Uroflow

Uroflow - opis i informacje o leku

Porada lekarska z e-receptą bez wychodzenia z domu. Szybko, tanio i bezpiecznie. Kod do e-recepty w 5 minut na Twój telefon lub e-mail!

Choroby pęcherza moczowego mogą objawiać się dokuczliwymi i niekomfortowymi dolegliwościami, wśród których wyróżnić można nietrzymanie moczu. Problem ten jest przyczyną wielu wstydliwych sytuacji, ale generuje również duży dyskomfort, a czasem nawet ból. Dlatego wiele osób zmagających się z tym schorzeniem poszukuje sprawdzonego rozwiązania, które pomoże załagodzić nieprzyjemne objawy. Jak się okazuje, dobrym wyborem jest lek Uroflow. Jednak zanim pacjent zdecyduje się na jego stosowanie, warto zapoznać się ze szczegółowym opisem tego preparatu. Jeśli lekarz stwierdzi, że ten lek pomoże Ci rozwiązać problem nietrzymania moczu, na naszej stronie internetowej z łatwością wygenerujesz potrzebną receptę na ten preparat.

Kiedy stosuje się lek Uroflow?

Lek Uroflow stosuje się w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza moczowego polegających na naglącym, częstym oddawaniu lub nietrzymaniu moczu. Działanie preparatu sprowadza się do zmniejszenia napięcia mięśni pęcherza moczowego. Można go stosować wyłącznie u osób dorosłych i jest wydawany w aptece z przepisu lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek Uroflow

Leku Uroflow nie stosuje się w przypadkach stwierdzonego uczulenia na substancję czynną lub inne substancje pomocnicze zawarte w preparacie. Lekarz nie przepisze go również osobie, która ma obniżoną zdolność do opróżniania pęcherza moczowego, cierpi na jaskrę lub miastenię. Przyjmowanie preparatu Uroflow nie jest wskazane u pacjentów z ciężką postacią wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub toksyczną postacią rozszerzenia okrężnicy. Istnieją również schorzenia, które nie wykluczają możliwości przyjmowania środka medycznego Uroflow, jednak w ich przypadku w trakcie kuracji tym preparatem należy zachować dużą ostrożność. Wśród tego rodzaju dolegliwości wymienić można: trudności z oddawaniem moczu, problemy z trawieniem spowodowane bolesnym rozdęciem brzucha, choroby nerek lub wątroby, neuropatię autonomiczną, przepuklinę rozworu przełykowego, zaburzenia czynności serca oraz niski poziom stężenia potasu, wapnia lub magnezu we krwi. W takich przypadkach przyjmowanie tabletek Uroflow jest dozwolone, choć zazwyczaj w mniejszych dawkach i pod stałą kontrolą lekarza.

Uroflow w okresie ciąży i laktacji

Każda kobieta będąca w ciąży lub karmiąca swoje dziecko w sposób naturalny powinna zawsze konsultować z lekarzem lub farmaceutą zasadność stosowania farmaceutyków – nawet tych bez recepty. Leku Uroflow nie należy stosować ani w okresie ciąży, ani w okresie karmienia piersią, ponieważ jego działanie może mieć wpływ na kobiecy organizm i tym samym wpłynąć na dziecko – zarówno to rozwijające się w jej łonie, jak i to karmione naturalnym pokarmem.

Uroflow a prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Ponieważ stosowanie leku Uroflow może powodować problemy ze wzrokiem i wpływać negatywnie na zdolność reakcji, wskazana jest konsultacja z lekarzem w sytuacji, kiedy pacjent przyjmujący ten preparat zamierza prowadzić pojazd lub obsługiwać maszyny.

Jak dawkować lek Uroflow?

Uroflow to lek w postaci tabletek powlekanych do stosowania doustnego, niezależnie od przyjmowanych posiłków. Pigułkę należy podawać w całości i można ją popijać wodą. Zazwyczaj lekarze zalecają pacjentom przyjmowanie 2 mg preparatu 2 razy w ciągu doby. Jednak jeśli u chorego występują dokuczliwe działania niepożądane lub cierpi on na zaburzenia czynności nerek bądź wątroby, wówczas wskazane jest zmniejszenie dawki do 1 mg 2 razy na dzień. Rezultaty tak przeprowadzonego leczenia można ocenić po 2-3 miesiącach regularnego stosowania leku. W przypadku dzieci i młodzieży nie zaleca się podawania tego preparatu. Nie wolno również samodzielnie przerywać leczenia i modyfikować przyjmowanych dawek, a w przypadku zastosowania większej liczby tabletek niż zalecił to lekarz, należy natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną.

Uroflow a działania niepożądane

Chociaż nie każdy pacjent może spotkać się występowaniem skutków ubocznych związanych z zażywaniem leku Uroflow, warto zapoznać się z listą działań niepożądanych, która znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu. Ważne, aby w przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości przerwać stosowanie leku i szybko skontaktować się z lekarzem. Wśród objawów, które występują bardzo często można wymienić: suchość jamy ustnej, bóle lub zawroty głowy, zapalenie oskrzeli, senność, mrowienie palców i kończyn, problemy ze wzrokiem, kołatania serca, niestrawność, bóle brzucha i zaparcia, wymioty, biegunkę, problemy z wydalaniem moczu lub jego zatrzymanie, zmęczenie, bóle w klatce piersiowej, obrzęki kończyn spowodowane nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie i przybranie na wadze. Czasem u pacjenta mogą wystąpić reakcje związane z nadwrażliwością (alergią), nerwowość, niewydolność serca, a nawet zaburzenia pamięci i halucynacje. Dlatego w czasie terapii preparatem Uroflow należy obserwować swój organizm.


Uroflow (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na nietrzymanie moczu Substancja czynna: wodorowinian tolterodyny Dawka: 1 / 2 mg



Opakowanie: 28 / 56 tabletek

Porada lekarska z e-receptą bez wychodzenia z domu. Szybko, tanio i bezpiecznie. Kod do e-recepty w 5 minut na Twój telefon lub e-mail!