L4 na migrene

99.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do L4

Category:
Description

L4 na migrenę – wszystko co warto wiedzieć

L4 na migrenę to zwolnienie, którego uzyskaniem zainteresowanych jest wielu pracowników. Migrena jest dolegliwością, której objawy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i uniemożliwiają wykonywanie wielu czynności. Okazuje się, że coraz więcej osób mierzy się z tą chorobą. Co ciekawe, niemalże ¾ osób zmagających się z tą dolegliwością to kobiety. Choroba ta jest problematyczna nie tylko dla samego chorego pracownika, ale także jego otoczenia. Wraz z pojawieniem się objawów, spada jego wydajność, a ten staje się rozdrażniony. W dzisiejszym artykule odpowiadamy jak uzyskać zwolnienie lekarskie na migrenę, przedstawiamy objawy charakterystyczne dla tej dolegliwości, a także poruszamy kwestię wymiaru tego typu urlopu chorobowego oraz wypłacanych w trakcie jego trwania świadczeń.

  • Jak uzyskać zwolnienie lekarskie na migrenę?
  • Ile może trwać takie zwolnienie?
  • Co zrobić z gotowym dokumentem?

Jak można uzyskać L4 na migrenę?

L4 na migrenę można uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjną i podstawową metodą jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego wybranego medyka. W trakcie takiej wizyty lekarz przeprowadzi niezbędne badania, a także zaleci najskuteczniejsze leczenie. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwskazania, wystawi również odpowiednie zwolnienie lekarskie. O urlop chorobowy można wnioskować również bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić to skorzystać z konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W trakcie takiej rozmowy niemożliwe będzie przeprowadzenie badań, jednak dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta i zaobserwowanych przez niego objawów pozwoli uzyskać medykowi wszystkie niezbędne informacje. Coraz bardziej popularnym sposobem na uzyskanie zwolnienia lekarskiego jest również skorzystanie z jednej z dedykowanych stron internetowych. Tego typu witryny oferują generowanie zwolnień w zaledwie kilka minut. Po wypełnieniu formularza znajdującego się na stronie głównej oraz opłaceniu zamówionego dokumentu, zostanie on wygenerowany i przesłany na konto pacjenta, którego dotyczy. Nad tego typu stronami czuwają uprawnieni lekarz, dzięki czemu pacjent może być pewny, że uzyskane zwolnienie będzie prawidłowe i nie przysporzy żadnych kłopotów podczas jego realizacji.

Czym objawia się migrena?

Migrena jest dość nieprzyjemną dolegliwością, która znacznie utrudnia choremu codzienne funkcjonowanie. Cały okres choroby dzieli się na cztery etapy. Pierwszy z nich jest zwany zapowiadającym i zwykle rozpoczyna się kilka godzin lub kilka dni przed faktyczną migreną. Charakteryzuje go spadek nastroju, drażliwość, a także nadwrażliwość na bodźce. Kolejny etap to aura migrenowa, której towarzyszy zespół objawów pojawiąjących się bezpośrednio przez bólem migrenowym. Po tym etapie następuje napad migreny. Ostatnim okresem jest etap postdromalny, który charakteryzuje się dyskomfortem w miejscu, gdzie wcześniej był ból, a także osłabieniem i zmęczeniem. Faktycznej migrenie towarzyszy zwykle silny, jednostronny ból głowy, nudności, wymioty, a także nadwrażliwość na bodźce.

L4 na migrenę i jak często można wnioskować o takie zwolnienie?

L4 na migrenę nie ma jasno i ściśle określonego czasu trwania. Z reguły każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, dzięki czemu pacjent może liczyć na uzyskanie najlepszego i najbardziej pasującego rozwiązania. Najczęściej udzielany okres zwolnienia lekarskiego to 40 dni w ciągu roku. Z reguły napady migrenowe pojawiają się nawet co 2-3 miesiące. Dolegliwość ta jest więc dość problematyczna i wymaga od chorego wielu wyrzeczeń. Często pacjenci są wręcz przykuci do łóżka, a podczas napadu nie są w stanie wykonać najprostszych czynności. Tradycyjne zwolnienie lekarskie może trwać maksymalnie 182 dni w ciągu całego roku kalendarzowego. Warto skontaktować się z lekarzem i indywidualnie ustalić plan leczenia tej przypadłości, tak aby pacjent w okresie napadów mógł skupić się wyłącznie na leczeniu i odpoczynku.

Czy w trakcie zwolnienia pracownik uzyska świadczenia pieniężne?

Istotną kwestią dotyczącą zwolnień lekarskich jest możliwość pobierania świadczeń pieniężnych. Wiele osób nie wyobraża sobie pozostawania bez stałego źródła dochodów, które gwarantuje środki do życia. Okazuje się, że dzięki podleganiu pod ubezpieczenie chorobowe, pracownik może pobierać świadczenia pieniężne w postaci wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Oba świadczenia mają wysokość 80% podstawy wynagrodzenia, czyli średniej wypłat otrzymanych przez pracownika w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Aby zachować prawo do pobierania świadczeń, należy przestrzegać zasad obowiązywania zwolnienia lekarskiego. Przede wszystkim wymagane jest respektowanie zaleceń lekarza zawartych na zwolnieniu. W trakcie urlopu chorobowego nie wolno podejmować jakichkolwiek czynności prowadzących do zarobku. Złamanie zasad obowiązywania zwolnienia może skutkować odebraniem świadczenia, a także obowiązkiem spłaty dotychczas otrzymanych rat wraz z odsetkami.

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz je w zaledwie kilka minut!

 

REALIZACJA W 15 MINUT

24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Lekarz zadzwoni Ciebie po otrzymaniu zamówienia. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.