Atywia daily recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Atywia daily recepta – tabletki antykoncepcyjne z działaniem przeciwtrądzikowym

Chcesz zacząć stosować antykoncepcję i potrzebujesz recepty? Uzyskasz ją dzięki naszej stronie internetowej. Kliknij i sprawdź!
Atywia daily recepta może zostać wystawiona jedynie w określonych sytuacjach. Wspomniany lek należy do grupy leków antykoncepcyjnych. Obecnie wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z takiej formy zapobiegania ciąży. Tabletki antykoncepcyjne gwarantują skuteczność i niezawodność antykoncepcji. Dzięki stosowaniu ich zgodnie z zaleceniami można cieszyć się ochroną nieprzerwanie od niemal pierwszego dnia kuracji. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych tabletek antykoncepcyjnych. Jednymi z nich są Aktywia daily. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto zastosować wspomniany lek, przedstawiamy wygodne sposoby na uzyskanie recepty umożliwiającej jego zakup, a także prezentujemy zalecany sposób dawkowania.

  • Kiedy warto zastosować ten lek?
  • Jak uzyskać receptę umożliwiającą jego zakup?
  • Jak dawkować zakupiony preparat?

Kiedy zalecana jest Atywia daily recepta?

Atywia daily recepta może zostać wygenerowana jedynie przez uprawnionego lekarza. Lek ten jest zalecany do stosowania przez kobiety, które zdecydowały się na rozpoczęcie kuracji antykoncepcyjnej. Kuracja tym preparatem doskonale sprawdzi się również u osób zmagających się z trądzikiem. Działanie leku pozwoli na znaczne złagodzenie umiarkowanej i łagodnej jego formy. W leczeniu trądziku, preparat ten powinien być zastosowany dopiero wtedy, kiedy nie pomogą żadne inne metody miejscowego leczenia stanów zapalnych. Lek zawiera dwie substancje czynne – etynyloestradiol oraz dienogest. Ich działanie gwarantuje zahamowanie owulacji oraz zmianę gęstości śluzu wytwarzanego w szyjce macicy. Lek powoduje również zmniejszenie stężenia androgenów w surowicy krwi pacjentki. Dostępne w aptece opakowania leku występuje w dwóch rozmiarach. Pacjentki mogą zdecydować się na mniejsze opakowanie zawierające 28 tabletek lub większe zawierające ich aż 84.

Istnienie jakich przeciwskazań uniemożliwia stosowanie tego leku?

Pomimo skutecznego i kompleksowego działania leku, nie powinien on być stosowany przez wszystkie pacjentki. Przede wszystkim preparatu powinny unikać osoby uczulone na jego substancje czynne lub którykolwiek inny składnik. Lek nie powinien być przyjmowany również u kobiet, u których występuje ryzyko pojawienia się choroby zakrzepowo-zatorowej. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji antykoncepcyjnej są zaburzenia krzepliwości krwi, a także zaplanowane zabiegi chirurgiczne, które w trakcie rekonwalescencji będą wymagały od pacjentki unieruchomienia. Leku nie należy stosować u kobiet po zawale lub udarze. Ponadto, nie zaleca się przyjmowania go przez pacjentki cierpiące na cukrzycę, podwyższone ciśnienie lub wysokie stężenie tłuszczów we krwi. Preparat jest metabolizowany w wątrobie, dlatego jakiekolwiek zaburzenia pracy tego organu również wykluczają pacjentkę ze stosowania tego leku.

Jak szybko i skutecznie uzyskać Atywia daily receptę?

Atywia daily recepta może zostać uzyskana na kilka sposobów. Tradycyjnym i dobrze znanym rozwiązaniem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. W trakcie wizyty możliwe jest dokładne skonsultowanie wyboru z lekarzem. Ponadto, może on zalecić wykonanie niezbędnych badań, które wykluczą istnienie przeciwskazań do rozpoczęcia tego typu kuracji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, medyk wygeneruje odpowiednią receptę i przekaże ją pacjentce wraz z niezbędnymi wskazówkami. Dokument ten można uzyskać także bez potrzeby wychodzenia z domu. Aby skorzystać z tej możliwości należy wziąć udział w konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W trakcie rozmowy przeprowadzony zostanie dokładny wywiad zdrowotny, który będzie dla lekarza źródłem wiedzy o stanie zdrowia pacjentki. Gotowa recepta zostanie przesłana drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z oferty specjalnych stron internetowych. Zajmują się one generowaniem zamówionych recept. Jedyne co należy zrobić, aby uzyskać ten dokument, to wypełnić formularz znajdujący się na stronie głównej i opłacić złożone zamówienie. Gotowa recepta zostanie wystawiona przez uprawnionego lekarz współpracującego z witryną, dzięki czemu można mieć pewność, że będzie ona prawidłowa i nie sprawi żadnych kłopotów w trakcie realizacji.

Jak dawkować tę formę antykoncepcji?

Aby osiągnąć pełną skuteczność wspomnianych tabletek, należy stosować je według określonego schematu. Każdy blister zawiera 28 tabletek, jednak nie wszystkie mają takie samo działanie. 21 z nich zawierają wspomniane substancje czynne, natomiast pozostałe są tak zwanymi tabletkami placebo. Pacjentka z pewnością je odróżni ponieważ są one w różnych kolorach. Początkowo należy ustalić porę dnia, o której na stałe będą przyjmowane tabletki. Przez pierwsze 21 dni należy brać aktywne tabletki. Po upływie tego czasu należy zmienić je na tabletki placebo. W ciągu siedmiodniowej kuracji tabletkami nie zawierającymi substancji czynnych powinno nastąpić krwawienie. Po zakończeniu jednego blistra należy natychmiast przejść do zażywania tabletek z kolejnego. Nie wolno robić przerw w stosowaniu tabletek. Takie działanie mogłoby wiązać się z utratą skuteczność leku.
Chcesz zacząć stosować antykoncepcję i potrzebujesz recepty? Uzyskasz ją dzięki naszej stronie internetowej. Kliknij i sprawdź!