Belara recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Belara recepta – skuteczna antykoncepcja hormonalna

Potrzebujesz recepty na opisane tabletki? Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gotowy dokument uzyskasz w zaledwie kilka minut. Sprawdź!
Belara recepta jest zagadnieniem bardzo często wyszukiwanym przez internautów. Tabletki antykoncepcyjne są popularnymi środkami, które stosuje wiele kobiet. Są one najskuteczniejszą formą antykoncepcji. Wymagają regularnego i systematycznego stosowania. Cykl ich przyjmowania zakłada stosowanie tabletek przez 21, a następnie odstawienie ich na 7 dni. Po upływie tego okresu należy rozpocząć kolejne opakowanie. Nie należy przedłużać tej przerwy, ponieważ działanie to wiąże się ze zmniejszeniem ochrony. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak działają tabletki antykoncepcyjne, przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty umożlwiającej ich zakup, a także poruszamy kwestię ich skuteczności.

  • Jak działają tabletki antykoncepcyjne?
  • Jak uzyskać receptę na ich zakup?
  • Jaką skutecznością charakteryzuje się ta forma antykoncepcji?

Jak działa Belara recepta?

Belara recepta może zostać wystawiona przez lekarza ginekologa. Umożliwia ona pacjentce zakup wspomnianego leku. Belara jest dwuskładnikową tabletką antykoncepcyjną. Zawiera dwie substancje czynne – etynyloestradiol oraz octan chlormadynonu. Składniki te wpływają na zatrzymanie owulacji oraz zmianę konsystencji śluzu znajdującego się w szyjce macicy. W efekcie nie dochodzi do zapłodnienia, a jajeczko nie może zagnieździć się w macicy. Każde opakowanie zawiera 21 tabletek zawierających substancje czynne. Pacjenta powinna je przyjmować codziennie przez 21 dni o określonej porze, a na kolejne 7 dni odstawić stosowanie tego leku. W trakcie tego okresu powinno nastąpić krwawienie. Po jego upływie należy rozpocząć kolejne opakowanie.

Istnienie jakich przeciwskazań uniemożliwia stosowanie tego leku?

Pomimo skutecznego działania antykoncepcyjnego wspomnianego leku, nie wszystkie kobiety mogą go stosować. Istnieje kilka przeciwskazań, których istnienie uniemożliwia rozpoczęcie kuracji tym preparatem. Przede wszystkim powinny go unikać kobiety uczulone na którąkolwiek substancję w nim zawartą. Lek nie powinien być stosowany również u osób, u których istnieje ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Ponadto, nie należy go przyjmować jeśli pacjent wymaga przeprowadzenia zabiegu, który będzie wiązał się z czasowym unieruchomieniem. Preparat nie jest wskazany u pacjentów zmagających się z zapaleniem wątroby lub zaburzeniami jej pracy. Przeciwskazaniem jest również występowanie choroby nowotworowej tego organu. Leku należy unikać w przypadku wystąpienia przerostu śluzówki macicy oraz niezidentyfikowanych krwawień. Powinni go unikać również pacjenci cierpiący na padaczkę. Przed rozpoczęciem stosowania leku warto skonsultować z lekarzem dotychczas przyjmowane leki, aby mieć pewność, że nie będą one stanowiły przeszkody do rozpoczęcia stosowania antykoncepcji.

Jak uzyskać Belara receptę?

Belara recepta może zostać uzyskana na różne sposoby, dzięki czemu każda pacjentka może wybrać ten, który będzie dla niej najwygodniejszy i najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Tradycyjnym i dobrze znanym rozwiązaniem jest odwiedzenie gabinetu wybranego ginekologa. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi niezbędne badania, które wykluczą istnienie przeciwskazań do rozpoczęcia stosowania antykoncepcji. Gotowa recepta zostanie wygenerowana w formie elektronicznej i przekazana pacjentce. Dokument ten można uzyskać również bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić, aby skorzystać z tej możliwości to wziąć udział w konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W trakcie takiej rozmowy zamiast badań zostanie przeprowadzony dokładny wywiad zdrowotny, który będzie dla lekarza wystarczającym źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta. Wystawiona recepta zostanie przesłana drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z usługi generowania recept oferowanej przez dedykowane strony internetowe. Gwarantują one krótki czas realizacji, a także korzystne ceny. Po wypełnieniu formularza oraz opłaceniu zamówienia, recepta zostanie przesłana do pacjenta. Cały proces jest bardzo prosty i trwa maksymalnie kilka minut.

Jaką skuteczność ma ta forma antykoncepcji?

Kobiety decydujące się na rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej biorą pod uwagę przede wszystkim jej skuteczność. Okazuje się, że ta forma antykoncepcji charakteryzuje się niemal 99-procentową skutecznością. Dzięki jej stosowaniu można zapobiegać ciąży i mieć pewność bezpieczeństwa. Do określania skuteczności antykoncepcji wykorzystuje się tak zwany wskaźnik Pearla. W przypadku tabletek wynosi on od 0.1 do 0.9 i oznacza, że na 1000 kobiet stosujących tę formę antykoncepcji tylko 1-9 kobiet zachodzi w nieplanowaną ciążę. Aby mieć pewność, że przyjmowane tabletki zachowują pełną skuteczność, należy brać je codziennie o tej samej porze. Każde pominięcie lub opóźnienie przyjęcia tabletki może wiązać się ze zmniejszeniem jej skuteczności. W takich przypadkach często wymagane jest stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji.
Potrzebujesz recepty na opisane tabletki? Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Gotowy dokument uzyskasz w zaledwie kilka minut. Sprawdź!