których stan zdrowia uniemożliwia zdrowy poród.

Kiedy nie należy stosować wspomnianego leku?

Pomimo skutecznego działania, wspomniany krążek dopochwowy nie może być stosowany do wszystkich pacjentek. Przede wszystkim powinny go unikać osoby uczulone na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik preparatu. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji antykoncepcyjnej jest również występowanie choroby zakrzepowej. Leku nie powinny stosować również osoby zmagające się z nadciśnieniem i cukrzycą. Preparat nie jest wskazany u osób cierpiących na choroby wątroby oraz trzustki. Nie należy stosować go również w przypadku istnienia lub podejrzenia istnienia nowotworu. Leku powinny unikać również osoby, u których występują niezidentyfikowane krwawienia z dróg rodnych. Przed rozpoczęciem kuracji należy szczegółowo zapoznać się z dołączoną ulotką.

Jak uzyskać Nuvaring receptę?

Nuvaring recepta może zostać wygenerowana jedynie przez uprawnionego lekarza. O tego typu recepty mogą ubiegać się dorosłe kobiety, które chcą skutecznie zapobiegać ciąży. W celu jej uzyskania można skorzystać z wizyty lekarskiej w gabinecie. W trakcie jej trwania lekarz będzie mógł przeprowadzić niezbędne badania, które wykluczą istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania wspomnianego sposobu antykoncepcji. Jeśli wszystko będzie w porządku, medyk wygeneruje receptę i przekaże ją pacjentce. Wspomniany dokument można również uzyskać bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić, to odbyć konsultacje telefoniczną online z wybranym lekarzem. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, medyk podejmie decyzję o wypisaniu recepty. Najszybszym, najwygodniejszym i coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie recepty jest skorzystanie z usługi ich generowania oferowanej przez dedykowane strony internetowe. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej i opłaceniu złożonego zamówienia, recepta zostanie wygenerowana i przesłana na konto użytkownika. Tego typu witryny współpracują jedynie z uprawnionymi lekarzami, dzięki czemu pacjenci mogą być pewni, że recepta będzie wygenerowana prawidłowo i nie sprawi żadnych kłopotów podczas realizacji.

Jak stosować ten preparat?

Krążki antykoncepcyjne są stosowane dopochwowo. Pacjentka stosująca tę formę antykoncepcji sama powinna ją zaaplikować. Pierścień należy ścisnąć palcami, odpowiednio zgiąć, a następnie umieścić w pochwie. Po zaaplikowaniu nie powinien być wyczuwalny przez pacjentkę. Odpowiednio założony Pierścień powinien pozostać na miejscu przez 21 dni. Po tym czasie należy go wyciągnąć i odbyć 7-dniową przerwę. W tym czasie powinno nas to być krwawienie z odstawienia. Po upływie tego okresu należy zaaplikować kolejny krążek. Nie należy odczekiwać dłuższego czasu między kolejnymi założeniami, ponieważ przedłużenie tego okresu powodowałoby zanikanie ochrony antykoncepcyjnej, a tym samym potrzebę stosowania dodatkowej formy zapobiegania ciąży. Powinien on być założony i wyciągnięty o tej samej godzinie.
Receptę na przedstawiony lek uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację. Gotowy dokument zostanie do ciebie przesłany w zaledwie kilka minut. Zapraszamy!