Doreta recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Doreta recepta – pomoc w silnym i uporczywym bólu

Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, odwiedź naszą stronę internetową. Twój dokument zostanie wygenerowany w zaledwie kilka minut bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprawdź!
Doreta recepta to dokument wystawiany jedynie przez uprawnionego lekarza. Wspomniany lek charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbólowym, które może skutecznie zwalczyć nawet ból o mocnym nasileniu. Na skuteczność i działanie preparatu wpływa jego dwuskładnikowa substancja czynna. Podczas kuracji lekiem istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, który wskazał tego typu leczenie, a także zachowanie szczególnej ostrożności. W dzisiejszym artykule przedstawiamy sytuacje kiedy wskazane jest stosowanie leku Doreta oraz przeciwskazania, których istnienie uniemożliwia rozpoczęcie kuracji, odpowiadamy jak uzyskać receptę na ten preparat, a także poruszamy kwestię jego bezpiecznego dawkowania.

  • Kiedy wskazane jest stosowanie leku Doreta?
  • Jakie przeciwskazania uniemożliwiają stosowanie leku?
  • Jak uzyskać receptę na wspomniany lek?

Kiedy zalecana jest Doreta recepta

Doreta recepta jest dokumentem, który umożliwia zakupienie tego leku w aptece. Preparat charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbólowym, dlatego może zostać przepisany jedynie w określonych sytuacjach. Wskazaniem do stosowania jest silny ból często towarzyszący pacjentom onkologicznym lub neurologicznym. Substancją czynną zawartą w leku jest tramadol, którego działanie jest bardzo podobne do działania morfiny. Z powodu intensywnego oddziaływania na ośrodkowy układ nerwowy, należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku, a także przebywać pod kontrolą lekarza. Oprócz tramadolu lek zawiera również paracetamol, który dodatkowo stymuluje działanie przeciwbólowe. Lek Doreta będzie wskazany w przypadku leczenia bólu o średnim, umiarkowanym, a także dużym nasileniu.

W jakich sytuacjach nie wolno stosować tego leku?

Lek Doreta nie może być stosowany u wszystkich pacjentów. Istnieje kilka przeciwskazań, których istnienie uniemożliwia przyjmowanie preparatu przez chorego. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na substancje czynne lub jakikolwiek inny składnik leku. Przeciwskazaniem do stosowania preparatu jest nieleczona padaczka, a także niewydolności organów, takich jak wątroba nerki i płuca. Pacjent przyjmujący lek nie może równocześnie spożywać leków nasennych, a także innych ośrodkowo działających środków przeciwbólowych. Nie zaleca się łączenia leku Doreta z alkoholem oraz innymi substancjami psychoaktywnymi. Lekarza generującego receptę należy bezwzględnie poinformować o przyjmowaniu leków z grupy inhibitorów MAO. Pomiędzy stosowaniem tych leków, a przyjęciem Dorety powinno upłynąć minimum 14 dni.

Jak uzyskać Doreta receptę?

Doreta recepta jest niezbędna do zakupu tego leku w aptece. Aby ją uzyskać należy skontaktować się z lekarzem, który będzie uprawiony do jej wygenerowania. W tym celu można odwiedzić gabinet lekarski. W trakcie takiej wizyty niezbędne będzie przedstawienie zaobserwowanych objawów, a także dotychczasowych wyników badań. Jeśli będą zalecenia do rozpoczęcia kuracji i nie będą istniały żadne przeciwskazania, lekarz wygeneruje odpowiednią receptę i przekaże ją pacjentowi wraz ze wskazówkami dotyczącymi jej realizacji. Recepta może również zostać uzyskana be potrzeby wychodzenia z domu. Aby skorzystać z takiej możliwości należy odbyć konsultację telefoniczną lub online z wybranym lekarzem. Zamiast badań przeprowadzi on dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Jeśli wszystko będzie w porządku i będzie możliwe rozpoczęcie kuracji, recepta zostanie wystawiona i przesłana na konto pacjenta. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z usługi generowania recept oferowanej przez dedykowane strony internetowe. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej i uregulowaniu płatności, gotowy dokument zostanie przesłany do użytkownika. Cały proces jest bardzo wygodny, intuicyjny i zajmuje maksymalnie kilka minut.

Jak dawkować wspomniany lek?

Stosując lek Doreta charakteryzujący się silnym działaniem, bardzo istotne jest przestrzeganie zaleconej i dopuszczalnej dawki. Podczas kontaktu z lekarzem, który wygeneruje receptę powinna być ustalona również wielkość dawki, a także częstotliwość jej przyjmowania. Tradycyjną, początkową dawkę stanowią dwie tabletki preparatu. Nie wolno ich przyjmować częściej niż co 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 8 tabletek przyjmowanych w odpowiednich odstępach czasu. Osoby starsze, a także wykazujące początki umiarkowanej niewydolności wątroby lub nerek, powinny wydłużać odstępy między kolejnymi dawkami. Stosowanie leku nie powinno być łączone z alkoholem. Podczas kuracji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza, a także reagować w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepożądanych reakcji. W takiej sytuacji zalecane jest odstawienie leku i natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem.

Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, odwiedź naszą stronę internetową. Twój dokument zostanie wygenerowany w zaledwie kilka minut bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprawdź!