Clobederm

Clobederm - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zmagasz się z ostrymi stanami zapalnymi skóry, którym towarzyszy nieznośny świąd i rogowacenie naskórka? Jeśli szukasz skutecznego produktu, który pozwoli Ci szybko uporać się z tymi dolegliwościami to zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leku Clobederm i sprawdź czy jest on przeznaczony dla Ciebie.Na naszym portalu elekarz24h.pl już teraz możesz umówić się na e-wizytę i otrzymać na niego receptę dostępną na twoim e-mailu już w kilka minut!

Czym jest lek Clobederm i do czego służy?

Czym jest lek Clobederm i do czego służy? Clobederm jest to produkt leczniczy występujący w postaci kremu i maści, przeznaczony do miejscowego stosowania zewnętrznego. Lek zawiera substancję czynną klobetazonu propionian stosowaną przy ostrych i krótkotrwałych stanach zapalnych skóry. Leczenie preparatem Clobederm, z uwagi na zawarte w nim silne glikokortykosteroidy włącza się najczęściej dopiero wtedy, gdy stosowane wcześniej leczenie preparatami glikokortykosteroidowymi nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Clobederm stosuje się głównie w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, liszaju rumieniowatego i płaskiego, rumienia wielopostaciowego a także w przypadku wyprysku zliszajowaciałego.

Co należy wziąć pod uwagę przed użyciem leku Clobederm?

Co należy wziąć pod uwagę przed użyciem leku Clobederm? W przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku należy poinformować o tym lekarza. Nie należy nakładać preparatu Clobederm na obszary skóry, które mogą być zmianami złośliwymi, a także na obszary skóry dotknięte aktywną infekcją wirusową. W czasie leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce – zarówno naturalne, jak i sztuczne. Jeśli przebywanie za zewnątrz jest nieuniknione, konieczne będzie zaopatrzenie się pacjenta w odpowiednią odzież, która ochroni leczone obszary przed słońcem. Preparat Clobederm w postaci maści zaleca się stosować głównie w suchych stanach zapalnych skóry. Natomiast w przypadku wilgotnych stanów zapalnych zaleca się stosowanie Clobederm w postaci kremu.

W jaki sposób i jak długo stosować lek Clobederm?

W jaki sposób i jak długo stosować lek Clobederm? Lek należy stosować w możliwie najmniejszej ilości pozwalającej na opanowanie objawów choroby a aplikacja powinna być ograniczona wyłącznie do miejsca dotkniętego zmianą chorobową. Leku Clobederm, z uwagi na to że jest to jeden z najsilniejszych kortykosteroidów nie należy stosować w sposób ciągły i przez długi okres czasu, a jedynie do ustąpienia objawów (nie dłużej niż 2 tygodnie). Jeżeli w tym czasie nie zostanie zaobserwowana żadna poprawa lub stan skóry pogorszy się, pacjent powinien przerwać leczenie i niezwłoczne skontaktować się z lekarzem. Jeśli konieczne będzie przeprowadzenie dłuższej kuracji, to preparat leczniczy należy zmienić na taki, który zawiera słabiej działające kortykosteroidy.

Czy Clobederm można stosować podczas ciąży lub podczas karmienia piersią?

Czy Clobederm można stosować podczas ciąży lub podczas karmienia piersią? W przypadku podejrzenia ciąży lub planowania zajścia w ciążę rozpoczęcie stosowania leku Clobederm powinno być rozważane wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować tego leku w ciąży, chyba że jest to konieczne. To samo dotyczy karmienia dziecka piersią. Jeśli konieczne jest nałożenie leku na piersi, nie należy karmić piersią.

Stosowanie leku Clobederm u dzieci.

Stosowanie leku Clobederm u dzieci. Preparatu leczniczego Clobederm nie wolno używać w leczeniu niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat z uwagi na zawarte w nim silne glikokortykosteroidy.

Postępowanie w sytuacjach wyjątkowych:

Postępowanie w sytuacjach wyjątkowych: W przypadku przypadkowego połknięcia nawet małej ilości kremu przez pacjenta lub inną osobę, należy skontaktować się z lekarzem i poinformować go o tym. Jeśli krem przypadkowo dostanie się do oczu, konieczne jest usunięcie resztki kremu, a następnie dokładne przemycie oczu czystą wodą. W przypadku pominięcia dawki leku Cloboderm, nie należy nadrabiać pominiętej dawki lecz kontynuować dalsze leczenie bez zmian. Zabrania się przekazywania leku Cloboderm komuś innemu ani samodzielnego modyfikowania przepisanej dawki. Jeśli pacjent jest zdania, że lek jest za słaby lub za mocny, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Działania niepożądane.

Działania niepożądane. Do działań niepożądanych najczęściej wystepujących u pacjentów stosujących preparat Clobederm zalicza się: - świąd, - pieczenie, - pojawienie się wysypki - zanik skóry, - suchość skóry, - przebarwienia skóry - owłosienie lub łysienie. Działania niepożądane mogą występować tylko u części pacjentów, objawiać się w rożny sposób lub w ogóle nie wystąpić. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek działań niepożądanych pacjent powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak prawidłowo przechowywać lek?

Jak prawidłowo przechowywać lek? Clobederm należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej nie przewyższającej 25°C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt leczniczy, może być używany tylko do daty oznaczonej na opakowaniu. Nie zamrażać.


Podstawowe informacje: Nazwa leku: Clobederm Występuje w postaci: maść (0,5 mg/g) 25 g, krem ( 0,5 mg/g) 25 g Licencja: Bausch Health Ireland Limited Substancja czynna: klobetazonu propionian Dostępność: lek na receptę Kategoria: leczenie stanów zapalnych skóry, leczenie łojotokowego zapalenia skóry, leczenie łuszczycyPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Inne leki o podobnym działaniu