Recepta na testosteron

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Męska sprawa i męski lek – recepta na testosteron

Recepta na testosteron to zapytanie, które często jest wyszukiwane przez mężczyzn. Wielu z nich wstydzi się do tego przyznać, ale cierpi na zmniejszone stężenie testosteronu w organizmie. W efekcie wiele męskich funkcji jest dysfunkcyjnych i wymaga specjalnej stymulacji do ich aktywowania. Problem ten, pomimo wstydliwości i uciążliwości, wymaga kontaktu ze specjalistą i ustalenia odpowiednich kroków działania, które pomogą mężczyźnie zyskać pełną sprawność, a także większe poczucie własnej wartości. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto zgłosić się po receptę na lek zawierający testosteron, przedstawiamy działanie tego typu preparatów, a także poruszamy kwestię przeciwskazań, których istnienie uniemożliwia rozpoczęcie kuracji.

  • Kiedy wskazana jest kuracja testosteronem?
  • Jak uzyskać receptę na ten lek?
  • Jakie przeciwskazania uniemożliwiają stosowanie leku?

Kiedy zalecana jest recepta na testosteron

Recepta na testosteron to dokument, który jest niezbędny w przypadku chęci lub potrzeby zakupu leków zawierających testosteron. Składnik ten jest jednym z hormonów męskich, a więc należy zachować szczególną ostrożność podczas jego przyjmowania. Leki z testosteronem są zalecane u mężczyzn ciepiących na hipogonadyzm pierwotny lub wtórny. Dolegliwość ta oznacza, że męski układ rozrodczy nie został ukształtowany prawidłowo, przez co gonady, w tym przypadku jądra, są dysfunkcyjne i nie spełniają swojej roli. Testosteron pomoże w chorobach wynikających z niedoboru testosterony, jednak ważne jest potwierdzenie tego stanu poprzez objawy i badania kliniczne. Do charakterystycznych objawów takich dolegliwości należy impotencja, niepłodność, zmniejszony popęd seksualny, a także utrata masy kostnej. Leki z testosteronem powinny być stosowane jedynie u dorosłych mężczyzn.

Jak działają leki z testosteronem?

Leki z testosteronem nie zawierają tak naprawdę prawdziwego testosteronu, a jedynie pochodną estrową tego hormonu. Substancją czynna leku jest enantan. Testosteron wpływa na pobudzanie i utrzymywanie czynności seksualnych mężczyzn. Takie też zadanie mają leki zawierające pochodną tego hormonu. Obecny w organizmie testosteron powoduje powiększanie się jąder, gruczołu krokowego, a także wpływa na proces powstawania i dojrzewania plemników. Istotne w wielu przypadkach chorych jest to, że dzięki kuracji mogą u nich nareszcie w pełni wykształcić się wszystkie drugo- i trzeciorzędowe cechy płciowe. Terapia testosteronem może prowadzić do rozrostu mięśni, a także wzrostu gęstości kości. Preparat z testosteronem jest podawany za pomocą iniekcji. Pełne działanie substancji można zaobserwować po 14 dniach od zastrzyku. Tego typu wstrzyknięcia należy wykonywać regularnie, pod pełną kontrolą lekarza. Obserwacja specjalisty pozwoli również na szybkie reagowanie w przypadku pojawienia się jakichkolwiek reakcji niepożądanych. Do skutków ubocznych działania leku możemy zaliczyć przede wszystkim zaburzenia krwi i układu chłonnego, problemy z układem rozrodczym, łysienie i trądzik, a także zaburzenia pracy żołądka, jelit i wątroby. Po zaobserwowaniu jakiejkolwiek niepożądanej reakcji należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak uzyskać receptę na testosteron

Recepta na testosteron może zostać uzyskana na kilka sposobów, a pacjent ma prawo wybrać ten, który będzie dla niego najwygodniejszy i najbardziej satysfakcjonujący. Tradycyjnym i podstawowym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego i przedstawienie lekarzowi sytuacji. W trakcie spotkania może on wykonać również niezbędne badania. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwskazania, wygeneruje receptę i przedstawi pacjentowi sposób postępowania z gotowym dokumentem. Receptę można uzyskać również bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić to wziąć udział w konsultacji telefonicznej lub online z wybranym lekarzem. W trakcie rozmowy niemożliwe będzie wykonanie badań, jednak dokładny i rzetelny wywiad będzie dla lekarza źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z usług oferowanych przez dedykowane strony internetowe. Po wypełnieniu formularza i zaksięgowaniu płatności za zamówienie, odpowiednia recepta zostanie wygenerowana i przesłana na konto pacjenta, którego dotyczy.

Istnienie jakich przeciwskazań uniemożliwia rozpoczęcie terapii testosteronem?

Tak jak w przypadku wielu leków, tak w przypadku preparatów zawierających testosteron istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji nim. Przede wszystkim tego typu leków nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek ich składnik. Preparat jest przeznaczony dla mężczyzn, dlatego nie powinny go stosować kobiety, a także osoby poniżej 18 roku życia. Leku nie powinien być przyjmowany również przez mężczyzn z zespołem nerczycowym, rakiem gruczołu krokowego, sutka, a także wątroby. W trakcie terapii testosteronem należy regularnie monitorować stan zdrowia pacjenta. Wskazane jest wykonywanie badań krwi, które dadzą informacje między innymi o stężeniu testosteronu w organizmie.

Potrzebujesz recepty na testosteron? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz ją już w zaledwie kilka minut. Kliknij i sprawdź!