Zastrzyk antykoncepcyjny recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Zastrzyk antykoncepcyjny recepta – skuteczna forma antykoncepcji

Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu antykoncepcji i potrzebujesz recepty? Uzyskasz ją dzięki naszej stronie internetowej. Kliknij i sprawdź!
Zastrzyk antykoncepcyjny recepta to zagadnienie, które jest często wyszukiwane przez internautów. Wspomniana forma antykoncepcji jest jedną z najbardziej skutecznych. Doskonale sprawdzi się u zabieganych kobiet, którym często zdarza się zapomnieć przyjąć tabletkę. Raz wykonany zastrzyk wystarczy na trzy miesiące. W tym czasie, przez cały okres, pacjentka zachowuje pełną ochronę przed zajściem w ciążę. Obecnie na rynku dostępny jest jeden rodzaj zastrzyków antykoncepcyjnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej skorzystanie z takiej formy antykoncepcji, odpowiadamy kiedy warto ją zastosować, a także poruszamy kwestię skutków ubocznych, które mogą pojawić się po zastosowaniu preparatu.

  • Jak uzyskać receptę na tę formę antykoncepcji?
  • Czy warto ją zastosować?
  • Jakie skutki uboczne mogą pojawić się w trakcie jej stosowania?

Kiedy i jak uzyskać zastrzyk antykoncepcyjny receptę?

Zastrzyk antykoncepcyjny recepta jest wskazana u kobiet, które zdecydowały się na zastosowanie skutecznej formy antykoncepcji. Dokument ten może zostać wystawiony na kilka sposobów. Pacjentka może przede wszystkim skorzystać z wizyty lekarskiej. W jej trakcie możliwe będzie dokładne skonsultowanie z lekarzem wybranej formy antykoncepcji. Ponadto, medyk będzie mógł wykonać niezbędne badania, które wykluczą istnienie przeciwskazań do rozpoczęcia takiej kuracji. Gotowa recepta zostanie wystawiona i przekazana pacjentce wraz z niezbędnymi wskazówkami. W trakcie wizyty zastrzyk antykoncepcyjny będzie również mógł być wykonany. Receptę można uzyskać również w trakcie konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W takim przypadku zamiast tradycyjnych badań zostanie przeprowadzony dokładny wywiad zdrowotny, który będzie dla lekarza źródłem informacji o stanie zdrowia pacjentki. Jeśli lekarz uzna to za zasadne, wygeneruje receptę i prześle ją drogą elektroniczną. Bardzo wygodnym i szybkim rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie recepty na zakup leku jest odwiedzenie jednej z dedykowanych stron internetowych. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej i opłaceniu złożonego zamówienia, dokument zostanie wygenerowany przez uprawnionego lekarza współpracującego z witryną. Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje maksymalnie kilka minut.

Jak działa taki zastrzyk?

Zastrzyki antykoncepcyjne zawierają substancję czynną zwaną progestagenem. Jest to damski hormon płciowy. Jego podanie wywołuje u kobiety stan niepłodności, który występuje w ciąży oraz we wczesnym okresie karmienia piersią. Substancja czynna hamuje owulację, a także zagęszcza wytwarzany śluz, przez co plemniki nie mogą przedostać się do komórki jajowej, a ta z kolei nie może zagnieździć się w macicy. Dawka powinna zostać podana na samym początku cyklu. Po wykonaniu zastrzyku działanie antykoncepcyjne utrzymuje się nawet do 14 tygodni. Iniekcja powinna zostać wykonana domięśniowo. W tym celu zalecane jest głębokie wkłucie w pośladek, ramię lub biodro. Zastrzyk powinien być powtarzany co 3 miesiące. Preparat ten charakteryzuje się wysoką skutecznością, dzięki czemu pacjentka może być pewna, że jest odpowiednio zabezpieczona przez ciążą.

Czy warto zdecydować się na zastrzyk antykoncepcyjny receptę?

Zastrzyk antykoncepcyjny recepta jest stosowany przez wiele kobiet w wieku rozrodczym. O decyzji dotyczącej jego zastosowania decyduje przede wszystkim wysoka skuteczność i ochrona, jaką daje ten preparat. Dużą zaletą tego rozwiązania jest wykonywanie go co 3 miesiące, dzięki czemu pacjentka nie musi pamiętać o codziennych dawkach leku, których wymaga między innymi przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Zastrzyk gwarantuje odpowiednią ochronę już od momentu wkłucia. Działa on niemal natychmiast, dzięki czemu niewymagane jest stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji. Ponadto, charakteryzuje się on przystępną ceną – 3-miesięczny koszt tego rozwiązania wynosi 40 zł. Zastrzyk może być stosowany u kobiet zmagających się z zaburzeniami pracy wątroby, dzięki czemu doskonale sprawdzi się u Pań, które nie mogą przyjmować tabletek. Minusem tego rozwiązania jest czas, jaki należy odczekać, aby zajść w ciążę po odstawieniu zastrzyków. Z reguły okres ten wynosi 10 miesięcy.

Jakie skutki uboczne może wywołać ten preparat?

Tak jak wiele innych leków, tak antykoncepcja może wywoływać różne skutki uboczne. Wiele pacjentek skarży się na obniżenie libido po przyjęciu wspomnianego zastrzyku. Częstą reakcją niepożądaną są również bóle oraz zawroty głowy. Niektóre Panie informują o znacznie większej podatności do przybierania na wadze. Antykoncepcja często powoduje zwiększony apetyt, a także zatrzymanie się wody w organizmie. Warto zaznaczyć, że wymienione skutki uboczne występują bardzo rzadko i zwykle są słabo nasilone. Ponadto, szansa na ich pojawienie się jest znacznie mniejsza niż w przypadku innych form antykoncepcji. W razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek skutków ubocznych po przyjęciu zastrzyku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu antykoncepcji i potrzebujesz recepty? Uzyskasz ją dzięki naszej stronie internetowej. Kliknij i sprawdź!