Elitasone

Elitasone - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Kontaktowe zapalenie skóry często jest problematyczne, a jego leczenie może sprawić wiele kłopotów. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu, objawy tej dolegliwości mogą zostać szybko i znacznie złagodzone. W tym celu warto zastosować lek Elitasone. Systematyczne aplikowanie preparatu pozwoli na skuteczne wyeliminowanie choroby. Przed rozpoczęciem kuracji wspomnianym lekiem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego dawkowania oraz działania. Jeśli okaże się on wskazany w Państwa dolegliwości, recepta na jego zakup będzie mogła zostać wygenerowana przez naszą stronę internetową.

Kiedy wskazane jest zastosowanie leku Elitasone?

Lek Elitasone powinien być stosowany w leczeniu chorób skóry. Doskonale sprawdzi się w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a także kontaktowego zapalenia skóry. Dzięki regularnym stosowaniu można szybko i skutecznie złagodzić stan zapalny oraz swędzenie skóry.

Kto może zastosować lek Elitasone?

Lek Elitasone jest przeznaczony do stosowania przez osoby zmagające się ze wspomnianymi wcześniej dolegliwościami wynikającymi z chorób skóry. Z jego działania mogą korzystać osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież, które ukończyły 2. rok życia.

Z czego wynika skuteczne działanie leku Elitasone?

W składzie znajduje się substancja czynna zwana mometazonem furoinianu. Należy ona do grupy leków kortykosteroidowych, które charakteryzują się przede wszystkim silnym działaniem przeciwzapalnym.

Jakie działanie wykazuje lek Elitasone?

Lek Elitasone działa przede wszystkim przeciwzapalnie. Oprócz tego wykazuje również działanie przeciwświądowe oraz obkurczające. W efekcie pacjent może pozbyć się uporczywych objawów, a także obkurczyć obrzmiałe naczynia krwionośne.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie kuracji lekiem Elitasone?

Lek Elitasone powinien być unikany szczególnie przez osoby uczulone na jego substancję czynną lub którykolwiek inny składnik. Preparat ten nie powinien być stosowany w leczeniu trądziku, a także zapalenia skóry wokół ust. Nie należy rozpoczynać kuracji podczas zakażeń bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych. Przeciwwskazaniem do zastosowania preparatu jest również gruźlica skóry, a także zmiany wynikające z kiły. Wspomnianego leku powinny unikać osoby posiadające odczyny poszczepienne.

Czy lek Elitasone może być stosowany wraz z innymi preparatami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Elitasone należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych lekach. Pod uwagę należy wziąć również preparaty, które planujemy rozpocząć stosować w najbliższym czasie. Warto również zaznaczyć, że podczas stosowania leku nie wolno poddawać się szczepieniom przeciwko ospie.

Czy lek Elitasone może być stosowany podczas ciąży?

Zawarte w leku Elitasone substancje mogą przenikać do łożyska oraz mleka matki, przez co w tych okresach niezalecane jest stosowanie wspomnianego preparatu. Jego składniki mogą oddziaływać na dziecko poprzez wywoływanie chorób oraz zaburzeń rozwoju. Lekarz może zezwolić na rozpoczęcie kuracji lekiem Elitasone tylko i wyłącznie wtedy, gdy korzyści ze stosowania go przez matkę będą znacznie przewyższać ryzyko, jakiemu poddane będzie dziecko. W takiej sytuacji lek powinien być stosowany krótkotrwale i jedynie na małej powierzchni skóry.

Jak prawidłowo stosować lek Elitasone?

Z reguły zaleca się stosowanie cienkiej warstwy leku raz na dobę. Preparat powinien być stosowany jedynie na chorobowo zmienionych miejscach. Wspomniana dawka leku Elitasone dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci powyżej 2. roku życia. Trakcie kuracji tym preparatem należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.

Co zrobić w razie zastosowania większej dawki leku Elitasone niż była zalecana?

Jeśli pacjent zastosuje większą ilość maści Elitasone niż była zalecona przez lekarza, powinien on niezwłocznie się z nim skontaktować. W niektórych przypadkach mogą pojawić się objawy przedawkowania. Z reguły obejmują one pojawienie się obrzęków oraz podwyższonego ciśnienia tętniczego. Dzięki skontaktowaniu się z lekarzem możliwe będzie ustalenie dalszego planu działania, które pozwoli na zredukowanie skutków ubocznych przedawkowania.

Czy lek Elitasone może wywoływać skutki uboczne?

Z racji silnego działania, lek Elitasone może wywoływać nie tylko pożądane efekty, ale także skutki uboczne. Wśród najczęściej występujących niepożądanych reakcji organizmu można wymienić podrażnienie skóry, a także miejscowy zanik barwnika. W sporadycznych przypadkach może pojawić się nadmierne owłosienie w miejscu podania preparatu, a także rozstępy. Jednym ze skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Elitasone jest również swędzenie skóry oraz uczucie kłucia i mrowienia.

Czy dzieci są bardziej narażone na skutki uboczne wynikające ze stosowania leku Elitasone?

Z racji tego, że powierzchnia ciała dzieci jest znacznie mniejsza niż dorosłych, są one bardziej narażone na występowanie niepożądanych reakcji organizmu. U dzieci może pojawić się nadciśnienie wewnątrzczaszkowe, objawiające się bólem głowy oraz obrzękiem. Podczas długotrwałego stosowania leku Elitasone u dzieci mogą pojawić się również zaburzenia wzrostu oraz rozwoju.


Elitasone (maść, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: kontaktowe zapalenie skóry • Substancja czynna: furoinian mometazonu • Dawka: 1 mg/g • Opakowanie: 15 g, 30 g, 50 g



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !