Saxenda recepta online

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Saxenda recepta online – masa ciała pod kontrolą

Potrzebujesz recepty na wspomniany lek? Dzięki naszej stronie internetowej możesz ją uzyskać w zaledwie kilka minut i to bez wychodzenia z domu. Nie wierzysz? Sprawdź!
Saxenda recepta online to zagadnienie często wyszukiwane przez internautów. Wspomniany lek charakteryzuje się skutecznym działaniem w leczeniu nadwagi oraz otyłości. Nie powinien być stosowany u wszystkich pacjentów. Przed jego zastosowaniem wymagane jest spełnienie pewnych warunków, o których wspominamy w dalszej części artykułu. Nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne, na które cierpi coraz więcej osób. Dolegliwości te mogą prowadzić do zaistnienia wielu innych, poważnych chorób. Warto więc zadbać o swoje zdrowie poprzez wprowadzenie zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Czynności te warto wspomóc zastosowaniem odpowiedniego leku. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto rozpocząć kurację tym preparatem, przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty niezbędnej do jego zakupu, a także prezentujemy zasady, których należy przestrzegać w trakcie terapii.

    • Kiedy warto zastosować wspomniany lek?
    • Jak uzyskać receptę, która umożliwi jego zakup?
    • Jakie środki ostrożności należy zachować w trakcie terapii?

Kiedy zalecana jest Saxenda recepta online?

Saxenda recepta online pozwala na zakup wspomnianego leku w aptece. Preparat ten jest przeznaczony do leczenia nadwagi i otyłości. Występuje w postaci roztworu do iniekcji. Jego substancja czynna – liraglutyd zmniejsza uczucie głodu i łaknienia, przez co pacjent czuje się syty i najedzony, a tym samym ogranicza ilość spożywanych posiłków. Warto zaznaczyć, że samo stosowanie wspomnianego leku nie rozwiąże problemu nadwagi. Niesamowicie ważne jest również wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diery oraz aktywności fizycznej. Kuracja połączona z tymi czynnikami dopiero może przynieść piorunujące efekty. Nie ma zaleceń dotyczących czasu trwania tego typu leczenia, jednak zakłada się, że jeśli po upływie 12 tygodni pacjent nie straci 5% masy ciała, powinien zrezygnować ze stosowania preparatu. Podczas rozważania rozpoczęcia kuracji tym lekiem należy wziąć pod uwagę BMI pacjenta oraz istnienie chorób wynikających z otyłości. Leku nie należy stosować u pacjentów uczulonych na którykolwiek składnik leku, zmagającym się z zaburzeniami odżywiania, a także cierpiącym na zaburzenia czynności wątroby oraz nerek.

Czym jest BMI?

Przed rozpoczęciem kuracji należy wziąć pod uwagę indywidualnie obliczony wskaźnik BMI. Jedynie określone grupy osób powinny stosować lek Saxenda, a obliczenie wspomnianego wskaźnika pozwoli na sprawdzenie, czy pacjent należy do którejś z tych grup. BMI to skrót od Body Mass Index, który jest wskaźnikiem obliczanym poprzez porównanie wzrostu pacjenta z jego masą ciała. Powstała wartość pozwala na ocenę ryzyka wielu chorób związanych z nadwagą i otyłością. Wspomniany lek jest zalecany osobom, których wskaźnik BMI wynosi ponad 30 i oznacza otyłość lub waha się w przedziel między 27 a 30 i oznacza nadwagę. Ponadto, wskazaniem do zastosowania leku jest również istnienie chorób towarzyszących nadwadze, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wskaźnik BMI nie sprawdzi się u dzieci, kobiet w ciąży, sportowców z dużą masą mięśniową oraz starszych osób.

Jak uzyskać Saxenda receptę online?

Saxenda recepta online może zostać uzyskana na kilka sposobów. Dzięki temu pacjent może wybrać ten jeden, który będzie dla niego najwygodniejszy. Dobrze znanym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego, a następnie przedstawienie swoich dolegliwości oraz poddanie się niezbędnym badaniom. Rozwiązanie to jest popularne i praktykowane, jednak często wymaga od pacjenta poświęcenia dużej ilości czasu. Okazuje się, że można skorzystać również z rozwiązań online, które pozwalają na uzyskanie recepty bez wychodzenia z domu. Jednym z takich sposobów jest odbycie konsultacji z lekarzem za pośrednictwem Internetu. W takiej sytuacji niemożliwe będzie przeprowadzenie badań, jednak dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta w zupełności wystarczy. Osoby chcące uzyskać receptę bez wychodzenia z domu mogą również skorzystać ze specjalnej strony internetowej, która oferuje generowanie tych dokumentów. Po wypełnieniu formularza znajdującego się w witrynie oraz uregulowaniu płatności za zamówienie, gotowa recepta zostanie wygenerowana przez czuwającego nad stroną, uprawnionego lekarza i przesłana na konto pacjenta, którego dotyczy.

Jakie środki ostrożności należy zachować w trakcie trwania kuracji?

W trakcie stosowania leku Saxenda należy przestrzegać kilku zasad, które zapewnią bezpieczny przebieg kuracji. Przede wszystkim podczas leczenia należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, ponieważ wspomniany preparat może prowadzić do odwodnienia. Pacjenci powinni obserwować reakcje swojego organizmu na lek, aby w przypadku pojawienie się skutków ubocznych móc niezwłocznie zrezygnować z jego przyjmowania i skontaktować się z lekarzem. Przede wszystkim należy monitorować akcję serca. Długotrwały wzrost jej częstotliwości powinien skutkować zakończeniem terapii. Specjalne środki ostrożności powinny zachować osoby zmagające się z cukrzycą, u których kuracja wspomnianym preparatem może prowadzić do hipoglikemii. Lek ma silne działanie, jednak jego stosowanie nie powinno prowadzić do nietypowych, niepożądanych reakcji. Ich wystąpienie powinno zostać dokładnie zbadane.
Potrzebujesz recepty na wspomniany lek? Dzięki naszej stronie internetowej możesz ją uzyskać w zaledwie kilka minut i to bez wychodzenia z domu. Nie wierzysz? Sprawdź!