Yasminelle recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Yasminelle recepta – skuteczna forma antykoncepcji

Potrzebujesz recepty na opisany lek? Uzyskasz go dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację i niską cenę. Zapraszamy!
Yasminelle recepta to dokument, który uprawnia pacjentkę do zakupu tabletek antykoncepcyjnych w aptece. Ta forma antykoncepcji jest obecnie bardzo często wybierana przez kobiety. Charakteryzuje się ona wysoką skutecznością i niezawodnością. Według obowiązującego wskaźnika Pearla, tabletki antykoncepcyjne zapewniają niemalże stu procentową ochronę przed ciążą. Aby mieć pewność ich odpowiedniego działania, należy stosować się do zaleceń zawartych w ulotce oraz uzyskanych od lekarza wystawiającego receptę. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto zastosować wspomniany lek, przedstawiamy wygodne sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej jego zakup, a także poruszamy kwestię skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić w trakcie stosowania leku.

  • Kiedy warto zastosować ten lek?
  • Jak uzyskać receptę umożliwiającą jego zakup?
  • Czy preparat może wywołać jakieś skutki uboczne?

Kiedy warto uzyskać Yasminelle receptę?

Yasminelle recepta może zostać wygenerowana jedynie w określonych przypadkach. Wspomniany lek należy do grupy leków antykoncepcyjnych. Jego substancjami czynnymi są etynyloestradiol oraz drospirenon. Oddziałują one na cykl owulacyjny kobiety tak, aby spowodować zmniejszenie ryzyka zapłodnienia. Działanie leku polega na hamowaniu owulacji, a także zmianie konsystencji wydzieliny wytwarzanej przez śluzówkę macicy. W efekcie plemniki mają utrudnioną drogę do komórki jajowej, a ta z kolei nie może zagnieździć się w macicy. Stosowanie leku jest zalecane u kobiet, które podjęły decyzję o rozpoczęciu stosowania antykoncepcji. Dużą zaletą tej tabletki jest niskie stężenie hormonów. Przez to i ona dużo bezpieczniejsza niż inne preparaty dostępne obecnie na rynku.

Kto powinien unikać tego leku?

Pomimo skutecznego działania, ta forma antykoncepcji nie może być stosowana przez wszystkie pacjentki. Przede wszystkim powinny unikać jej osoby uczulone na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku. Preparat nie jest zalecany również u kobiet w ciąży. Decyzja o rozpoczęciu stosowania tego leku w trakcie karmienia piersią powinna być dokładnie skonsultowana z lekarzem ginekologiem. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji jest ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Leku nie powinny stosować również pacjentki zmagające się z zaburzeniami układu krzepnięcia. Nie należy stosować go u osób cierpiących na cukrzycę lub na ciśnienie. Ponadto lek nie jest wskazany również u osób, u których istnieje podejrzenie wystąpienia choroby nowotworowej. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o dotychczas przyjmowanych lekach, a szczególnie antybiotykach zawierających penycylinę lub tetracyklinę. Środki te w połączeniu z antykoncepcją mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu, dlatego wymagane jest dokładne skonsultowanie ich stosowania z lekarzem.

Jak uzyskać Yasminelle receptę?

Yasminelle recepta można uzyskać na kilka różnych sposobów, wykorzystując zarówno tradycyjne metody, jak i tego bardziej nowoczesne. Dobrze znanym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. W trakcie wizyty należy skonsultować z lekarzem decyzję o rozpoczęciu stosowania antykoncepcji, a także poinformować go o przyjmowanych dotychczas lekach. Może on zdecydować również o wykonaniu badań, które wykluczą istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do rozpoczęcia kuracji. Jeśli podejmie taką decyzję, wygeneruje receptę i przekaże ją pacjentowi wraz z niezbędnymi wskazówkami. Dokument ten można uzyskać również w trakcie konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W takim przypadku, zamiast tradycyjnych badań, zostanie przeprowadzony dokładny wywiad, który będzie stanowił dla lekarza podstawowe źródło informacji o stanie zdrowia pacjenta. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, lekarz wystawi receptę i prześle ją do pacjenta drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie ze specjalnych stron internetowych. Oferują one generowanie zamówionych recept. Aby skorzystać z tej usługi, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie głównej, a następnie opłacić złożone zamówienie. Gotowy dokument zostanie wystawiony przez lekarza współpracującego z witryną, dzięki czemu pacjent może mieć pewność, że jego dokument będzie prawidłowy i nie sprawi żadnych problemów w trakcie realizacji.

Czy wspomniany lek może wywoływać skutki uboczne?

Antykoncepcja hormonalna jest lekiem działającym w zaawansowany sposób, dlatego może powodować skutki uboczne. Warto jednak zaznaczyć, że z reguły nie są one nasilone i znikają po krótkim czasie. Najczęściej wymienianymi reakcjami niepożądanymi na antykoncepcję są bóle głowy, a także chwiejność emocjonalna. Niektóre pacjentki skarżą się również na bolesność piersi. Często obserwuje się również zwiększenie masy ciała spowodowane większym apetytem i zatrzymaniem się wody w organizmie. W niektórych przypadkach pojawiają się również zmiany trądzikowe. W razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek skutków ubocznych stosowania antykoncepcji warto skonsultować się z lekarzem i ustalić dalszy plan działania.
Potrzebujesz recepty na opisany lek? Uzyskasz go dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką realizację i niską cenę. Zapraszamy!