Evra recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Evra recepta – plastry jako skuteczna  metoda antykoncepcji

Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, odwiedź naszą stronę internetową. Twój dokument zostanie wygenerowany w zaledwie kilka minut bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprawdź!

Evra recepta to zagadnienie bardzo często pojawiające się w wyszukiwarkach. Wiele osób zachęconych formą preparatu postanawia dowiedzieć się o nim niezbędnych informacji. Istotną kwestią jest jednak recepta niezbędna do uzyskania tego leku. Pacjentki powinny poznać najszybsze i najwygodniejsze sposoby na uzyskiwanie tego typu dokumentów. Wiedza ta pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale także wielu nerwów i stresu. Ponadto, antykoncepcja jest obecnie bardzo popularna. Aby zachować jej długotrwałe i skuteczne działanie należy regularnie przyjmować leki. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czym jest lek Evra i jakim działaniem się charakteryzuje, przedstawiamy przeciwskazania uniemożliwiające rozpoczęcie stosowania tego preparatu, a także prezentujemy najlepsze sposoby na ich uzyskanie.

  • Czym jest i jakie działanie ma lek Evra?
  • Kiedy nie wolno rozpoczynać kuracji tym lekiem?
  • Jak skutecznie i szybko uzyskać receptę na ten lek?

Czym jest i jak działa Evra recepta?

Evra recepta to dokument niezbędny dla osób, które chcą zakupić wspomniany lek w aptece. Evra jest środkiem antykoncepcyjnym. Występuje w postaci plastra, który należy nakleić na skórę. Substancją czynną zawartą w preparacie jest estrogenowy i progestegenowy etynyloestradiol oraz norelgestromin. Zawarte z plastrze substancję po przeniknięciu przez skórę do krwi mają za zadanie wpłynąć na funkcjonowanie kobiecego układu rozrodczego. Głównym działaniem preparatu jest zahamowanie jajeczkowanie, przez co komórka nie będzie mogła zagnieździć się w macicy, a tym samym nie dojdzie do zapłodnienia. Ochrona antykoncepcyjna rozpoczyna się po 48 godzinach od naklejenia plastra. Substancje mogą utrzymywać się w organizmie do miesiąca po odklejeniu plastra. Są metabolizowane w wątrobie, a następnie wydalane z moczem oraz kałem.

Kiedy nie zaleca się stosowania tego preparatu?

W przypadku Evry, tak jak w przypadku wielu innych leków, istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji tym preparatem. Należy ich przestrzegać i nie narażać się na niepożądane działanie leku. Przede wszystkim preparatu powinny unikać osoby uczulone na którykolwiek jego składnik. W takiej sytuacji mogłaby wystąpić silna reakcja alergiczna objawiająca się nie tylko świądem i wysypką, ale wieloma groźnymi dolegliwościami. Pacjenci stosujący lek nie powinni zmagać się z zakrzepicą, zatorowością oraz nadciśnieniem. Przeciwskazaniem do stosowania leku jest cukrzyca oraz niedobory białek. Leku nie powinny stosować osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Warto zaznaczyć, że lek bezwzględnie powinien być unikany przez kobiety w ciąży, a także Panie karmiące piersią.

Jak uzyskać Evra receptę?

Evra recepta może zostać uzyskana na kilka różnych sposobów. Dzięki temu pacjent może wybrać ten, który będzie dla niego najwygodniejszy i najbardziej satysfakcjonujący. Tradycyjnym podstawowym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. Podczas wizyty lekarz może zalecić wykonanie niezbędnych badań. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwwskazania, recepta zostanie wygenerowana i przekazana pacjentce wraz z niezbędnymi wyjaśnieniami jej realizacji. Dokument ten można uzyskać również bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić to skorzystać z konsultacji telefonicznej lub online. W trakcie rozmowy lekarz nie przeprowadził badań, ale dokładny wywiad, który będzie podstawowym źródłem informacji o stanie zdrowia pacjentki. Gotowa recepta zostanie przesłana drogą elektroniczną. Coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie recepty jest również skorzystanie z usługi ich generowania oferowanej przez kilka, dedykowanych stron internetowych. Po wypełnieniu formularza dotyczącego zdrowia i uregulowaniu płatności ze zamówienie recepta zostanie wygenerowana i przesłana na konto pacjenta, którego dotyczy.

Co zrobić po uzyskaniu gotowej recepty?

Wiele osób zastanawia się co zrobić z gotowym dokumentem otrzymanym od lekarza. Okazuje się, że proces wykupienia zawartych na recepcie leków jest bardzo prosty i nie powinien nikomu sprawić żadnych problemów. Od 2018 roku generowane są tylko recepty w formie elektronicznej, dlatego przed wizytą w aptece należy przepisać lub zapamiętać czterocyfrowy kod zawarty na dokumencie albo przygotować urządzenie, na którym możliwe będzie wyświetlenie recepty sprzedawcy. Po potwierdzeniu kodu numerem pesel pacjenta, którego dotyczy recepta, system powinien zaakceptować wprowadzone dane, a tym samym umożliwić sfinalizowanie transakcji i zakupienie pożądanego leku. Po wykupieniu preparatów recepta zostanie dezaktywowana, a do zakupu kolejnej porcji medykamentów wymagany będzie kolejny, nowy dokument.

Jeśli potrzebujesz recepty na wspomniany lek, odwiedź naszą stronę internetową. Twój dokument zostanie wygenerowany w zaledwie kilka minut bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprawdź!