Recepta na metadon

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Recepta na metadon – sposób na wyleczenie uzależnienia

Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gwarantujemy szybką realizację zamówienia, a także korzystną cenę. Zapraszamy!
Recepta na metadon to dokument, który umożliwi pacjentowi zakup wspomnianego leku. Może ona być wygenerowana jedynie w określonych przypadkach. Stosuje się go głównie w leczeniu objawów uzależnienia od opiatów. Wspomniany lek charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem, a także naraża pacjenta na ponowne uzależnienie, dlatego powinien być stosowany jedynie na zlecenie i pod kontrolą lekarza. W trakcie kuracji należy przestrzegać zaleceń, a także zachować rozsądek. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak działa i kiedy warto zastosować wspomniany lek, przedstawiamy szybkie i wygodne sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej jego zakup, a także poruszamy kwestię bezpiecznego dawkowania tego preparatu.

  • Kiedy warto zastosować ten lek?
  • Czy preparat ten niesie ze sobą ryzyko uzależnienia?
  • Jak uzyskać receptę umożliwiającą jego zakup?

Kiedy wskazana jest recepta na metadon?

Recepta na metadon może zostać wystawiona przez uprawnionego lekarza jedynie w określonych przypadkach. Wspomniany lek jest stosowany w leczeniu uzależnień. Sprawdzi się u osób uzależnionych od opiatów, do których należy między innymi heroina i morfina. Kuracja tym lekiem stanowi zamiennik dla spożywania narkotyków. Co więcej, lek wykazuje silne działanie uzależniające, więc jego stosowanie powinno być ściśle kontrolowane przez lekarza. Po przyjęciu preparatu pacjent odczuwa działanie podobne do opiatów, jednak jest ono mniej euforyczne i znacznie dłuższe. Niestety lek ten jedynie maskuje objawy odstawienne opiatów, a więc nie eliminuje uzależnienia całkowicie. Metadon jest lekiem opioidowym, dlatego podczas kuracji należy zachować najwyższy stopień ostrożności oraz ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.

Czy metadon też może uzależniać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nieodpowiednie i niekontrolowane stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia. Przez działanie podobne do tego charakterystycznego dla opiatów, preparat może sprawiać łudzące wrażenie euforii i rozluźnienia. Osoby przyjmujące lek często nie myślą trzeźwo i zaczynają przyjmować lek nałogowo, nawet mieszając go z innymi narkotykami albo alkoholem. Kontrola lekarska podczas stosowania leku jest niezbędna i kluczowa. Pozwala ona zapobiec uzależnieniu oraz przedawkowaniu preparatu. Osoby przyjmujące lek według zaleceń unikną reakcji, takich jak apatia, obniżenie łaknienia, spowolnienie ruchów i reakcji, a także senności. Ponadto skutecznie wyjdą z leczonego nałogu, a tym samym zmniejszą ryzyko uszkodzeń narządów wewnętrznych, pojawienia się rozległych stanów zapalnych, próchnicy oraz innych negatywnych skutków uzależnienia.

Jak szybko uzyskać receptę na metadon?

Recepta na metadon może zostać uzyskana na kilka sposobów, jednak warto wspomnieć, że kontrola lekarska podczas stosowania tego leku może mieć dobry wpływ na chorego. Pacjent może spotkać się z lekarzem osobiście w gabinecie i tam przedstawić mu swój problem. Jeśli medyk uzna to za zasadne, zaleci odpowiednie leczenie i wygeneruje receptę na konkretny lek. Dokument ten może zostać wygenerowany również w trakcie konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. Przed wystawieniem recepty wymagane będzie przeprowadzenie dokładnego i rzetelnego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia pacjenta. Lekarz może poprosić również o wyniki aktualnych badań. Gotowa recepta zostanie przesłana do pacjenta drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usługi generowania recept oferowanej przez specjalne, dedykowane strony internetowe. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej oraz opłaceniu złożonego zamówienia, recepta zostanie wygenerowana i przesłana do użytkownika. Każda z takich witryn współpracuje z uprawnionymi lekarzami, którzy dbają o to, aby recepty były poprawne i nie sprawiały żadnych kłopotów w trakcie realizacji. Uzyskując receptę z tego źródła warto pozostawać w kontakcie z lekarzem, który będzie kontrolował efekty i sposób przeprowadzania kuracji.

Jak dawkować ten preparat?

Z racji silnego działania leku, powinien on być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, który wystawił receptę. Dawkę tego preparatu należy dobrać w oparciu o stan zdrowia pacjenta, a także wskazanie, przez które się go stosuje. Z reguły u dorosłych zaleca się stosowanie od 20 mg do 80 mg substancji czynnej na dobę. Taką ilość należy podzielić na kilka dawek, aby podczas jej porcji przyjąć maksymalnie 20 mg leku. Jeśli taka ilość leku będzie niewystraczająca, lekarz może podjąć decyzję o jej zwiększeniu. Nie należy jednak robić tego na własną rękę, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia. Po przeprowadzeniu kuracji, metadon powinien zostać odstawiony. Jeśli po zrezygnowaniu z preparatu pojawią się objawy takie jak niepokój, napięcie nerwowe, silne pocenie się, dreszcze, a także wymioty i biegunki należy skontaktować się z lekarzem. Takie symptomy oznaczają pojawienie się zespołu odstawiennego, który powinien być leczony pod kontrolą lekarza.
Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gwarantujemy szybką realizację zamówienia, a także korzystną cenę. Zapraszamy!