Metronidazol Polpharma

Metronidazol Polpharma - opis i informacje o leku

Wizyta lekarska o dowolnej porze. Ekspresowa realizacja! Kod do e-recepty nawet w 5 minut na Twoim telefonie!

Potrzebujesz leku, który skutecznie wyleczy zakażenie bakteryjne lub pierwotniakowe? Sięgnij po Metronidazol Polpharma – tabletki doustne na receptę, które zwalczają bakterie beztlenowe, odpowiedzialne za wywołanie m.in. infekcji pochwy, zapalenia jelita grubego, czy ropnia wątroby. Podejrzewasz u siebie jedno z tych zakażeń? Skontaktuj się z lekarzem i umów się na e-konsultacje, na których otrzymasz specjalistyczną pomoc wraz z e-receptą na potrzebny preparat.

Metronidazol Polpharma – lek na różne zakażenia bakteryjne

Metronidazol Polpharma to lek dla dorosłych i dla dzieci produkowany w formie tabletek doustnych, charakteryzujących się różną zawartością substancji czynnej metronidazolu (250 / 500 mg). Można go kupić na receptę i nie podlega refundacji. Jego działanie opiera się na produkowaniu w komórkach związków, których zadaniem jest zniszczenie drobnoustrojowego DNA. Ma tym samym działanie bakteriobójcze i pierwotniakobójcze. Warto zaznaczyć, że jest skuteczny tylko na bakterie beztlenowe i pierwotniaki, nie radzi sobie z zakażeniem wywołanym przez bakterie tlenowe. Substancje zawarte w tabletkach Metronidazol Polpharma dobrze się wchłaniają i wnikają do organów, sieci tkanek i płynów ustrojowych, a nawet przenikają do łożyska i mleka kobiecego, dlatego nie należy stosować ich w okresie ciąży i laktacji.

Czy Metronidazol Polpharma jest wydawany na receptę?

Tak, Metronidazol Polpharma, w obu dostępnych dawkach, można otrzymać w aptece wyłącznie w drodze okazania recepty. Jest on przepisywany przez lekarza w oparciu o wywiad medyczny, objawy chorobowe i wyniki specjalistycznych badań.

Wskazania do przyjmowania leku przeciwbakteryjnego Metronidazol Polpharma

Tabletki Metronidazol Polpharma przeznaczone są do stosowania na objawy zakażenia bakteryjnego i pierwotniakowego. Sprawdzają się m.in. w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, zarówno kobiet, jak i mężczyzn (np. bakteryjnego zapalenia pochwy), w profilaktyce infekcji pooperacyjnych, przy zakażeniach wywołanych przez bakterie beztlenowe (np. posocznicy, zapalenia płuc, zakażenia ran), w toku pełzakowicy i giardiozy, w zwalczaniu ostrego zapalenia dziąseł, w terapii odleżyn i owrzodzeń kończyn, itd.

Jak należy dawkować tabletki Metronidazol Polpharma?

Prawidłowe dawkowanie leku Metronidazol Polpharma ustala lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem, w którym powinny znaleźć się informacje na temat jego wieku, historii chorób, ogólnego stanu zdrowia i dolegliwości, które są wskazaniem do przyjmowania preparatu. W zależności od objawów stosuje się różne schematy dawkowania i długości terapii. Informacje o zalecanym sposobie przyjmowania leku znajdują się również w ulotce dołączonej do opakowania.

Możliwe reakcje organizmu na leczenie Metronidazolem

Warto wiedzieć, że stosowanie tabletek Metronidazol Polpharma może doprowadzić do wystąpienia różnych reakcji organizmu, niekoniecznie związanych z przebiegiem choroby, która jest powodem leczenia tym preparatem. Ich przyjmowanie może skutkować pojawieniem się zakażeń drożdżakowych pochwy, jamy ustnej, a nawet jelit. Podczas terapii tym lekiem u pacjenta może pojawić się ciemne zabarwienie moczu, a na skórze mogą wystąpić wykwity pęcherzowe. Ponadto nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku może doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych. W takich przypadkach należy natychmiast przerwać stosowanie tabletek i zwrócić się o pomoc do lekarza.

Czy podczas stosowania Metronidazolu można pić alkohol?

Nie, spożywanie alkoholu nie jest wskazanie ani podczas kuracji preparatem, ani co najmniej 2 dni po jej zakończeniu. Substancje zawarte w Metronidazolu Polpharma potęgują szkodliwe działanie alkoholu i w połączeniu z nim mogą wywołać działania niepożądane, do których zaliczyć można m.in. bóle i zawroty głowy, uderzenia gorąca, nadmierną potliwość ciała, nudności i wymioty.

Czy niewskazane jest stosowanie Metronidazolu Polpharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ponieważ substancje czynne obecne w pigułkach Metronidazolu przenikają do łożyska i mleka kobiety karmiącej, niewskazane jest ich stosowanie w okresie ciąży i laktacji. Niektórzy specjaliści odradzają stosowanie leku tylko w pierwszym trymestrze, a dopuszczają tę możliwość w późniejszym okresie ciąży, jednak zależy to od oceny medycznej korzyści, które może przynieść kuracja tym preparatem. W przypadku kiedy leczenie Metronidazolem jest konieczne, kobieta powinna przerwać karmienie piersią w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne swojego dziecka.


Metronidazol Polpharma (lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek przeciwbakteryjny / przeciwpierwotniakowy / na bakteryjne zapalenie pochwy Substancja czynna: metronidazol Dawka: tabletki: 250 / 500 g, roztwór do wstrzykiwania i infuzji: 5 mg/ml Opakowanie: 14 / 20 / 28 tabletekWizyta lekarska o dowolnej porze. Ekspresowa realizacja! Kod do e-recepty nawet w 5 minut na Twoim telefonie!