Antykoncepcja hormonalna E-Recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Możesz zacząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Tabletki antykoncepcyjne

Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych jest skuteczne i chroni przed ciążą tylko wtedy, gdy robisz to regularnie, bez zbędnych przerw.

 

Pamiętanie o umawianiu się na wizyty u ginekologa, aby otrzymać receptę, bywa kłopotliwe. Jeśli czujesz się dobrze i masz za sobą niezbędne badania okresowe, nie musisz odwiedzać specjalisty. Wystarczy ci recepta na tabletki antykoncepcyjne online. Z usługi E-lekarz24h.pl skorzystasz każdego dnia, o dowolnej porze, a wystawienie recepty trwa zaledwie kilka minut. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Kiedy może Ci być potrzebna recepta na tabletki antykoncepcyjne?

Nawet jeśli postępujesz odpowiedzialnie, chronisz się przed niechcianą ciążą i zawsze starasz się mieć zapas tabletek antykoncepcyjnych w domu, może się zdarzyć, że zapomnisz o umówieniu się do ginekologa z odpowiednim wyprzedzeniem. Wizyta z terminem za kilka dni nie rozwiązuje wówczas problemu – jeśli nie będziesz kontynuowała przyjmowania tabletek po zakończeniu ostatniego opakowania, antykoncepcja nie będzie skuteczna.

Recepta na tabletki antykoncepcyjne dostępna online pomoże ci także w sytuacji, gdy zgubisz otrzymaną już receptę lub gdy np. zapomnisz wziąć opakowanie tabletek na wyjazd.

Jaką receptę na tabletki antykoncepcyjne online możesz u nas otrzymać?

Pigułki to skuteczna forma antykoncepcji, ważne jest jednak przyjmowanie przez cały czas tego samego rodzaju tabletek. Nie powinno się wprowadzać zmian na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. W E-lekarz24h.pl to ty określasz, jakiego leku potrzebujesz. Nasi ginekolodzy wystawiają recepty na tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Wystarczy wpisać w formularzu nazwę leku, który lekarz przepisał ci podczas wizyty stacjonarnej. Dzięki temu zapewnisz sobie skuteczną ochronę przed zajściem w ciążę, ale także zdrowie i bezpieczeństwo.

Recepta na tabletki antykoncepcyjne online – jak to działa?

Po receptę na tabletki antykoncepcyjne możesz zwrócić się do nas o dowolnej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu. To nasza przewaga nad wizytami stacjonarnymi, na które możesz umawiać się tylko w wybranych dniach i godzinach. Jeśli szybko zamówisz receptę i zrealizujesz ją w aptece, przyjmiesz tabletkę bez przeszkód i opóźnień. Zapewnisz sobie w ten sposób ciągłość stosowania antykoncepcji i unikniesz krwawienia z odstawienia.

Aby nasz ginekolog mógł wystawić ci odpowiednią receptę, potrzebuje od ciebie kilku informacji. W formularzu należy podać nazwę przyjmowanego leku i liczbę opakowań, jakiej potrzebujesz. Lekarzowi potrzebne będą także twoje dane, które znajdą się na e-recepcie.

Już po kilku minutach otrzymasz wiadomość mailową i SMS z kodem, który jest niezbędny do zrealizowania recepty na pigułki antykoncepcyjne. E-recepty nie musisz drukować. W aptece przy sobie należy mieć tylko kod i numer PESEL. Receptę może zrealizować dla ciebie także ktoś inny, pod warunkiem że przekażesz mu niezbędne informacje.

Jak dbamy o twoje zdrowie i bezpieczeństwo?

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest uznawane przez lekarzy za bezpieczną formę zapobiegania ciąży. Współczesne pigułki mają sprawdzone składy, są dokładnie przetestowane pod kątem ewentualnych skutków ubocznych. Jeśli nie chorujesz przewlekle lub nie masz poważnych alergii, możesz zażywać tabletki antykoncepcyjne bez stałej opieki ginekologa.

Wypisywanie recept na tabletki antykoncepcyjne bez konieczności osobistej wizyty u lekarza nie jest niczym nowym. Wielu ginekologów przyjmujących stacjonarnie wystawia recepty na podstawie rozmowy telefonicznej z pacjentką, często wystarczy nawet sam kontakt z rejestracją w przychodni. Podobnie działa to w przypadku usług E-lekarz24h.pl. Jeśli nie chorujesz, regularnie przechodzisz badania u ginekologa i nie cierpisz z powodu skutków ubocznych zażywania antykoncepcji, recepta na tabletki antykoncepcyjne online jest dla ciebie całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem.

 

Wiesz już, czym jest recepta na tabletki antykoncepcyjne i jak ją uzyskać. Aby zminimalizować ryzyko, nasi lekarze proszą cię zawsze o podanie w formularzu kilku ważnych informacji na temat twojego stanu zdrowia: chorób przewlekłych i alergii, zwiększonego ryzyka zachorowania na zakrzepicę żył czy krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie.