Nasen recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Nasen recepta – sposób na jakościowy i zdrowy sen

Receptę na wspomniany lek możesz uzyskać w zaledwie kilka minut dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką i bezproblemową realizację. Kliknij i sprawdź!
Nasen recepta to dokument wymagany w przypadku chęci zakupu wspomnianego leku nasennego. Recepta może być wystawiona na kilka sposobów, nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. Ważne jest jednak posiadanie aktualnych badań, które wykluczają istnienie jakichkolwiek przeciwskazań do rozpoczęcia kuracji tym lekiem. Doraźne stosowanie leku pozwoli na skuteczne zwalczenie problemu bezsenności, a tym samym odzyskanie dłuższego i jakościowego snu. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czym jest i jak działa lek Nasen, przedstawiamy przeciwskazania, które uniemożliwiają kurację lekiem oraz możliwe działania niepożądane, a także prezentujemy sposoby na uzyskanie recepty, która pozwoli na zakup leku w aptece.

 

  • Czym jest i jak działa lek Nasen?
  • Kiedy nie wolno stosować tego leku?
  • Jak uzyskać receptę na ten preparat?

Czym jest Nasen recepta?

Nasen recepta to dokument generowany jedynie przez uprawnionego lekarza, który umożliwia pacjentowi zakup leku w jednym z wybranych punktów aptecznych. Medykament wykazuje silne działanie nasenne, dzięki czemu jest z powodzeniem stosowany w wielu przypadkach leczenia bezsenności. Zaleca się go osobom dorosłym zmagającym się z bezsennością. Ważne jest jednak krótkotrwałe i doraźne przyjmowanie go, jedynie w momentach znacznie utrudnionego zasypiania. Lek występuje w postaci tabletek powlekanych. Na rynku istnieją dwie wielkości opakowań leku Nasen – mniejsze zawiera 20 tabletek, natomiast większe 30. Substancją czynną zawartą w leku jest zolpidem, który charakteryzuje się działaniem nasennym. Lek powinien być stosowany z zachowaniem najwyższej ostrożności, ponieważ ma działanie podobne do benzodiazepin, które działają uzależniające. Regularne przyjmowanie preparatu pozwala na wydłużenie długości snu, a także poprawienie jego jakości.

Jakie istnieją przeciwskazania do stosowania leku?

Pomimo skutecznego działania, nie każdy pacjent może stosować Nasen. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na którykolwiek składnik leku. Preparat nie jest wskazany również u osób poniżej 18. roku życia. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji jest także ciężka niewydolność oddechowa oraz niewydolność wątroby. Te dolegliwości w połączeniu z lekiem mogłyby znacznie obciążyć organizm, a także narazić go na silne skutki uboczne. Leku nie powinny stosować osoby zmagające się z chorobami lub zaburzeniami natury psychicznej, ponieważ może on jedynie pogłębić stan chorobowy. W trakcie stosowania leku mogą pojawić się różne objawy niepożądane, po zaobserwowaniu których należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Najczęściej występującą reakcją alergiczną jest wysypka lub pokrzywka. Pacjenci mogą zaobserwować również bóle i zawroty głowy, wahania nastrojów oraz zaburzenia koordynacji. Częstymi objawami są również zaburzenia pracy serca oraz reakcje paradoksalne, takie jak urojenia czy omamy.

Jak uzyskać Nasen receptę?

Nasen recepta można uzyskać na kilka sposobów. Pacjent może wybrać metodę, która będzie dla niego najwygodniejsza i przyniesie najwięcej korzyści. Przede wszystkim chory może odwiedzić gabinet lekarski, a następnie przedstawić lekarzowi zaobserwowane dolegliwości i objawy. Jeśli lekarz uzna kurację lekiem za wskazaną i nie będą istniały żadne przeciwskazania, wystawi receptę i prześle ją na konto pacjenta. Dokument ten można również uzyskać bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić, aby skorzystać z tej możliwości to odbyć konsultacje online lub telefoniczną z wybranym specjalistą. Bardzo wygodnym i coraz bardziej popularnym sposobem na uzyskanie recepty stają się również strony internetowe oferujące ich generowanie. Po kliknięciu w wybraną witrynę, oczom pacjenta ukaże się formularz dotyczący stanu zdrowia i objawów, który należy wypełnić. Po spełnieniu tego warunku, użytkownik zostanie przekierowany do płatności. Po sfinalizowaniu opłaty za zamówiony dokument, lekarz wygeneruje receptę i prześle ją na konto pacjenta, którego dotyczy.

Jak będzie wyglądał gotowy dokument?

Obecnie każda recepta generowana jest jedynie w formie elektronicznej. Charakteryzuje się ona dużą wygodą oraz szybkim czasem realizacji. Gotowy dokument z reguły jest przesyłany na konto pacjenta za pośrednictwem Internetu. Recepta zawiera czterocyfrowy kod dostępu oraz kod QR. W celu uzyskania przepisanych leków należy podać czterocyfrowy kod identyfikujący dokument, a następnie potwierdzić go numerem pesel pacjenta, którego dotyczy recepta lub podać do zeskanowania sprzedawcy aptecznemu kod QR znajdujący się na recepcie. Po wprowadzeniu tych danych do systemu możliwe będzie sfinalizowanie transakcji zakupu i otrzymanie pożądanych leków. Cały proces jest łatwy i nie powinien nikomu sprawić kłopotów podczas realizacji.

Receptę na wspomniany lek możesz uzyskać w zaledwie kilka minut dzięki naszej stronie internetowej. Gwarantujemy szybką i bezproblemową realizację. Kliknij i sprawdź!