Betaserc

Betaserc - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leku Betaserc używanym w leczeniu zawrotów głowy i chorób z nimi związanymi i sprawdź czy jest on przeznaczony dla Ciebie. Pamiętaj że diagnoza i decyzja o podjęciu leczenia zawrotów głowy nigdy nie powinna odbywać się na własną rękę lecz po konsultacji z doświadczonym lekarzem specjalistą.Na naszym portalu elekarz24h.pl możesz łatwo umówić się na e-wizytę i otrzymać receptę na niezbędne leki, dostępna na twoim e-mailu już w kilka minut!

Czym jest lek Betaserc?

Czym jest lek Betaserc? Betaserc jest lekiem na receptę wykorzystywanym w leczeniu choroby Meniere'a z typowymi objawami takimi jak szumy uszne, zawroty głowy z nudnościami i wymiotami a także w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego. Substancja czynna leku Betaserc - dichlorowodorek betahistyny wpływa na układ histaminowy i powoduje zwiększenie przepływu krwi w uchu wewnętrznym co zmniejszania częstotliwość i nasilanie się zawrotów głowy.

Co należy wziąć pod uwagę przed użyciem?

Co należy wziąć pod uwagę przed użyciem? W przypadku nadwrażliwości na substancję czynną, pomocniczą lub jakikolwiek inny składnik leku należy poinformować o tym lekarza. Należy także powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent stosuje tak zwane inhibitory MAO (w tym leki zawierające substancję czynną selegilinę przeciw chorobie Parkinsona) lub leki przeciwhistaminowe (leki przeciw alergiom lub przeciw zapaleniu błony śluzowej żołądka lub wrzodom żołądka). Pacjenci z astmą oskrzelową i pacjenci z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy w wywiadzie muszą poinformować o tym lekarza, ponieważ Betaserc należy podawać tym pacjentom z ostrożnością. Produkt leczniczy Betaserc zawiera parahydroksybenzoesany, które mogą powodować reakcje alergiczne, w tym reakcje opóźnione.

W jaki sposób i jak długo stosować lek Betaserc?

W jaki sposób i jak długo stosować lek Betaserc? Tabletki należy przyjmować wraz z posiłkiem. Niekiedy pierwsze efekty leczenia są zauważalne dopiero po upływie kilku dni a nawet tygodni od rozpoczęcia stosowania preparatu. Pełny skutek często odnotowuje się dopiero po kilku miesiącach leczenia. Lekarz indywidualnie dostosowuje dawkowanie i czas trwania leczenia indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. W przypadku preparatu 8 mg lek przyjmowany jest najczęściej po 1 lub 2 tabletki ok. 3 razy na dobę, natomiast preparat 24 mg zaleca się stosować 2 razy na dobę po 1 tabletce. Tabletki Betaserc posiadają linię podziału. Można je podzielić, aby ułatwić połknięcie, ale nie w celu podania połowy dawki, chyba że lekarz wyraźnie na to wskazał. Aby podzielić tabletkę, należy położyć ją na płaskiej powierzchni z linią podziału skierowaną do góry i następnie nacisnąć linię podziału płasko kciukiem.

Czy Betaserc można stosować podczas ciąży lub podczas karmienia piersią?

Czy Betaserc można stosować podczas ciąży lub podczas karmienia piersią? W przypadku podejrzenia ciąży lub planowania zajścia w ciążę rozpoczęcie zażywania leku Betaserc powinno być rozważane wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować leku w ciąży i w okresie karmienia piersią, chyba że jest to konieczne.

Stosowanie leku Betaserc u dzieci.

Stosowanie leku Betaserc u dzieci. Nie zaleca się stosowania produktu Betaserc u dzieci i młodzieży do lat 18 ze względu na niewystarczające dane dotyczące jego bezpieczeństwa i skuteczności w odniesieniu do tej grupy pacjentów.

Reakcje niepożądane.

Reakcje niepożądane. Podczas przyjmowania leku Betaserc mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból głowy, kołatanie serca, nudności i niestrawność. Znacznie rzadziej odnotowuje się działania niepożądane takie jak nerwowość i pieczenie oczu a także ucisk w klatce piersiowej ale mogą one wystąpić. W przypadku zauważenia przez pacjenta jakichkolwiek działań niepożądanych, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dotyczy to także działań niepożądanych niewymienionych w ulotce dołączonej do leku.

Postępowanie w sytuacjach wyjątkowych:

Postępowanie w sytuacjach wyjątkowych: Lek Betaserc przepisywany jest w celu leczenia zawrotów głowy lub zespołu Meniere’a, które mogą powodować senność i wymioty. Może to mieć wyraźny negatywny wpływ na zdolność reagowania, prowadzenia pojazdów i posługiwania się narzędziami lub maszynami. Chociaż badania na zdrowych ludziach wykazały, że betahistyna nie ma wpływu na powyższe czynności, to reakcje mogą być zaburzone z powodu działań niepożądanych leku, zwłaszcza we wczesnych stadiach leczenia. Zabrania się przekazywania leku Betaserc komuś innemu ani samodzielnego modyfikowania przepisanej dawki. Jeśli pacjent jest zdania, że lek jest za słaby lub za mocny, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak prawidłowo przechowywać lek?

Jak prawidłowo przechowywać lek? Betaserc należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Temperatura w miejscu przechowywania leku nie powinna przewyższać 30°C. Produkt leczniczy, może być używany tylko do daty oznaczonej na opakowaniu.


Podstawowe informacje: Nazwa leku: Betaserc Występuje w postaci: tabletki powlekane 8 mg i 24 mg Opakowanie zawiera: 20, 50, 60, 100 lub 120 tabletek Licencja: Mylan Healthcare Sp. z o.o. Substancja czynna: dichlorowodorek betahistyny Dostępność: lek na receptę Kategoria: leki na zawroty głowy, leczenie choroby Méniére'aPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Inne leki o podobnym działaniu