Betmiga

Betmiga - opis i informacje o leku

Potrzebujesz e-recepty? Zamów e-konsultację ze specjalistą i otrzymaj kod do swojej e-recepty w kilka minut!

Nadreaktywność pęcherza to choroba, z którą zmaga się coraz większa liczba osób niezależnie od płci czy wieku. Skutkiem tego schorzenia jest nie tylko ból i dyskomfort fizyczny, ale również duże obciążenie psychiczne. Ponieważ nadreaktywność może powodować rozmaite komplikacje, np. silne parcie na pęcherz połączone z nykturią, wielu chorych decyduje się na zasięgnięcie pomocy lekarskiej. Warto przy tym pamiętać, że tego schorzenia nie można całkowicie wyleczyć. Można tylko zminimalizować jego objawy. Masz diagnozę i szukasz sprawdzonego preparatu, który pomoże Ci rozwiązać problem nietrzymania moczu? Sprawdź, jakie możliwości oferuje lek na schorzenia układu moczowo-płciowego Betmiga, który działa rozkurczająco na mięśnie gładkie pęcherza moczowego. Umów się na e-konsultacje lekarskie w naszym centrum medycznym i uzyskaj e-receptę na ten preparat.

Co to jest Betmiga i jak działa?

Lek nowej generacji Betmiga stosowany jest w celu zmniejszania dolegliwości związanych z nadreaktywnym pęcherzem: parcia na pęcherz (w tym naglącego, który pojawia się nawet przy niewielkim wypełnieniu pęcherza uryną), częstomoczu i nocnego wydalania moczu. W jego skład wchodzi substancja czynna w postaci mirabegronu i nie jest to lek refundowany. Można go zakupić tylko po okazaniu ważnej recepty.

Zalecenia do stosowania leku Betmiga

Zasadniczym wskazaniem do wdrożenia leku Betmiga u pacjenta są zaburzenia pracy pęcherza, a dokładnie jego nadreaktywność, która może mieć podłoże idiopatyczne, wynikać z obecności chorób układu moczowego, zaburzeń układu neurologicznego, być skutkiem przebytych operacji dolnych dróg moczowych, ale równie dobrze może pojawić się w wyniku prowadzonego stylu życia lub samoistnie – bez konkretnego powodu. O zasadności stosowania leku Betmiga w powyższych sytuacjach decyduje specjalista urolog lub lekarz ginekolog – w przypadku kobiet.

Jak dawkuje się tabletki Betmiga?

Betmiga produkowany jest w postaci tabletek w dawce 25 lub 50 mg, które należy stosować doustnie bez względu na porę dnia lub spożywane posiłki. Dawkowanie preparatu ustala lekarz diagnozujący u chorego problem z pęcherzem. Zazwyczaj terapia polega na regularnym przyjmowaniu dziennej dawki wynoszącej 50 mg i nie wolno jej samodzielnie modyfikować, gdyż może to negatywnie wpłynąć na pracę układu krążenia. Nie należy również odstawiać leku bez porozumienia z lekarzem. Mimo że tabletki Betmiga mają przedłużone działanie, aby zminimalizować objawy zaburzeń pęcherza należy przyjmować je systematycznie. Dotyczy to również osób starszych i pacjentów zmagających się z zaburzeniami pracy nerek i wątroby. W ich przypadku nie ma potrzeby zmniejszania zalecanych dawek. Istotną informacją jest to, że Betmiga nie wykazuje znaczących interakcji z lekami na bazie warfaryny, solifenacyny, metforminy i tamsulosyny, a także z tabletkami antykoncepcyjnymi zawierającymi w swoim składzie lewonorgestrel lub etynyloestradiol.

Przeciwwskazania do stosowania leku Betmiga

Leku Betmiga nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ze względu na brak szczegółowych badań nie zaleca się jego stosowania również u osób ze zdiagnozowaną ostrą niewydolnością wątroby lub nerek. Z oczywistych względów tabletek Betmiga nie powinni stosować pacjenci uczuleni na jakąkolwiek substancję zawartą w tym leku. Specjaliści odradzają także leczenie dolegliwości układu moczowego tym preparatem u osób z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wywiadu lekarskiego pacjent zgłosił specjaliście wszystkie schorzenia i dolegliwości, które leczy, a także preparaty medyczne, które przyjmuje.

Betmiga – skutki uboczne stosowania

Przyjmowanie tabletek na nietrzymanie moczu Betmiga może wiązać się z wystąpieniem u pacjenta działań niepożądanych. Na liście skutków ubocznych stosowania tego leku znajdują się: bóle i zawroty głowy, problemy ze strony układu moczowego, nudności, zaparcia i biegunka. Poza tym rzadko mogą pojawić się stany zapalne i świąd pochwy u kobiet, zapalenia pęcherza, migotanie przedsionków, stany zapalne żołądka, wysypka, świąd, pokrzywka lub inne zmiany skórne, obrzęki stawowe czy zwiększenie ciśnienia tętniczego. W takich i innych poważniejszych przypadkach należy skontaktować się z lekarzem.

Czy w okresie kuracji lekiem Betmiga można prowadzić pojazdy?

Ponieważ stosowanie leku Betmiga może powodować szereg skutków ubocznych negatywnie wpływających na zdolność reakcji, wskazana jest konsultacja z lekarzem w sytuacji, kiedy pacjent przyjmujący ten preparat zamierza prowadzić pojazd lub obsługiwać maszyny.


Betmiga (tabletki, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na nietrzymanie moczu Substancja czynna: mirabegron Dawka: 25 / 50 mg Opakowanie: 10 / 20 / 30 / 50 / 60 / 90 / 100 / 200 tabletek



Potrzebujesz e-recepty? Zamów e-konsultację ze specjalistą i otrzymaj kod do swojej e-recepty w kilka minut!