Nasen

Nasen – lek nasenny i uspokajający

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nasen to lek nasenny i uspokajający przeznaczony dla dorosłych. Preparat ten charakteryzuje się bardzo silnym działaniem, dzięki czemu może okazać się zbawienny w przypadku silnych problemów związanych z zasypianiem, bezsennością oraz stresem. Z powodu silnej substancji czynnej zawartej w leku pacjent powinien ściśle przestrzegać zasad przyjmowania oraz uważnie obserwować swój organizm oraz jego reakcję na przyjmowany preparat. Przez cały okres stosowania leku, chory powinien pozostawać pod stałą opieką i obserwacją lekarza, który zadecydował o rozpoczęciu kuracji tym preparatem. Bardzo ważne jest również przestrzeganie dopuszczonej dawki dziennej leku, ponieważ zawarty w nim zolpidem po przedawkowaniu może spowodować wiele niepożądanych reakcji, w tym śpiączkę. Leku nie należy mieszać z alkoholem oraz innymi substancjami psychoaktywnymi.

 • Jakie jest działanie leku i jak go dawkować?
 • W jakich sytuacjach lek jest niewskazany?
 • Jakie skutki uboczne stosowania leku mogą się pojawić?
 • Czym jest i jak działa lek NASEN?

  NASEN jest preparatem o działaniu uspokajającym i nasennym. Jest zalecany u osób cierpiących na bezsenność. Substancją czynną tego leku jest zolpidem o stężeniu 10 mg w tabletce. Składnik ten ma działanie podobne do benzodiazepin, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jego stosowania. Dzięki regularnemu przyjmowaniu preparatu, chory odzyska dłuższy i jakościowy sen, który pozwoli na skuteczniejszą regenerację organizmu oraz lepsze samopoczucie. Lek występuje w postaci tabletek powlekanych. Można go nabyć jedynie w wybranych aptekach, po uprzednim okazaniu właściwej recepty wystawionej przez uprawnionego lekarza. Obecnie na rynku istnieją dwa rodzaje opakowań tego leku – jedno o pojemności 20 sztuk tabletek i drugie o pojemności 30 sztuk tabletek.

  Jak dawkować ten preparat?

  Ten preparat na bezsenność i uspokojenie jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki przed snem. W jednej tabletce znajduje się 10 mg zolpidemu i jest to maksymalna dzienna dawka, jaką może przyjąć dorosła osoba. Osoby starsze (po 65. roku życia), chorzy cierpiący na zapalenie wątroby lub ogólnie osłabieni powinni rozpocząć przyjmowanie leku od połowy tej dawki. Jeśli nie zostaną zaobserwowane żadne skutki uboczne i będzie niezbędne zwiększenie dawki, należy zrobić to, ale pod ścisłą kontrolą lekarza. Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, w okresach wzmożonego stresu oraz bezsenności. Czas przyjmowania leku powinien trwać od kilku dni do około dwóch tygodni. Maksymalny czas zażywania preparatów w zolpidemem nie powinna przekraczać czterech tygodni. Należy wiedzieć, że po zażyciu tabletki trzeba odczekać minimum 8 godzin, aby podjąć się jakichkolwiek czynności wymagających silnej koncentracji lub skupienia.

  Czy istnieją przeciwskazania do stosowania leku NASEN?

  Lek NASEN nie powinien być stosowany w kilku sytuacjach. Przede wszystkich powinny unikać go osoby uczulone na zolpidem lub jakikolwiek inny składnik leku. Chorzy z ciężką niewydolnością oddechową oraz cierpiący na bezdech senny również nie powinni rozpoczynać kuracji tym preparatem. Wykluczeni ze stosowania leku są również osoby z niewydolnością wątroby oraz chorzy cierpiący na miastenię, czyli autoimmunologiczną chorobę układu nerwowego objawiającą się między innymi zaburzeniami mowy, opadającymi powiekami lub upadkami spowodowanymi nużliwością mięśni. Preparat nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia, a także pacjentów skłonnych do nałogów. Zolpidem jest silną substancją, która łatwo uzależnia. Stosowanie preparatu, a także proces jego stopniowego odstawiania powinny być przeprowadzane pod okiem lekarza.

  Jakie skutki uboczne działania leku można zaobserwować?

  Podczas kuracji tym lekiem nasennym i uspokajającym mogą pojawić się pewne skutki uboczne. Do tej pory zaobserwowano u niektórych pacjentów przede wszystkim wystąpienie nadwrażliwości, która objawiała się pokrzywką lub wysypką. Częstym skutkiem ubocznym stosowania leku są również nieznaczne zaburzenia układu nerwowego, takie jak bóle czy zawroty głowy, senność lub pogłębienie kłopotów ze snem, wahania nastrojów, apatię, a także problemy z pamięcią oraz koordynacją. W trakcie przyjmowania preparatu mogą pojawić się koszmary senne oraz ogólny niepokój. Stosując lek, należy obserwować swój organizm – ważne jest kontrolowanie pracy serca oraz aktualnych wyników badania krwi. Częstym skutkiem ubocznym są również różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, szczególnie wzdęcia, wymioty oraz biegunka. Stosując lek należy ściśle przestrzegać 8-godzinnej przerwy od zajęć wymagających koncentracji oraz skupienia po zażyciu tabletki. W tym czasie nie należy wykonywać takich czynności jak m.in. prowadzenie auta. Jeżeli okres ten zostanie w pełni przespany, pacjent może spodziewać się często występującej niepamięci następczej. Jest to reakcja organizmu na silną substancję aktywną zawartą w leku.

  Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !